Подходящи грижи от бащата към детето?

  • 3 203
  • 37
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 480
Тъй като  отскоро имам връзка с мъж, който е разделен с жена си (не са имали брак) от няколко години и имат дете, бих искала да потърся съвет или може би да ме ориентирате кое не/е редно в едни такива отношения.
Човекът е изключително отговорен, полага грижи за детенцето, водят се на детски събирания и тн - нямам нищо против, радва ме факта, че не е мекотело и поема отговорност. С майката не са в добри отношения.

За доброто на детенцето, са се разбрали да не го премятат от дом в дом, а той да преспива при майката 1-2 пъти седмично в отделна стая и сутрин да го води на градина. Тук той иска моето мнение по въпроса, едва ли не ако се възпротивя, ще мисли вариант да не ходи.. От една страна не мога да кажа НЕ и не искам да го спирам, а от друга за пръв път чувам такова нещо и ми е малко странно. Честа практика ли е това? Нормално ли е? Не е прясна раздялата, а от няколко години.

Притеснява ме факта и как дамата би приела моето съществуване - изобщо редно ли е да се разбира, че мъжът има нова жена до себе си, или трябва да мишкуваме, до кога е редно да се 'крием'. Имам предвид - без общи снимки и разгласяване. Коментирали сме, че запознанство с детето би имало след доста време, ако нещата станат сериозно, обаче да се крием ли от останалата част на света - в частност от бившата му? Притеснявам се отново за детето, да не се опита чрез него да го нарани по някакъв начин (имам основателни притеснения за това:)).
Като цяло - наясно съм, че взимам мъж с дете, просто искам да е и добър баща, но и добър партньор за мен.

# 1
  • Мнения: 1 117
На колко е детето?

# 2
  • София
  • Мнения: 480

На почти 6 годинки е

# 3
  • Мнения: X
Да си стои без жена тогава. Извинявай, но ако направите ваше общо дете, ще буква 2 дена при бившата ли? Много хитър е този. Как дори се чудиш, категорично не, да си търси друга.
 Те щели да спят отделно-не го вярвам, но дори и рака да е, като приключиш с някой, приключваш.Не аз ще спя тук, той там. Унизително би ми било на мен.

# 4
  • София
  • Мнения: 13 151
Нямаш място в семейство, което още съжителства заедно, макар и за по-малко дни в седмицата и с човек, който уж е отдавна разделен, но те крие.
Нищо нормално не описваш, за което да се хвана, че е ок, а имам достатъчен работен опит с подобни отношения.
И не са в лоши отношения, щом си съжителстват.
С теб не виждам как би могъл да е добър партньор, докато си партнира с бившата.

# 5
  • София
  • Мнения: 480
Казва, че като заживеем заедно това няма да е така, камо ли при поява на наше дете. Но няма как да бъда сигурна за след ХХ време.

Въпросът е сега, когато сме пресни пресни във връзката, да реагирам адекватно на такива обстоятелства - просто не знам дали е практика, трябва ли да е нормално това преспиване (по съвет на специалист - за доброто на детето е).
Но от друга страна и аз съм жена, имам си някакви разбирания - които бих пренебрегнала, ако по някакъв начин се убедя, че това е нормална практика Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 38 498
Абе не е баш нормално...
От колко време точно сте заедно?

# 7
  • София
  • Мнения: 13 151
Точно специалистите съветват максимално бързо детето да бъде въведено в новата ситуация. Т.е. че мама и татко е живеят заедно и всеки има свой дом, където то е част от живота и на двамата, но поотделно.
Нещо явно те залъгва твоят човек.
Нормално е бащата да се вълнува за детето, да е винаги на разположение, когато има нужда от него, да се грижи за финансовите, емоционалните и физическите нужди на детето си. Наравно с майката. Но не е нормално да създават у детето илюзия, че са заедно. Трябва да имат режим за срещи и да се знае кога с кой от родителите е детето, пък дори и всеки ден да има определено време с този, при когото не нощува в съответния период.
Та вие още не живеете заедно, но детето не знае, че баща му има друг дом. Изобщо било ли е в дома му? Знае ли, че родителите му не са заедно? Защо да се криеш, след като от години са разделени? Майката никога ли не е имала връзка и къде ходят гаджетата й, когато бившият е при нея? Да не би и бившата да не знае, че са разделени? Тя да не си мисли, че той работи някъде през другите дни и само 2 нощи си е вкъщи?
Странна работа.

# 8
  • Мнения: X
За доброто на детето да се събират пак тогава.Не е нормално това.

# 9
  • София
  • Мнения: 480
От колко време точно сте заедно?

От 2 месеца.

Иначе за детето - понеже е малко и не можело да разбере какво значи 'разделени', затова ходи там... Никога не съм разпитвала досега какво правят, какви циркове играят пред детенцето, как така то не знае, че са разделени.
Аз не съм майка и не мога да влизам в полемика какво едно дете би разбрало, но все си мисля, че родителите са тези, от които зависи детето им какво и как ще разбере по подходящ начин.
Гостува и при баща си, да.

# 10
  • Мнения: 3 190
О, не, не, това е много нездрава ситуация, бягай.

# 11
  • Мнения: 1 117
Тези двамата на края ще се съберат, не се занимавай. Само те си знаят колко "не са били заедно" през последните години.

# 12
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
Всичко това ми изглежда, като голяма червена лампа.

Но все пак, според мен, не е ок да те натоварва теб с това решение. Трябвало е да уреди този въпрос сам, преди да започне връзка с друга жена или още в самото начало.
Сега ти като кажеш, че не ти е приятно, какво ще последва? Ще бъдеш лошата ли? Ревнивата, която не му дава да ходи да спи при детето? Ще те гложди, сякаш си пречка за отношенията му с детето.
А ако пък приемеш тази уговорка и тя продължи да се спазва, най-вероятно ще се чувстваш зле постоянно, и винаги ще се чудиш какво точно се случва.

Поставил те е в ситуация, в която каквото и да кажеш, ще се чувстваш неприятно. А не е твоя работа да му решаваш ситуациите. Негова си е.

# 13
  • София
  • Мнения: 28 570
Имам се за доста либерална, но такава ситуация не ми звучи добре. Не бих я приела.

# 14
  • София
  • Мнения: 38 498
Пълни глупости са това за детето!
Даже напротив, точно защото е малко, много по-лесно ще приеме, че са разделени. Ама те дали са разделени?
Знам, че сега е момента на проучването и чуденето, но тази ситуация не е ок.

Общи условия

Активация на акаунт