На море в Турция - тема 58

  • 70 851
  • 790
  •   1
Отговори
# 360
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Интересно ми след като голяма част от бюджетните хотели са stop sale за хубавите дати вече,това означава ли че от първи март ще ги пуснат отново с нови цени или окончателно са запълнени местата?

# 361
  • Мнения: 1 710
krems82, в общия случай нито хотелиерите, нито туроператорите имат нужда или далавера от подобни еквилибристики. От много години западноевропейските туристи си правят резервациите още през ноември или декември. Тогава отстъпките са най-сериозни и е напълно възможно, още през февруари добрите хотели да обявят, че нямат стаи за определени периоди. Според мен за хотелиерите е важно да си гарантират от рано добра запълняемост през целия сезон, а не да си играят на излъжи туристите. До сега не съм попадала на хотел, в който изведнъж да се появят свободни стаи, след като са спряли продажбите. Ако има, това са единични стаи от отменени резервации.
Между другото, не само бюджетните хотели са обявили stop sales. Няколко доста скъпи хотели в Анталия също са изчерпали някои видове стаи и са останали само президентските апартаменти и кралските суити.

# 362
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Благодаря,Марги за изчерпателният
 отговор 🤗🤗🤗🤗. Беше ми интересно просто и добре,че резервирах още ноември за 5 юли,но онзи ден един колега пожела да резервира за неговото семейство, за да дойдат с нас и без малко да останат без резервация. А миналата година резервирах чак края на май за същата дата (5 юли)в същия хотел,макар и доста по-скъпо ,затова се усъмних 😂😂😂😂

# 363
  • Мнения: 102
може ли да ми препоръчате хотел в бодрум с хубав плаж на първа линия и в близост до центъра, с идея да се разглеждат и забележителности, защото има доста хубави но са но по 20.30 км от града.
благодаря предварително за мненията.

# 364
  • София
  • Мнения: 1 839
krems82, От много години западноевропейските туристи си правят резервациите още през ноември или декември. .
еее, супер!!! Марги, благодарение на твоя пост и аз се почувствах като западноевропейските туристи Grinning Joy Това в кръга на шегата, но истината е, че ако не резервирам ноември или най-много декември просто пропускам морето в Турция, цените стават след това непоносими, над бюджета ни...

# 365
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
Хубавите плажове със ситен пьсък  като в България се броят на пръсти и те са пред някой хотели в Сиде .Не пред всички.И в Мармарис и в някои други места може да се намерят такива хотелиТова е големият минус на Турция

# 366
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Благодаря момичета за отговорите. Значи има още хора, които правят услуги без да искат нещо в замяна и дори без да познават човека отсреща, направо не мога да повярвам, браво на този човек!

# 367
  • София
  • Мнения: 180
Хубавите плажове със ситен пьсък  като в България се броят на пръсти и те са пред някой хотели в Сиде .Не пред всички.И в Мармарис и в някои други места може да се намерят такива хотелиТова е големият минус на Турция
Някой може ли да каже кои са тези хотели?

# 368
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
Най популярните в Сиде са Комплекса Камелия,Вон,Роял Дракон ,Тач Махал тези са в началото на градчето.В централната част -Кристалите,Барут,Стар Елеганс,Мелас и Хорус.В другата част на градчето-Тюркоаз и Суено.За Мармарис хотелите в Ичлимер.

# 369
  • Sofia
  • Мнения: 3 770
Slavei4e, много благодаря за информацията. 💐 Винаги е добре да се знаят хотелите с хубав плаж!

# 370
  • Мнения: 741
Хубавите плажове със ситен пьсък  като в България се броят на пръсти и те са пред някой хотели в Сиде .Не пред всички.И в Мармарис и в някои други места може да се намерят такива хотелиТова е големият минус на Турция

Хубави плажове със ситен пясък има и в Белек- ние сме били в Палома Грида вилидж и във Voyage Белек, плажовете и пред двата хотела са прекрасни- ситен пясък, широка плажна ивица.
 В Сиде бяхме в Sunis Elita бийч и плажът изобщо не ми хареса- чакълест, а в морето огромни камъни-скали, които са покрити с водорасли и много трудно се влиза в морето.

