Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 48

  • 41 365
  • 740
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 32
Здравейте Simple Smile
аз имам въпрос към момичетата, запознати с конизацията и HPV. Бях писала преди около месец, но е много назад. Не разбирам как функционира ЧПВ. Т.е. ако аз съм заразена - най-вероятно съм го лепнала и на приятеля ми. Конизираха ме по този повод. Сега след конизацията няма ли пак да се заразя от него, ако правим секс? Нещо не ми е ясно какъв е принципа в такива ситуации. Благодаря предварително, на някого с обяснение! Flowers Rose

# 406
  • София
  • Мнения: 1 870
Да, възможно е пак да се заразиш. Добре е да се консултираш с лекаря ти по този въпрос - евентуално да се изследва приятеля ти дали е носител, защото понякога при мъжете не се задържа вируса, както при нас. И след това да пие имуностимуланти като ползвате презервативи докато трае лечението.

# 407
  • Мнения: 135
Ние пихме имуностимуланти и двамата (4 месеца общо, като 3 от тях бяха преди процедурата ми). Моята лекарка искаше да ползваме презервативи, поне два месеца след процедурата, за да няма раната директен контакт с вируса.
Направиха ми типизация преди месец. 2А група и отрицателни високорискови.

# 408
  • Мнения: 32
Аз май избързах малко. Говорих с лекаря си, тъ ккато току-що си получих резултатите от конизацията и каза, че ЧПВ е отрицателен и всичко е наред и не трябва да правим нищо!
Каза, че от CIN II e станало CIN I.
Т.е. дисплазия още има, но не трябва да се предприема нищо.
Това нормално ли е?
Уж всичко наред, пък CIN I.

# 409
  • София
  • Мнения: 1 870
Вероятно има предвид, че при биопсията резултатът е бил ЦИН2, а сега хистологията от конизацията е показала ЦИН1.

# 410
  • Мнения: 32
Нали, и аз така си мислех! Толкова хубаво! Стискам палци все по-малко да се пише в тази тема или да е само по добри поводи! Simple Smile

# 411
  • Мнения: 1 316
Момичета колко струва прегледа с колпоскоп? В четвъртък съм на преглед за нова цитонамазка и ще искам и колпоскоп.

# 412
  • Мнения: 6 009
Няма конкретен отговор, във всеки кабинет различно. Аз последно платих 40 лв.

# 413
  • Мнения: 141
Наистина няма конкретен отговор, аз платих 55 лева Simple Smile правих преди около 2 седмици.

# 414
  • Мнения: 72
Здравейте 🙂 Интересува ме тези от вас, които са конизирани имали ли сте промяна в цикъла. Защото моя от много оскъден стана много обилен (кръвоизливи, големи съсиреци и др. неразположения) ..за съжаление обаче продължава да си е нередовен, а се надявах след конизацията поне това да се оправи.. Благодаря 🙂

# 415
  • Мнения: 2 796
Аз - да. Не съм сигурна, че е от конизацията, по-скоро от оргаметрила, който пих 6 месеца след нея или от възрастта - минах 40, или от някой полип,... и аз вече не знам. Цикълът ми беше 30-31 дни. Сега е 26-28, а менструацията ми продължава 7 дни, понякога дори 8. 1 ден с обилно течение си имах и преди и сега. Следващият ми преглед е след 10-тина дни. Пак ще питам докторката.

# 416
  • Мнения: 4 872
 Аз съм писала и преди, че моят цикъл стана по-оскъден след конизацията и много ми се разбъркаха хормоните, което ми създава други притеснения и проблеми.

# 417
  • София
  • Мнения: 1 870
Моят също, но пих хормони 9 месеца след конизацията и то с мн високи дози прогестерон и сега просто страдам от дефицита. Иначе съм далеч все още от възрастови промени.

# 418
  • Мнения: 100
Момичета колко струва прегледа с колпоскоп? В четвъртък съм на преглед за нова цитонамазка и ще искам и колпоскоп.

Това изследване не се покрива от здравната каса и цените варират различно, но горе долу са толкова между 50-80 лева. Много е важно това изследване да се прави веднъж годишно, защото само то може да установи негативни процеси в по-ранен период.

# 419
  • Мнения: 1 078
Момичета,  има ли някъде научно обосновано твърдение, че конизацията се отразява на цикъла ? Защото според мен тя не би трябвало да има отношение както към продължителността му, така и по количество. Говорим за чиста конизация, без кюртаж, без прием на хормони и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт