Хипохондрички, сладки шматки, тормозят доктори с неравностойни схватки - 2

  • 24 806
  • 740
  •   3
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Здравейте!Бях пуснала отделна тема,но е изтрита.Аз като вас съм хипохондричка,затова и трудно се доверявам.Все имам някакви съмнения и все са големи чуденки и притеснения.Преди известно време разбрах за Кабкис към РЗИ-тата,правят ли се там изследвания за хепатит Б и С,евентуално някой посещавал ли ги е и какво мнение имате за тях?Благодаря на всички отзовали се!
Във всяка една лаборатория може да си пуснете изследвания за Хепатит. КАБКИС означава кабинет за безплатно и анонимно изследване на СПИН.

# 76
  • Мнения: 35 968
Здравейте!Бях пуснала отделна тема,но е изтрита.

това ли е "изтритата" тема?
https://www.bg-mamma.com/?topic=1139793

# 77
  • Мнения: 3
Много се извинявам,не съм погледнала добре.Все пак моля някой,ако е ходил там да напише мнение,много ще бъда благодарна.

# 78
  • Мнения: 4
Здравейте, моля за съвет.С изявена форма на хипохондрия съм и поради тази причина реших да пиша.От 4 месеца имам проблеми с кръста и болки.Преминах през ядрено магнитен резонанс и се оказа,че имам 2 дискови хернии и то не голяма.Но изпитвам непрестанни болки в областта на апендикс,а съм оперирана преди 30 години.Минах преглед на гинеколог, ехограф на корема,уролог и кр.изследвания са ми в норма.Но бодежите ми в областта на слабините са си факт.Възможно ли е на психична основа да  провокирим тази болка?

# 79
  • Мнения: 8 808
Виж за цистит. Преди години все така ме наболяваше и все нищо нямаше. Накрая отидох на ехограф за жлъчката и лекарката докато движеше уреда навсякъде каза: виждам следи от прекаран цистит.

# 80
  • Мнения: 4
За цистит предполагам трябва да пусна урина за изследване?

# 81
  • Мнения: 25
Здравейте, милички! Имам невероятно силна нужда от вашата помощ! Моята хипохондрия датира от далечната 2012 година и с всяка следваща се засилваше! Ходих по психолози и психотерапевти, но полза нямаше! На психиатър не съм ходила, просто защото не ми се иска да пия лекарства! Миналата година се омъжих, а няколко месеца след това забременях! И тогава сякаш хипохондрията изчезна... просто я нямаше! За съжаление в 3-тия месец направих спонтанен аборт и оттогава отново кошмарът се завърна!
Сега отново съм бременна, но съм толкова уплашена и толкова ме е страх, че буквално полудявам! Посъветвайте ме как да се справя или поне как да подтискам тези страхове, тъй като зная че не е добре нито за мен,нито за бебето! Отчаяна съм Sad

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 209
Здравейте на всички.
Писала съм и други постове с различни мои '' болежки''
Сега ни предстои да се местим в чужбина и се чуди какво да ме заболи...
От няколко дни имам леко подуване на сливиците нямам болка нито Т, но усещам дискомфорт преди 2 м изкарах една гнойна ангина и от тогава гърлото ми е ужас..
Другото което ме тревожи родих преди 6 м и от тогава на моменти имам горещи вълни направо ми се зачервяват бузите и все едно имам температура така се чувствам.
Пусках ПКК и тсх вс е нормално дали ще отмине скоро?

# 83
  • Мнения: 11
Здравейте и от мен! Всичко с моята хипохондрия си беше наред, като си се чувствах прекрасно след всяка чудесна ПКК и посещение до медицински център Simple Smile) Но вече нещо не се доверявам на лекарите... Кофти!... Все си мисля, че не са догледали, претупали са ме.. Абе шантава работа.
Ще следя темата с това сладко заглавие и дано да съм полезна!

