На море в Турция - тема 58

  • 70 878
  • 790
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 11 765
Изключително полезна информация. Възхитена съм от работата на Маги. Ние все още не може да се ориентираме към дестинация в Турция. Камо ли за хотел. В крайна сметка може да предпочетем Гърция. Има ли някой впечатления от Ол Инклузива в Гърция? Къде е най-хубав, на сносни цени?
Има тема за ол инклусив в Гърция, ходили сме 2г на ол инклусив там, писала съм отзиви в темата https://m.bg-mamma.com/?topic=1024434

# 436
  • Мнения: 282
Потвърдиха ми резервация за Amara Prestige, но искам да попитам има ли ходили с автобус в хотел в Кемер? Питам, за да разбера как точно е организирано вземането за трансфер от хотела до Анталия, където трябва да се осъществи качването на автобуса? Имали сме случай преди години в Кушадасъ, когато чакахме автобуса до вечерта, но едно е да чакаш в хотела, а съвсем друго да висиш някъде насред пътя, та за това се чудя дали да гледам към Кемер или да сменям дестинацията Thinking

# 437
  • Мнения: 1 710
Ние все още не може да се ориентираме към дестинация в Турция. Камо ли за хотел. В крайна сметка може да предпочетем Гърция. Има ли някой впечатления от Ол Инклузива в Гърция? Къде е най-хубав, на сносни цени?

Ол инклузива в Гърция не може да се сравнява с този в Турция. Там най-често получаваш по-малко за повече пари. Според мен най-предпочитаният тип почивка в Гърция е в малки семейни хотелчета, или къщи за гости, заради възможността да обикаляш различни плажове, таверни и крайбрежни ресторантчета.
Аз също съм почивала в Гърция на ол инклузив и паричната равносметка беше следната - Гърция, 6 нощувки със собствен транспорт = Турция, Белек, 7 нощувки със самолет. Хотелът беше хубав и изкарахме добре, но нито имаше водни пързалки, нито свестен мини клуб, нито читава анимация.

mistery, обезателно направете писмено запитване до туроператора как ще стане трансфера. В миналата тема една съфорумка сподели, че на връщане са ги взели от хотела в Кемер и са ги карали чак до Алания да вземат туристи. Това са близо 200 км в едната посока и още почти толкова в другата.
Някои туроператори въобще не предлагат хотели в Кемер, когато е автобусна програма, точно заради по-тегавия трансфер. Така че, питайте.

# 438
  • София...........
  • Мнения: 955
Здравейте Simple Smile
Вече мога и аз да се похваля за резервация за Vonresort Golden beach & Spa в Сиде .

След толкова гледане и чудене остана дилема между него и Golden Coast, но когато се обадих да правя резервация вчера се оказа , че хотелите са вдигнали цените преди 2 дни и за нашата конфигурация е +30евро на вечер нагоре за Golden Beach и +40 евро за Golden Coast Rage
Набързо взех решение да е Golden Beach, но се оказа, че за септември няма места в нито една от тези агенции - Емералд и Версо травел.
Ориент 99 ми дадоха същата цена като Емералд( +30 евро от предните дни), но им нямам доверие ..., Албена Холидейс ми поискаха +10 евро отгоре върху 30-те ..., Караджъ още повече вдигнаха мизата ... В крайна сметка при Астрал Холидейс намерих +32 евро и се метнах набързо Relaxed

Понеже ще пътуваме до Сиде със собствен транспорт сега започват другите дилеми. Приемам идеи и съвети Simple Smile
 - По кой път е по-добре да минем - през Гелиболу, Денизли... или през Истанбул, Ескисехир ...
 - Идеи за прилични хотели да делим пътя и в двете посоки?

Въртят ми се шантави идеи в едната посока по единия път в другата по другия, но предпочитам пробвалите да споделят мнение Wink

# 439
  • Мнения: 109
След дълго ровене и търсене, в short list-ата ми останаха 2 хотела:

GURAL PREMIER BELEK HV-1
GURAL TEKIROVA BELEK

Може ли кратко мнение за двата хотела, за да преценя накъде ще наклонят везните.

Благодаря!

# 440
  • Варна
  • Мнения: 10 558
След дълго ровене и търсене, в short list-ата ми останаха 2 хотела:

GURAL PREMIER BELEK HV-1
GURAL TEKIROVA BELEK

Може ли кратко мнение за двата хотела, за да преценя накъде ще наклонят везните.

Благодаря!

Аз съм почивала в Текирова, този хотел е на първо място от всички, в които съм била.

# 441
  • Варна
  • Мнения: 3 943
по единия път в другата по другия, но предпочитам пробвалите да споделят мнение Wink

то  така е най - интересно
спането през Чанак Кале е добре на плажа Саръмсаклъ
там спахме в Olcay Hotel - 80 лири/ВВ

# 442
  • Мнения: 109
След дълго ровене и търсене, в short list-ата ми останаха 2 хотела:

GURAL PREMIER BELEK HV-1
GURAL TEKIROVA BELEK

Може ли кратко мнение за двата хотела, за да преценя накъде ще наклонят везните.

