На море в Турция - тема 58

  • 70 693
  • 790
  •   2
Отговори
# 345
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
аник79 -  Халим не е официален посредник на агенции или подобно.  
Просто е един много разбран потребител-помагач от форума - който живее от 30 години в Истанбул и е български турчин от района на Кърджали.
На добри начала помага на хора от форума.   Уникален пич.

# 346
  • Варна
  • Мнения: 3 925
И аз потвърждавам казаното от Valerko, за Халим. Много е отзевчив и на нас ни помогна при резервацията на хотел, пари не взима за услугата. Но все пак човекът се старае много и за благодарност поне един обяд може да го почерпите.
Добре де, не може ли поне стотина лева да му даде този, на когото прави резервацията, защото Халим така спестява на резервиращия няколко пъти по сто лева Peace
А и мисля, че Халим напълно заслужава поне толкова да му се дава на резервация.
Иначе Валерко е напълно прав. Скоро ще се намери някой/я , който за благодарност да го оплюе и изкара какъв ли не...


не всичко е пари
не всеки прави добрини за пари
хиляди мейли и тел.обаждания сме разменяли с пишещи тук , в магеланци , на риба и още много подобни сайтове за пътешествия без и намек да е ставало за пари
Колкото до Айвалък - все пак е няколкостотин км. по близък от другите популярни  турски курорти , плажа не е лош , лесен достъп до Ласбос , много предпочитан от турски туристи , що пък да не му се посвети една седмица Simple Smile

# 347
  • Мнения: 149
Здравейте, не сме ходили в турция,но смятаме тази година там да почиваме. 2+2 децата са на 9 години. Не сме избрали дестинация, а от предните коментари разбрах че може да е много топло в анталия от 20 юни. Търсим забавление за децата, спокойно, добра храна. Бюджета 3000-4000 лв. Гледам в тез тур, но Не мога да се ориентирам. Моля за помощ.

# 348
  • Балчик
  • Мнения: 249
Благодаря на всички, които ми помогнаха в избора на хотел. Направих резервация за La Blanche Islаnd Бодрум за 05.05.19г. с Емералд. Вече нямам търпение, надявам се всичко да мине добре, на хубаво време и чудно изкарване. Темата е изключително полезна, следя Ви и започвам да разглеждам и други курорти: Чешме, Ефие  страхотни местенца, очарована съм.   
  Поздравления! И ние резервирахме този хотел, но сме от 17.09. Да си изкарате прекрасно и времето да е с вас. Ще чакам отзиви като се приберете. Приятна почивка.

# 349
  • Мнения: 1 710
stanis, за съжаление БГ туроператорите вече обявиха stop sales за много от желаните и хубави хотели на поносими цени. Т.е. изборът е доста по-ограничен отколкото през декември - и като цени, и като свободни стаи.
За времето - в средата и края на юни е чудесно в Анталия и приятно в Кушадасъ, Бодрум и Мармарис.
В Анталия от сутринта е топло, водата и в басейните, и в морето е над 26-27 градуса. Температурата на въздуха в най-топлите часове може да мине 40 градуса, а късно вечер е 26-28 градуса. Жегата не се усеща, защото повечето хотели имат страхотни градини със зеленина и естествена сянка, много барове с разхладителни напитки и разбира се климатици във всички закрити части.
В Бодрум, Мармарис и Кушадасъ и температурата на въздуха, и тази на водата е с 2-3 градуса по-ниска, сутрините са по-хладни и плажуването започва малко по-късно, отколкото в Анталия.
Предлагам Ви няколко хотела в Анталия, които имат добро качество на услугата и се вписват в бюджета.
Mirada del Mar - намира се в Кемер, на около час път от летището. Района е ограден от висока планинска верига и пейзажите са много красиви, защото върховете са буквално над хотелите. Много агенции предлагат качване с лифт до връх Тахлатъ (май така се казваше), който е над 2300 м надморска височина. Плажовете са каменисти. Имат насипан пясък, но на влизане в морето аква обувките са почти задължителни. Хотелът е с огромна територия, много зеленина, добро обслужване и разнообразна храна. Има три пързалки, които не се екстремни. Съществен плюс е това, че в момента тече реновация на стаите в основната сграда и всичко ще бъде ново и чисто.
Sunis Elita Beach - намира се в Сиде, на около час - час малко път от летището. Плажът му е по-добър, със широка ивица, но и там на влизане в морето има ивица с чакъл. Хотелът е част от много добра верига, със високо ниво на обслужване, храна, анимация. Има 4 водни пързалки, които не са екстремни. Миналата зима е имало реновация. Фамилните стаи са с двуетажно легло.
Botanik Platinum в Алания, на два часа от летището. Хотелът е част от верига, която се слави с отлично обслужване, храна, анимация. Стаите са по-големи, отколкото на предишните хотели, защото е по-нов. Дели една територия с хотел Ботаник и има много басейни, много водни пързалки, много голям мини клуб. Градината му е голяма и много зелена. Плажът му е чакъл и ползването на аква обувки е силно препоръчително.
Silence Beach Resort в Сиде, на около час и нещо от летището. Голям хотел с основна сграда и вили край собствен басейн. Някои стаи са с директен излаз към басейна. Има аквапарк, лунапарк, огромна територия. Добро ниво. Надвишава със 100 лв. бюджета.
Kamelya K Club, хотел тип холидей вилидж, който дели една огромна територия с други два хотела от същата верига. Има прекрасен пясъчен плаж, без нито едно камъче, много широка и голяма плажна ивица и полегато дъно в морето. Храната и обслужването са добри. Има 4-5 водни пързалки, не са екстремни.
Това са хотели по оферти на Тез тур. Ако погледнете сайтовете на Аква тур или Емералд вероятно ще има и други предложения.
По-късно, ако ми остане време, ще потърся добри хотели в Кушадасъ и Мармарис.