# 371
  • Мнения: 24 467
krems82, в общия случай нито хотелиерите, нито туроператорите имат нужда или далавера от подобни еквилибристики. От много години западноевропейските туристи си правят резервациите още през ноември или декември. Тогава отстъпките са най-сериозни и е напълно възможно, още през февруари добрите хотели да обявят, че нямат стаи за определени периоди. Според мен за хотелиерите е важно да си гарантират от рано добра запълняемост през целия сезон, а не да си играят на излъжи туристите. До сега не съм попадала на хотел, в който изведнъж да се появят свободни стаи, след като са спряли продажбите. Ако има, това са единични стаи от отменени резервации.
Между другото, не само бюджетните хотели са обявили stop sales. Няколко доста скъпи хотели в Анталия също са изчерпали някои видове стаи и са останали само президентските апартаменти и кралските суити.
Peace
До сега и ние сме резервирали от предходна година. Тази се забавихме по други причини /невъзможност да определим по-рано времето си за семейна почивка/, но пак до края на януари бяхме резервирали и платили капаро.
За миналогодишния ни хотел през март, например, местата бяха свършили, когато проверявахме от чисто любопитство. Евентуално преди самата "смяна" да има 1-2 стаи, изпаднали при отказ от резервация да има. И това - по принцип. Не винаги може. Когато тръгвахме миналото лято пак от чисто любопитство си гледахме хотела - ми нямаше ни една свободна стая.

# 372
  • Мнения: 413
Плажът пред Spice в Белек също беше прекрасен (и околните Paloma Grida, Gural Premier, Adam & Eve, Maxx Royal, Voyage).
Хубав широк плаж със ситен пясък, много малко камъчета на входа на морето, а вътре в морето нямаше никакви.
Докато малко по-надолу от тази зона, в посока Сиде, и по-точно Bogazkent, плажа беше с много камъни, морето ставаше бързо дълбоко, изобщо не ни хареса. От Белек съм най-доволна. Снимки в нета има много от хотелите в този регион, така че който иска при желание може да разгледа плажа пред конкретния хотел.

# 373
  • София
  • Мнения: 85
Двоумя, че триумя се, кой да бъде!?
CLUB YALI HOTEL & RESORT 5*
PALM WINGS BEACH RESORT KUSADASI 5*
EPHESIA HOLIDAY BEACH CLUB HV1*
Време не остана, а ние не се решаваме, така е като организираш почивка и на друго семейство. Плаж и градина, това търсим. Децата са на 16, 14 и 8, не държим на анимация и басейни. Благодаря ви!

# 374
  • Пловдив
  • Мнения: 1 882
Благодаря на всички, които ми помогнаха в избора на хотел. Направих резервация за La Blanche Islаnd Бодрум за 05.05.19г. с Емералд. Вече нямам търпение, надявам се всичко да мине добре, на хубаво време и чудно изкарване. Темата е изключително полезна, следя Ви и започвам да разглеждам и други курорти: Чешме, Ефие  страхотни местенца, очарована съм.   
  Поздравления! И ние резервирахме този хотел, но сме от 17.09. Да си изкарате прекрасно и времето да е с вас. Ще чакам отзиви като се приберете. Приятна почивка.
И ние го заглеждаме ,но ни казаха ,че нямало плаж ,не ,че ние ходим на морето де .
По принцип обичаме да стоим на басейните там където има лакардийка нищо ,че не сме от най -младите .
Сега чакам да ми кажат цена .
Иначе ние си ходим с автобус организирано .
Става въпрос за 30.08

Общи условия

Активация на акаунт