# 84
  • Мнения: 542
Здравейте! И аз се присъединявам към вас. Ще ви разкажа моята история.
Хипохондрията ми се отключи преди може би 5-6 години, когато един дъждовен ден решихме с приятеля ми(сега мой съпруг), майка ми и баба ми да отидем на разходка в Румъния и тогава катастрофирахме, по-точно колата ни полетя метър два надолу в един двор(другия вариант беше да се нацелим в другата кола), спирачките отказаха. За щастие всички бяхме здрави, дори без драскотина, само колата беше зле, но както и да е,. До този момент винаги съм си мислел, че на мен не може да ми се случи такова нещо, но след това започнах да си мисля, че всичко може да се случи. След известно време започнаха и първите ми болежки. Първо бяха едни болки в сърдечната област, ходих на лекар и всичко беше наред и мирясах, за доста дълъг период. С мъжа ми се оженихме, имаме си и детенце, на три годинки в момента, може би преди година и нещо една сутрин ми стана толкова лошо, гадеше ми се, изпотих се цялата, почна да ме боли гърба от дясно и отпред в дясно. Започнах да чета в Интернет и навсякъде чета инфаркт, направо се разревах, ходих на преглед при личния, той ми пуска някакви изследвания, каза нищо ти няма, било е моментно. Но аз цял месец бях с главоболие, ниско кръвно, почнах да чета само за симптоми на болно сърце и си ги намира всичките и бях много уплашена. Накрая реших и отидох на кардиолог, Изследваха, кардио грама, ехограф, казаха, че сърцето ми е здраво. И аз се по успокоих, за период от 2-3 месеца. След това реших, че имам рак на гърдата, започнах да се наблюдавам, зърното ми беше леко вдлъбнато и нямах спомен да е било такова, пак бях много уплашена. След известно време на страх отидох на преглед и всичко беше наред. Пак имаше период на затишие. След това започна да ми прескача сърцето, пак започнах да се съмнявам, че нещо му има, но доста време не отидох на преглед., докато не почна да ми прилошава(най-вероятно заради ниското ми кръвно). Отново отидох на преглед при кардиолог, казаха, нищо ти няма на сърцето, от стрес е, повече разходки и повече положителни емоции. Отново малоо спокойствие и една вечер, както си стоях си напипах топче малко под брадичката и започнах да чета и реших, че е лимфом. Ходих на лекар отново, пкк, всичко наред, прати ме на ехограф, видя се, топче 7мм и казаха лимфен възел, най-вероятно от зъб, ходих на зъболекар и нищо, после се разболя, температура, хрема, кашлица, даже още кашлям, сега ме е страх да проверя дали още е там. Иначе си имам и един друг лимфен възел на шията, който напипвам, поне от година и половина.
И така това е долу горе моята история.
Ще се радвам да си споделям с някой, понеже много ми тежи, тоя постоянен страх.

# 85
  • Мнения: 964
Момичета, отдавна не сме писали ,Аз съм с "нови премяни" относно хипохондрията.
Махнаха ми полип от дебелото черво миналата година и от тогава съм в още по голям страх .Сега ми предстои пак колоноскопия и ме е страх да не открият нещо Sad ... (дали е възможно след като съм правила преди година ?
И друг проблем имам. Забелязах че от оволация до МЦ поддържам Т 37.  37.2  дали е нормално знае ли някой ?
Предварително Благодаря!

# 86
  • Мнения: 542
Момичета, отдавна не сме писали ,Аз съм с "нови премяни" относно хипохондрията.
Махнаха ми полип от дебелото черво миналата година и от тогава съм в още по голям страх .Сега ми предстои пак колоноскопия и ме е страх да не открият нещо Sad ... (дали е възможно след като съм правила преди година ?
И друг проблем имам. Забелязах че от оволация до МЦ поддържам Т 37.  37.2  дали е нормално знае ли някой ?
Предварително Благодаря!
Относно температурата е нормално да е по-висока между овулацията и менструацията.

# 87
  • Мнения: 4
И аз да се включа в темата мислят че сам с хипохондрия страховете ми са рак на гърлото от много години съм така няма отърване успокояваш се като отидеш на лекар време но и после пак се започва

# 88
  • Мнения: 1 134
Аз затова съм на ципралекс и бях дълго време при психиатър.

# 89
  • Мнения: 4
Много изледвания много нещо ямр кат и нищо но аз не вярвам и на психиятар съм ходила АНТИДЕПРЕСАНТИ  съм пила сега написва на шият си нещо като хрущял ли незнам от ляво но от дясно нямам ходих на лекар нищо казват особености но аз не им вярвам Става вече 1 година от този хрущял ли е незнам аз не спирам да отивам  на лекар и незнам до къде ще стигна

Общи условия

Активация на акаунт