Благодаря!

Аз съм почивала в Текирова, този хотел е на първо място от всички, в които съм била.

А за Gural Belek - някой бил ли е там, доколкото виждам е в самото селище Белек, тоест може да се разходи човек и извън. Не знам Текирова как е...

# 443
  • Мнения: 1 710
mimkatabg, ако пътувате организирано побързайте с резервацията, защото за определени периоди вече няма стаи. Приятели искаха да почиват в един от двата, но за техните дати вече нямаше места и то не за една дата, а за няколко седмици поред.
GURAL PREMIER BELEK - по-близо е до летището и при трансфера не се минава през града Анталия, има по-скорошна реновация, по-тесни стандартни стаи, ако държите да обикаляте, има много повече магазини (селището е на около 2 км), има по-скучен аквапарк (той не е променян от отварянето на хотела), плажът е по-хубав и има камъни само на влизане в морето, зеленината е повече.
GURAL PREMIER TEKIROVA - по-далече от летището и се минава през Анталия, а там трафикът може да е утежнен, има по-голяма територия, по-големи стандартни стаи, не му е правена реновация откакто е отворен, аквапаркът е по-разнообразен и по-интересен за деца, наблизо има селище (доста по-малко от Белек) и има няколко магазина, морското дъно е покрито с камъни и ползването на аква обувки е задължително.
Маркирах основните разлики между двата хотела. За повече конкретика четете и питайте.

# 444
  • Мнения: 282
Марги, питах в агенцията и ми казаха, че трансфера щял да се осъществи от местната партньорска агенция, което може би означава, че някой ще ни чака на отиване някъде по пътя, за да ни закара до хотела. На връщане предполагам, че по същия начин ще ни вземат. А може ли някой да каже дали Magic Life Masmavi работи по система UAI, че в сайтовете на нашите агенции е описано така, но в сайта на хотела пише друго?

# 445
  • Мнения: 1 710
До колкото си спомням, в минали години така процедираха Емералд, а вероятно и други туроператори. Ако има хора в различни посоки или твърде отдалечени хотели, за по-бързо трансфериране, в Анталия хората се разделят по райони и до и от хотела ги карат различни бусчета на партньорската агенция. Това обаче не е лично проверена информация, а е от разказите на съфорумци или познати.
Ако се включат хора, които са пътували с автобус до Анталия, ще е много полезно. Всъщност, не само Анталия. И за другите курорти е интересно в какъв ред се събират хората.

# 446
  • Мнения: 514
Ние пътувахме веднъж с автобус за Кемер.От бензиностанция край Анталия ни взеха с кола,че бяхме само 4 човека .По околовръстното на Анталия и после по магистралата стигнахме за 40 Мин.Бяхме с Емералд.Върнаха ни с луксозен бус,бяхме 10 човека от различни хотели.Много добра организация ☺️

# 447
  • Мнения: 681
А може ли някой да каже дали Magic Life Masmavi работи по система UAI, че в сайтовете на нашите агенции е описано така, но в сайта на хотела пише друго?

По принцип UAI само по себе си специално за Турция не значи нищо конкретно и има значение единствено в случаите, когато хотела предлага и двете AI и UAI и евентуално имаш избор.

Конкретно за Masmavi случаят обаче не е такъв и включеното е това, което виждаш на сайта им не зависимо как се казва.

# 448
  • София...........
  • Мнения: 955
по единия път в другата по другия, но предпочитам пробвалите да споделят мнение Wink

то  така е най - интересно
спането през Чанак Кале е добре на плажа Саръмсаклъ
там спахме в Olcay Hotel - 80 лири/ВВ

Аз си представях  ферибита на Гелиболу и от там да цепим надолу(минава се покрай Памукале), защото пътя е по-спокоен. Миналата година на отиване за Кушадасъ минахме по крайбрежния - ужасен трафик ..., а на прибиране ходихме до Памукале и от там през Балъкесир и Гелиболу - широк път и никакъв трафик Simple Smile
Интересува ме как е през Истанбул, защото според ViaMichelin дава , че от там е с 3 часа по-малко, но съм чела за някакви задръствания с часове на Босфора? А и през Истанбул ме влече идеята да спим в Ескисехир (изглежда ми интересно за разглеждане), но не знам дали не е доста пътя , който ще оставим за следващия ден до Сиде.

# 449
  • Мнения: 282
В повечето хотели в Турция при UAI е включена и безплатна консумация на определен набор от вносен марков алкохол, но тук това ме озадачи, че в техния сайт вносния алкохол е описан като екстра, а агенциите предлагат пакети за хотела под UAI.
divna_, има вариант и през Чардак да отидете до Ескишехир. Ние миналата година така направихме на връщане от Сиде.

Общи условия

Активация на акаунт