На море в Турция - тема 58

  • 70 828
  • 790
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 25
Здравейте
Имам нужда от помощ. За пръв път правя  резервация през travelrepublic.ie. и имам  няколко въпроса
След много търсене и чудене направих резервация за  Kamelya Selin Hotel получих потвърждение с номер на резервацията, в профила ми в сайта им е изписан същия № . До тук всичко както сте го описали.Изтеглиха си само 2 €  от картата ми и балансът в профила ми е намален с тях. Начислената административна такса е само 3.95.Крайният срок за пълно плащане е 5.07 като датата на настаняване е 19.07. Виждам, че пишете за такса анулация или промяна, от къде ще си я удържат като са взели само 2 € до сега ( не, че мисля да анулирам, но ми е странно )  и започнах да се питам дали в моята резервация всичко е наред. Та моля който е наясно да пише със съвет, какво да направя -дали да платя по-голяма част от сумата, дали да я платя цялата и да си получа ваучерите или да си изчакам спокойно и да платя малко преди посочената като краен срок дата? Купила съм самолетните билети и не ми се иска да търся отново хотел, ако се окаже,че ми откажат резервацията, защото съм разсрочила плащането, макар и по техните правила. Пък не сме и сами и ще проваля и почивката и на приятелите ни. Посъветвайте ме моля, ако някой е правил резервация с такава оферта - плащане на 1 €  на стая -Pay just €1 to secure your booking now.**.

# 421
  • Мнения: 681
dia1, евентуални такси за анулиране и/или промяна, според условията на резервацията ви, ще бъдат удържани от същата картата, с която сте платили депозита и на практика сте сключили договор с тях. Тези такси не ги удържат предварително, а при настъпване на съответното събитие. С други думи всичко по вашата резервация изглежда нормално.

По принцип според мен не би трябвало да има никаква връзка между начина на плащане и сигурността на резервацията ви и аз лично бих се възползвал от разсроченото плащане най-малко, че това е и основният им "трик" за привличане на клиенти за момента.

Разбира се, едва ли очаквате, че някой тук може да ви даде някакви гаранции за каквото и да било. Мога само да ви кажа, че съм плащал резервации разсрочено през различни посредници (сайтове), когато е имало такава възможност и не съм имал никакви проблеми, а честно казано не съм и очаквал да имам и толкова.

Едно нещо само да изясним, поискахте ли потвърждение от Travel Republic, че от хотела ще приемат цената, на която сте резервирали за български граждани?  

# 422
  • Стара Загора
  • Мнения: 516
И аз така си мисля, не е възможно чак такава разлика. Нещо колежката може би криво е видяла.
"Колежката" е видяла много ПРАВИЛНО. Това лесно може и вие сами да го проверите още сега! Написах го, защото бях направо шокирана от разликата! За да знаят хората винаги да проверяват един хотел поне на 3 места.

# 423
  • Стара Загора
  • Мнения: 516

Албена холидейз държат може би най-ниските цени. Аз за какво съм се намърдал там?!
[/quote]Абе, не е съвсем така, за хотела, който резервирах, цените бяха еднакви в Ориент и Албена. Може би зависи от хотела. Обаче пък, чак толкова голяма разлика не вярвам да има между две агенции.
[/quote]
Може сама да проверите това!

# 424
  • Бургас
  • Мнения: 202
Искам да споделя с вас нещо: преди минути проверих цената на хотел Ефталия Марин за 7 нощувки с автобус, стандартна стая за 2 възрастни и дете до 14,99г. за дата 23.08.2019. Резулататът е: Цена на Албена Холидейс = 1888 лв. Цена на Ориент 99 = 2306 лв. Разлика 418 лв.!!!  
Миналата година бяхме в Евталия Марин от 31,08 с Турс Клуб. При тях цената беше най-ниска. Сравнявала съм всички агенции по няколко пъти.
Ориент 99 през цялото време имаше разлика нагоре с около 500 лв, спрямо всички други агенции за този хотел в този период. И аз много се чудих за това.
За сравнение по - миналата година за друг хотел, в който бяхме, точно Ориент 99 имаха най-ниски цени.
Просто си мисля, че всеки хотел си прави индивидуални договорки с тур. агенции или нещо от този род.

# 425
  • Мнения: 520
Здравейте, за първи път ще ходим в Турция , моля да ми помогнете къде да сключа медицинска застраховка семейна за евентуална помощ и покритие на мед.разходи- Имате ли поглед къде ще е най-добре? Мнение за Алианц?Благодаря

# 426
  • Мнения: 25
Adventurer Благодаря за отговора. Какъв е начина да поискам това потвърждение. На страницата на Travel Republic по нищо не личеше да има някакви ограничения за гражданство. Уж гледах да прочета нещо,както е описано тук и не видях, но ще съм благодарна ако ми кажете към кого и как да се обърна.

# 427
  • Мнения: 681
dia1, ето тук съм обяснил на кратко защо имате нужда от потвърждение при резервации през Travel Republic, темата по принцип е достатъчно коментирана, има хотели, за които няма проблем и други, които ще поискат значително доплащане за не англичани.

Свържете се с Travel Republic през профила ви на сайта им и поискайте да потвърдят, че хотелът ще приеме тези цени за българи. Те са наясно с този проблем, така че ще разберат веднага и ще ви дадат отговор до няколко дни. Ако потвърдят нямате проблем и си чакате почивката, в противен случай искате да ви анулират резервацията без никакви такси, защото е тяхна грешка и си търсите друг хотел. 


# 428
  • Мнения: 1 231
Adventurer Благодаря за отговора. Какъв е начина да поискам това потвърждение. На страницата на Travel Republic по нищо не личеше да има някакви ограничения за гражданство. Уж гледах да прочета нещо,както е описано тук и не видях, но ще съм благодарна ако ми кажете към кого и как да се обърна.
Цъкаш си на името, цъкаш на My Bookings, излиза ти резервацията, отстрани има  Customer Support, задаваш си въпроса и те след като се свържат с хотела ти изпращат потвърждение.

# 429
  • Мнения: 25
Благодаря  видях го но коя от темите, които са изброени в падащото меню да чекна

# 430
  • Мнения: 1 231
Благодаря  видях го но коя от темите, които са изброени в падащото меню да чекна

Не мисля, че има голямо значение. Аз цъкнах проблем с плащането.

# 431
  • Мнения: 25


Pisa
 А потвърдиха ли Ви и след колко време

# 432
  • Мнения: 1 231


Pisa
 А потвърдиха ли Ви и след колко време
След 4-5 дена ми дойде потвърждението, бавят се заради изчакване на отговор от хотела. И за Албена ми потвърдиха, и за Турция също.

# 433
  • София
  • Мнения: 11 745
Здравейте, за първи път ще ходим в Турция , моля да ми помогнете къде да сключа медицинска застраховка семейна за евентуална помощ и покритие на мед.разходи- Имате ли поглед къде ще е най-добре? Мнение за Алианц?Благодаря

Правили сме Алианц за Гърция, наложи се и да ги ползваме миналата година. Като изключим малко че бяха не координирани в комуникацията, покриха всичко, даже искаха да ни платят такси до болницата която беше на 50км, но ние си бяхме с кола и нямаше нужда

# 434
  • Пловдив
  • Мнения: 2
Изключително полезна информация. Възхитена съм от работата на Маги. Ние все още не може да се ориентираме към дестинация в Турция. Камо ли за хотел. В крайна сметка може да предпочетем Гърция. Има ли някой впечатления от Ол Инклузива в Гърция? Къде е най-хубав, на сносни цени?

Общи условия

Активация на акаунт