Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 48

  • 41 422
  • 740
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 239
Спокойно!!! Нямаш дори цин! Абсолютно ти е наред биопсията, нищо за паника! Койлоцитоза са клетки , които са от папиломния вирус, с един биозин мама ще ги изтрепеш и след раждането ще си 1 или 2 група!!! Спокойно! Дишай!
Здравейте на всички. Днес ми излезе резултата от биопсията и съм в паника... защото това, което го пише не ми говори нищо, а с моят лекар ще се видиме чак след 2 седмици до тогава, сигурно трябва да се пръсна....
Моля Ви, ако някой има идея какво означава това да пише... резултата ми е :
ЖЛЕЗЕСТНО ЕРОЗИО. ЕПИТЕЛ С КОЙЛОЦИТОЗА?????
В интернета не откривам нищо конкретно :/

# 391
  • Мнения: 1 078
По повод алтернативната медицина.
Аз, а и никой според мен не би трябвало да я отрича. Да тя помага, но и тя, както конвенционалната медицина не е панацея. Както написахте момичета 2+2 не е равно на 4. Когато проблемите не са напреднали или като допълващо и поддържащо средство ,  добавките и здравословният начин на живот могат да свършат чудеса.  Когато обаче измененията са доказани и сериозни, да се разчита на билки и хомеопатия е пагубно. Marsia_K, the doors, Meredith_Grey написали сте го по-добре от мен!
Скрит текст:
Слагам го в скрит текст, защото не е съвсем по темата: Преди години загубих близък. Беше с неоперабелен злокачествен тумор на дебело черво. Химията също нямаше да има ефект, тъй като стадия беше последен. При това положение нямахме друг избор и се обърнахме към китайската медицина. Резултатите от нея бяха чудесни, по отношение качеството на живот на моя близък - той до последния си дъх беше в кондиция, работеше активно, движеше се.....беше почти нормален човек. Външният му вид също беше добър, побелелите коси почнаха да почерняват. Имаше също и аденом или нещо подобно доброкачествено, което се стопи. Така една година достоен живот. А докторите бяха казали 2 месеца. Китайския лекар не ни излъга, той още в самото начало ни каза - няма да мога да го излекувам, но ще направя живота му поносим, ще има сили. Така и стана.

# 392
  • Мнения: 101
Здравейте! Имам бактериална инфекция по външните полови органи, в четвъртък ми е взета проба и изпратена в лаборатория. Във вторник ми е часа при лекарката, взеха да ме болят лимфните възли на слабините, как да издържа до вторник, това са 4 дни, да и звъня ли, защо няма експресно получаване на антибиограмата, не знам защо пиша това😢😢😢страх ме е да не стане по-зле, тя ми каза да си правя компреси с риванол отдолу, ама за лимфните възли няма да помогне

# 393
  • Мнения: 135
Здравейте! Имам бактериална инфекция по външните полови органи, в четвъртък ми е взета проба и изпратена в лаборатория. Във вторник ми е часа при лекарката, взеха да ме болят лимфните възли на слабините, как да издържа до вторник, това са 4 дни, да и звъня ли, защо няма експресно получаване на антибиограмата, не знам защо пиша това😢😢😢страх ме е да не стане по-зле, тя ми каза да си правя компреси с риванол отдолу, ама за лимфните възли няма да помогне

Обади се на лекуващата си лекарка и й сподели моментното състояние, тя ще ти каже какво да направиш. Simple Smile
Не се тревожи, всичко се оправя.

# 394
  • софия
  • Мнения: 144
Койлоцитозата показва промени настъпили от ЧПВ или поне така се твърди. Аз имах койлоцити в ТБЦ -3А, но с отрицателен ЧПВ за високо и нискорисковите, при въпрос към доктора как така- тя каза, че били над 200 щама и вероятно е някой, който изследването не хваща.

По повод цито 1 гр. и заради последните няколко страници аз 2016, септ с ТБЦ 2 гр., с нормални клетки, без никакви промени и препоръка за след година всичко беше прекрасно. Получих киста на барт. жлеза и януари 2017 при друг лекар- Ганчева- цито 3А на стъкло с описание от 3 реда на изменени клетки- т.е 3 месеца по- късно от прекрасна ТБЦ. Лечение с полижинакс. Април 2017 вече имах койлоцити в ТБЦ -3А. Юни абразио и биопсия в Шейново- цин 1 и папиломатоза.Без лечение. Октомври 2017 лийп в онкологията- папилом, никакъв цин- как е изчезнала?
 
2018, юли цито 1 гр, без грам описание- е познайте дали се зарадвах. Едва дочаках да минат 3- те месеца за нова цито-ноември 2 гр, стандартно описание, последната е февр- ТБЦ 2 гр- за проследяване след 6 месеца, писах преди няколко дни.

Написах всичко това защото за себе си съм решила, че веднъж щом една жена е имала проблемна цитонамазка, тя трябва да се следи на 6 месеца, да не чака година, и поне веднъж, ако не и 2 пъти в годината да мине и колпоскоп. И познайте дали всеки път не се надявам да е взета правилно пробата, лекарят, който е гледал или ще гледа цитото или хистолог. материал да е свестен и наистина да разбира какво гледа. Съжалявам, че ще го кажа, но именно ходенето по лекари ме е направило недоверчива, аз лично никога не бих се доверила на цито 1 гр. при сексуално-активна жена- разбира се това е единствено и само мое мнение



# 395
  • Мнения: 1 239
Еми, аз секс не бях правила повече от 1 година, като ме гледаха с колпоскоп ми казаха, че нямам атипични участъци, нито течение от шийката, лимфни възли опипаха, ултразвук, обстоен преглед 30 минути поне и накрая ми взеха цитонамазка с 2 вида инструмента- 1 четка и 1 шпатула , наподобяваща дървена и съм 1 група. В голяма столична болница ме изследваха. Изживях една година ужас с тази 3д и какво се случва отдолу. Секретът за 3д-то беше взет с някъв мизерен тампон в кабинета на една лекарка.

