Хипохондрички, сладки шматки, тормозят доктори с неравностойни схватки - 2

  • 24 992
  • 740
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 48 052
За тенията не мога да помогна. За мен тя и кърлежите са едни от абсолютните кошмари. Като добавим, че детето учи ветеринарна медицина и е вече до ушите навряна в такива неща, животни, зарази и т.н., представяте си. Малко успокоение ми дава това, че ги учат детайлно, как да се пазят, как да откриват. Ако има нещо, евентуално се надявам да го открием

# 511
  • Мнения: 174
Хора, променям се със всеки изминал ден. Ставам апатична, сприхава, нетърпима. Не мога да се понасям сама понякога. Изчела съм сигурно една камамара болести. Гади ми се, повръща ми се. Имах краста, тетатус, бяс, тумор в мозъка...После кардиолог,инфикционист, унг...сега съм зле с  бъбреци и гинекологии. Гади ми се, имам световъртеж и задух...Сигурно съм изчела пет анатомии.
.тежко е да си в такъв филм всеки ден..Понякога си лягам с въпроса утре дали ще се събудя жива. Положението е зле. Сега се хванах за гинекологиите.

# 512
  • Мнения: 3 460
Не знам дали мога да помогна, но всеки път когато ми попадне статия за рак и подобни и се въглабя, че може би и аз съм с рак и ще умирам... гледам първо да изляза от тъпия сайт, даже цели новинарски потоци във фейса съм блокирала дето само за рак корона и кво ли не пишат. После се настанявам уютно пред телевизора и си пускам някоя ултра смешна комедия. Помага ми, не знам дали при вас ще подейства, но може да пробвате.

# 513
  • Мнения: 98
Здравейте сладки хипохондрички!Така се смях на увода ако знаете.Да вляза и аз в отбора макар да смятам до някъде,че хипохондрията е полезна, тъй като редовните изследвания откриват неща,които може би след много години биха се оказали фатални.Често търпя подигравки за това,че абсолютно редовно си правя изследвания и всякакви профилактики,които в нормални страни са задължителни.За жалост след срив на нервната система в резултат на некадърен лекар от ВМА през 2017 започна всичко.Ще започна работа с Психолог защото се усещам,че така вредя сериозно на здравето си.Последното което установих е хематом на крака и че ми заглъхва дясното ухо....ужас направо.Но пък открих Хашимотото си и огромния възел на щитовидната точно покрай притесненията си а също и лоша цитонамазка.Така,че си мисля,че до някъде не било толкова лошо да сме хипохондрии!

# 514
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Самото състояние,което определят като Хашимото,дава доста силна тревожност.
При мен силната тревожност започна с Базедовата болест.И още я има,но някак по-добре се контролирам.

# 515
  • Мнения: 193
Здравейте,мой близък  е хипохондрик,от известно време,десетина дена получи паник атака,всъщност започна от шум в ухото,пукане,от настинка и в болницата го оставиха 4 дни и сега положението е критично,силна тревожност.На моменти си въобразява разни болести,иска ядрено магнитен резонанс,за да няма нещо на главата.Забранила съм да чете в нета.Казва,че му става лошо,сякаш губи ориентация,чувства се болен ,отппаднал,сънува ясни сънища.Пие кавинтон за ушите,валидол,от снощи пи стрезан.Някой да сподели психиатър,психотерапевт,който е помогнал.

# 516
  • Мнения: 193
Самото състояние,което определят като Хашимото,дава доста силна тревожност.
При мен силната тревожност започна с Базедовата болест.И още я има,но някак по-добре се контролирам.

Какви изследвания си пусна,за да се установи базедовата болест.,сега се е насочил към това,утре ще отиде на лабораторията,но без направление,какво да каже ,кои хормони да пусне.,за да видим да няма нещо с щитовидната жлеза.

# 517
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
TSH,ft3 ft4 се изследват.
ТСХ и ФТ4 са по каса,ужа са основните хормони,може даже и само ТСХ,но това е хормон на хипофизата.Естествено е в пряка връзка с щитовидната жлеза.
Пуснахте ли изследвания,всичко наред ли е?

