Бързи здравословни въпроси и отговори – 19

  • 46 056
  • 742
  •   2
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 5 197
Моята кашлица я влачих с месеци (без доказана причина)
И никакви бабини рецепти и сиропи , че дори и антибиотик не помогнаха.
Накрая пулможката ми каза да пия либексин ( който е за суха ) или Синекод + противоалергично и кашлицата спря.
Тогава идваше пролетта , времето се беше затоплило и може би и това повлия .

# 706
  • София
  • Мнения: 11 559
Имам Синекод останал от детето вкъщи. Как не се сетих, тюх. И Ксизал имам. Направо ги почвам. Благодаря ви.

# 707
  • Мнения: 486
Здравейте, от известно време имам болки в гърба и врата също така нямам енергия за нищо не се и наспивам въпреки че спя по 8 часа.Ходих при невролог направих ПКК с витамин б12, витамин Д и магнезий всичките в норма. Заключението му е, че всичко е от преумора и стрес. Преди да отида на преглед си гоогълнах симптомите и стихнах до извода, че ще се ,,МРЕ'' Smile което допълнително усложни положението. За болките предпоръча масаж. Възможно ли е проблемите да ми се дължат на въпросните причини?

Цяла година преди да си направя  рентген бях точно в това положение,че и доста по зле.Оказа се че имам  дискова херния на врата,шийна спондилоза.Лечението на лекаря грам не ми помогна.От всичко на мен ми помогнаха най- много компресите с лук,сол и яб.оцет. поставени в марля.Поне гърба ми мина напълно.
А относно масажа,в моя случай е напълно забранен

# 708
  • Sofia
  • Мнения: 26 692
Мъжът ми преди 5-6ч си е ударил главата в ръб на прозорец и сега казва,че има подутина и го боли...казах му да слага лед.
Какво друго може да се направи,нещо за мазане?

# 709
  • Мнения: 1 239
Здравейте! Каква сребърна спирала да си взема? Можете ли да ме посъветвате?

# 710
  • Мнения: X
Добър ден да ви попитам препоръчайте ми надеждна лаборатория , която да работи в неделя, става въпрос за гр. ПЛОВДИВ? Трябва да изследвам прогестерон и TSH
За хормонални изследвания се доверявам вече само и единствено на Бодимед, след като бяха изкарали невероятни резултати на 12-годишната ми тогава дъщеря в Писанец и в лабораторията на поликлиниката, където ни е ЛЛ. За съжаление не работят в неделя. В събота от 8 до 12 работи лабораторията им, на 6-ти септември 104, кръстовището с Васил Априлов. Също и другата на ул. Захари Стоянов, срещу ВМИ.
Ако толкова държиш да ги направиш в неделя, мисля, че може да дадеш кръв в лабораторията на Селена, но не съм я ползвала. Иначе Писанец в Гранда работи.

Мъжът ми преди 5-6ч си е ударил главата в ръб на прозорец и сега казва,че има подутина и го боли...казах му да слага лед.
Какво друго може да се направи,нещо за мазане?
Ако няма открита рана би му помогнал Репарил гел Н. Ако има обаче не бива.

# 711
  • Sofia
  • Мнения: 26 692
Няма рана.
Утре ще му кажа за репарил.
Казах му да се намаже с малко зехтин,четох че помагало против подутина и синки при удар.
Мерси !

# 712
  • Близко съм
  • Мнения: 832
Tonynette, благодаря ти. Ще видя какво ще правя.

# 713
  • Мнения: X
Здравейте, имам допълнително здравно осигуряване  със луксозен пакет, но застрахователят отказва да ми възстанови разходите за закупените лекарства, тъй като не били в списъка на изпълнителната агенция по лекарствата. Към кого да се обърна за съдействие?

# 714
  • София
  • Мнения: 5 197
И аз имах подобно , и на мен са отказвали възстановяване на сума поради тази причина , нищо не може да се направи.
Те трябва да имат и официален списък за лекарсвтата , някъде в сайта им.

Даже помня , един лекар ми беше изсписа витамини за 70лв , които фондът отказа да плати , тъй като не са в официалният им списък.

Лично аз съм страшно благодарна на този фонд . Даже добре , че бяха те в няколко ситуации

# 715
  • Мнения: 55 056
Здравейте, имам допълнително здравно осигуряване  със луксозен пакет, но застрахователят отказва да ми възстанови разходите за закупените лекарства, тъй като не били в списъка на изпълнителната агенция по лекарствата. Към кого да се обърна за съдействие?

Към никого.
И на мен ми отказаха Уринал акут, Цистостоп, спрей за гърло и пробиотик на Абофарма.

# 716
  • София
  • Мнения: 9 850
Аз питах нашия застрахователен брокер кои лекарства се покриват, отговорът беше, че се покриват всички, регистрирани като лекарствен продукт. Хомеопатии, витамини, пробиотици масово са регистрирани като хранителни добавки и НЕ се покриват. За подобни неща изобщо не си правя труда да подавам бланка за възстановяване на разходи - излишно е. Иначе последния път дадох 20лв за лекарства и 30 за някакъв пробиотик...
Сега чакам изплащане за лекарства, в които има и пробиотик, за него могат и ще ми откажат, но другите лекарства трябва да ми ги покрият.

# 717
  • Мнения: 1 071
И аз съм със здравна застраховка към Булстрад лукс. Но в договора изрично си пише,че не възстановяват хранителни добавки, витамини и т.н.
На мен лично винаги са ми възстановявали антибиотици, утрогестан да речем. Всичко си го пише в договора.

# 718
  • Мнения: 48 241
А в моя пише, че възстановяват хомеопатия, ама ми отказаха вагинални глобулини разни други неща. Не съм особено доволна от лекарствата специално, ама карай...пак някой преглед дето покрива....

# 719
  • Мнения: 55 056
И аз съм със здравна застраховка към Булстрад лукс. Но в договора изрично си пише,че не възстановяват хранителни добавки, витамини и т.н.
На мен лично винаги са ми възстановявали антибиотици, утрогестан да речем. Всичко си го пише в договора.

А в моя договор пише, че възстановяват.
Обаче изброените ми ги отказаха, защото не били регистрирани от Агенцията по лекарствата.

Цитат:

Продуктът Лихенсед, Флора-Абофарма не е регистриран в Изпълнителна Агенция по
Лекарствата (хранителна добавка/медицинска козметика/медицинско изделие) и
разходите за него не се покриват съгласно общите условия (т.24.5) по сключения
застрахователен договор.

Предвид гореизложеното нямаме основание да изплатим сумата от 17.80 лв.

Общи условия

Активация на акаунт