# 396
  • Мнения: 2 849
За мен всяка жена трябва да си има гинеколог, на когото разчита и има доверие - както в знанията и уменията да вземе една цитонамазка, така и в последствие да я разчете, да предприеме адекватни мерки или, ако не е по силите му, да насочи към друг специалист. Вярвам, че има достатъчно кадърни лекари, все още останали в България, на които може да се разчита - всеки преценява кой специалист е "неговият" човек и ще му се довери. Знам колко е трудно и страшно, но няма как. Същото важи и за патолога, който гледа. Ако все пак ви гложди съмнение - вземете материала и го занесете за второ мнение.
Правя и уточнението, че цито се взима с 2 четки, различни, на две стъкла и се получават два резултата. Всичко друго за мен е недобра лекарска практика. Резултати на хвърчащи листчета, без никакви подробности, без печат и подпис, или пък по телефона, аз не приемам за ок.
Не се съгласявайте на съмнителни условия и начини за вземане на материал, както и такива знайни и незнайни листчета с резултати. 2 пъти е годината според мен всяка жена трябва да отдели от времето и бюджета си, за да се погрижи за здравето си.
Дописвам си, че да, за някои специалисти цифрите прегледи са значителни суми. Но от това не се пести!

# 397
  • Мнения: 2 804
Написах всичко това защото за себе си съм решила, че веднъж щом една жена е имала проблемна цитонамазка, тя трябва да се следи на 6 месеца, да не чака година, и поне веднъж, ако не и 2 пъти в годината да мине и колпоскоп. И познайте дали всеки път не се надявам да е взета правилно пробата, лекарят, който е гледал или ще гледа цитото или хистолог. материал да е свестен и наистина да разбира какво гледа. Съжалявам, че ще го кажа, но именно ходенето по лекари ме е направило недоверчива, аз лично никога не бих се доверила на цито 1 гр. при сексуално-активна жена- разбира се това е единствено и само мое мнение

Абсолютно съм съгласна с теб. Вярвам повече на това, което лекарят вижда при прегледа. При мен цитонамазките не подсказваха проблем. За 20 години съм ходила при доста повече от 1 лекар, т.е. дори не мога да упрекна един лекар или лаборатория в случайна грешка. Затова и резултатите се гледат комплексно - преглед, цитонамазка, колпоскоп. Колпоскопия след конизацията вече не правя - не е възможно, защото при мен е отстранена цялата шийка.

# 398
  • Мнения: 1 239
Прави сте. Това, което ми харесва в моята АГ е, че независимо имаш или нямаш оплаквания , тя прави колпоскопия винаги и ти показва и обяснява на екрана кое какво е, да не е готина гледка, но мен ме успокоява да видя и независимо, че има една камара пациенти и се чака месец за прегледа , винаги показва персонално отношение. Сега следва един въпрос от моя страна , знаете, че съм филмарка и повечето не ме понасят, но за тези които ме обичат, моля дайте съвет каква слирала да си сложа? Питах за златна, сребърна и хормонална и моята АГ каза сребърна, ама се чудя що сребърна, а не златна. Мога да си позволя златна, не е до пари.

# 399
  • Мнения: 98
Здравейте, искам да попитам как се взима биопсия? По това което чета в темата останах с впечатление че се взима по време на преглед, а на мен докторката каза, че трябва да стоя 2 дена в болница и ще струва 400лв. Биопсията е защото резултата от цитонамазката е 3А. Също така на ехограф видя киста и за нея ме прати на туморни маркери и изписа лечение с Регулон и контролен преглед след 2 седмици, не го пия защото навсякъде пише да се започне с първия ден от цикъла, а тя е в отпуска. Записах си час при още един лекар, който е онколог за второ мнение.
Аз също съм с 3А и сега ще ми правят Колпоскопия първо и след това съм решила да си направя LU VIVA струва скъпо но замества биопсията.Това е спектрофотометричен анализ сканира се шийката на матката.При 3А е нужно лечение за около три месеца до колкото ми казват други препатили и е възможно възпалението да изчезне защото може да няма изменение.За това аз биопсия няма да дам да ми правят до като не мине лечението и не видя резултатите от двете изследвания.

# 400
  • Мнения: 128
Здравейте!
Попрегледах темата, но не открих информация - към днешна дата д-р Ганчева все още ли не практикува?
Последно я посещавах 2016-та. От тогава не мога да попадна на друг толкова читав гинеколог.

# 401
  • София
  • Мнения: 1 902
Изключителен човек е д-р Ганчева Heart

# 402
  • София
  • Мнения: 17 900
Dolca и the doors при кого ходите Simple Smile

# 403
  • Мнения: 2 849
Аз съм при Карагьозов, едно време в Токуда, сега във Вита. Но като родя ще правя консултация и със Славчев (в частния му кабинет) за всеки случай.

# 404
  • Мнения: 100
Момичета, резултатите се тълкуват от лекарите. Можем да споделяме опит, но не и да поставяме диагнози. В крайна сметка какво се оказа при теб това състояние?

Общи условия

Активация на акаунт