# 518
  • Мнения: 26
Здравейте, от една, две години усещам режеща и остра болка в областта на апендикса , който ми е премахнат преди 35 години.Имам проблеми с кръста , правих ядрено магнитен резонанс освен на прешлените където имам дискова херния   и на малкия таз.На изследването на таза не се откри проблем за тази болка, която е на спазми.Ходих на гинеголог, невролог, неврохирург, ревматолог, ортопед,хирург,уролог, нефролог,  и нищо...ама мен ме боли , и това е , че когато ме среже болката е режеща не е дори да не я " мисля" или да не и обръщам внимание. Вече си мисля, дали аз нещо не съм в ред.Болкоуспокояващи не ми действат като пия и последното,  което правя вече втори път да взема 1 хапче ксенакс и чудото става, болката спира.Не знам вече луда ли съм , нямам обяснение как ксенакса ми влияе, но  ефект, че след като го пия спира да ме боли. Моля , ви  някой имал ли сходни симптоми вече не зная какво ми се случва.По съвет на един познат доктор меря и.ректуалната температура , която е 37.8 , което според него пък означава,  че има някакво възпаление.Не знам какво да правя , моля за съвет! Благодаря ви предварително! Възможно ли е тази остра болка да е поредната ми хипохондрична криза?

# 519
  • Мнения: 48 052
Според мен е от дисковата херния 99 процента

# 520
  • Мнения: 379
Отговора е супер прост - след като от успокоително минава, значи всичко е в главата. Психотерапвет или психиатър.

# 521
  • Мнения: 4 358
Здравейте,

искам да попитам нещо, което ме тревожи.
Миналият понеделник се разболях от К19. Пих Аверон, Азакс, Аспирин Протект. Въпреки това направих "успешно" бронхопневмония и ми изписаха един втори АБ - Левокса.
За бронхопневмонията ми не се тревожа, защото ще я  излекувам ( аз съм и предразположена за това заболяване).
Това което ме притесня е МЦ. Закъснява ми с 5 дни, въпреки че още от 24-ти ме наболява дотолкова, че пия по половинка Аулин. Някой да има опит с тези лекарства, болест и цикъл? Някак си не мога да повярвам, че точно този месец ( ние си имаме проблеми) съм забременяла... Странно ми е - хем боли, сякаш идва, включително и гърдите, хем .... не идва....

Последна редакция: нд, 31 юли 2022, 16:13 от Vicky_P

# 522
  • Мнения: 344
От самия ковид е, може да не дойде въобще този месец, да промени продължителността и интензитета също. Ще се нормализират нещата, дайте си време.
Здравейте,

искам да попитам нещо, което ме тревожи.
Миналият понеделник се разболях от К19. Пих Аверон, Азакс, Аспирин Протект. Въпреки това направих "успешно" бронхоплевмония и ми изписаха един втори АБ - Левокса.
За бронхоплевмонията ми не се тревожа, защото ще я  излекувам ( аз съм и предразположена за това заболяване).
Това което ме притесня е МЦ. Закъснява ми с 5 дни, въпреки че още от 24-ти ме наболява дотолкова, че пия по половинка Аулин. Някой да има опит с тези лекарста, болест и цикъл? Някак си не мога да повярвам, че точно този месец ( ние си имаме проблеми) съм забременяла... Странно ми е - хем боли, сякаш идва, включително и гърдите, хем .... не идва....

# 523
  • Мнения: 4 358
Може да не дойде?! Сериозно? Олеле.... да се бях пазила по-добре с маските тогава.... Не стига че изкарвам бронхопневмония, ами и това... Уф...

# 524
  • Мнения: 21
Здравейте. И аз съм във вашият отбор. 😄 По принцип е доста гадно да си хипохондрик, но аз съм мааалко благодарна на това, защото така си открих дисковата херния и не се довърших с неща, които не се правят при нея (тежка работа). Та и сега проблемите не свършват всеки ден ме "боли" нещо ново, тазобедрена става, колене, ръце, глава и всеки път съм във жесток филм как ще стана инвалид и тн. А съм на 24 години, опитвам се да го променя чета книги опитвам се да си променя мисленето, но след тази херния хипохондрията е на максимум и вече свикнах, че постоянно си втълпявам някакви болки. Успех на вас!🙂

Общи условия

Активация на акаунт