# 350
  • София
  • Мнения: 1 829
И аз потвърждавам казаното от Valerko, за Халим. Много е отзевчив и на нас ни помогна при резервацията на хотел, пари не взима за услугата. Но все пак човекът се старае много и за благодарност поне един обяд може да го почерпите.
Добре де, не може ли поне стотина лева да му даде този, на когото прави резервацията, защото Халим така спестява на резервиращия няколко пъти по сто лева Peace
А и мисля, че Халим напълно заслужава поне толкова да му се дава на резервация.
Иначе Валерко е напълно прав. Скоро ще се намери някой/я , който за благодарност да го оплюе и изкара какъв ли не...


не всичко е пари
не всеки прави добрини за пари
хиляди мейли и тел.обаждания сме разменяли с пишещи тук , в магеланци , на риба и още много подобни сайтове за пътешествия без и намек да е ставало за пари
Колкото до Айвалък - все пак е няколкостотин км. по близък от другите популярни  турски курорти , плажа не е лош , лесен достъп до Ласбос , много предпочитан от турски туристи , що пък да не му се посвети една седмица Simple Smile
peterky2002, моля те не ми обяснявай точно на мен за мейлите и телефонните обаждания, щото на колкото хора съм дал в този и други форуми информация.... но едно е да даваш безкористно информация друго е да вадиш пари от твоя джоб/пардон карта/ и то по 2-3 хиляди лева на резервация, да плащаш за други и да чакаш да ти преведат тези другите парите.
Хайде като е така купи ми моля те един самолетен билет Варна Москва, че аз не мога и аз след това ще ти преведа парите. Пък като го направиш ще ти кажа еваллаа и ще  напиша координатите ти/телефон и емейл/ в няколко форума, че си пич и правиш безплатни услуги, свързани с плащания:)
Така де, докажи на практика, не всичко е пари, не всеки прави добрини за пари...

Последна редакция: сб, 16 фев 2019, 13:47 от Роже

# 351
  • Мнения: 378
 Браво Роже, точно за това става дума, че Халим плаща от неговия джоб  и много са малко хората които биха го направили. При мен се получи точно така Халим плати от него понеже имахме проблем с картата.Аз такъв човек не бях срещала до сега!

# 352
  • Мнения: 3
Здравейте, за почивката си в Турция се спряхме на Gural Premier Tekirova, Кемер от 02.06.19 г., 4+1 дете на 11 год. Интересувам се от плажа- необходими ли са аква обувки? Били сме от 24 май в Сиде и водата беше страхотна, но в началото на юни в Кемер се притеснявам дали няма да е студена! Моля, ако някой е ходил да сподели!

# 353
  • Мнения: 32
lechugitka, а кой е хотелът? Щом е добър да го имаме предвид ако някой друг търси в Айвалък.
http://www.halicparkdikili.com/?gclid=EAIaIQobChMI34Wei_a94AIVg- … AYASAAEgJk7PD_BwE
Не претендирам да е върхът на сладоледа, но мен ме устройва идеално. Отзивите ми са от хора били там, както и от всякакви възможни търсачки...

малко сте се заблудили че Халич парк дикили е по добър от Рамада.

# 354
  • Sofia
  • Мнения: 3 693
Здравейте на всички,
Нашето посеще на изложението "Ваканция и спа" приключи безславно и с много мрънкане от страна на ММ!
Единствените отстъпки, които видях бяха 5% от Руал Травел, при записване по някоя от техните програми до 22.02.2019 г. и 10% за определени екскурзии / 5 дни Прага със самолет за 03.03.2019 и 5 дни със самолет до Париж зоа Великден, имаше и други, но бяха автобусни/. Албена холидейз също предлагат 5% отстъпка от самолетните им програми, не искам да обидя никого, но толкова некомпетенти хора, като един господин представител на Албена холидейз не бях виждала...... според него най-хубавите пясъчни плажове се намират в Алания . Чета Ви вече близо година, аз ли нещо не съм разбрала къде са най-хубавите пясъчни плажове в Анталия !?!

# 355
  • Мнения: 1 710
Здравейте, за почивката си в Турция се спряхме на Gural Premier Tekirova, Кемер от 02.06.19 г., 4+1 дете на 11 год. Интересувам се от плажа- необходими ли са аква обувки? Били сме от 24 май в Сиде и водата беше страхотна, но в началото на юни в Кемер се притеснявам дали няма да е студена! Моля, ако някой е ходил да сподели!

За морето са необходими аква обувки. Вариант е да влизате във водата от платформите. Така ще избегнете участъците с най-много камъни на дъното. Но дори и там по-комфортно ще ви е с обувки.
Водата в Кемер е с 1-2 градуса по-студена, отколкото в Сиде. На първа страница има сайт с температурата на водата за всеки район, за 10 години назад. Можете да видите каква е била през годините в Текирова.

# 356
  • София
  • Мнения: 1 412
Здравейте на всички,
Нашето посеще на изложението "Ваканция и спа" приключи безславно и с много мрънкане от страна на ММ!
Единствените отстъпки, които видях бяха 5% от Руал Травел, при записване по някоя от техните програми до 22.02.2019 г. и 10% за определени екскурзии / 5 дни Прага със самолет за 03.03.2019 и 5 дни със самолет до Париж зоа Великден, имаше и други, но бяха автобусни/. Албена холидейз също предлагат 5% отстъпка от самолетните им програми, не искам да обидя никого, но толкова некомпетенти хора, като един господин представител на Албена холидейз не бях виждала...... според него най-хубавите пясъчни плажове се намират в Алания . Чета Ви вече близо година, аз ли нещо не съм разбрала къде са най-хубавите пясъчни плажове в Анталия !?!
Аз не съм ходил, ама и на мене ми е интересно къде са...в Сиде ли? Може ли някой да направи една класация според готини плажове/курорти от 1 до 5 например. Ситен хубав хрупкав пясък тип БГ.

# 357
  • Бургас
  • Мнения: 4 022
някой знае ли  има ли голям смисъл от ранните записвания в туристическите агенции, каква е разликата ако се запишеш по-късно, колко се оскъпяват почивките

# 358
  • Мнения: 9 478
някой знае ли  има ли голям смисъл от ранните записвания в туристическите агенции, каква е разликата ако се запишеш по-късно, колко се оскъпяват почивките

Има смисъл, само, че те вече бая скочиха цените.
Моите наблюдения са, че колкото е по-скъп хотелът, толкова и увеличението е по-значително.
За нашия хотел миналото лято между резервацията в началото на февруари и пътуването юни разликата беше към 1000е

Освен увеличението на цената, гледам, че все повече от популярните хотели нямат места за най-предпочитаните дати.

# 359
  • София
  • Мнения: 1 412
някой знае ли  има ли голям смисъл от ранните записвания в туристическите агенции, каква е разликата ако се запишеш по-късно, колко се оскъпяват почивките
Относително е. В 90% от случаите ранните са много на далавера. Зависи колко апетитен е даден хотел. Може и съвсем минимално да се вдигнат, може и 300-400-500 кинта да е разликата с ноември. Предполагам за някой келав 2-3 звезден дори може и да не вдигат щото няма търсене.

Общи условия

Активация на акаунт