За гадателите, врачките и ясновидците

  • 6 650
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
... ,и пример за това е баба Ванга,лека й пръст Praynig.На много хора е помогнала и на много е надникнала в бъдещето и това е факт Peace.
За Ванга само съм чувала. Не съм я виждала и не познавам хора, ползвали се от услугите й, така че за мен не е факт Naughty Ти лично ли я познаваш, че говориш за факти?
Еми почна се, ама няма начин Joy
Не я познавам лично,за съжаление,но имам близки хора,които са ходили при нея и наистина им е помогнала.
Тук държа да подчертая,че НЕ вярвам на всички лечители и гадатели,заляли страната.Не съм толкова изперкала все пак Joy.Всъщност Ванга е единствената,в чиито способности вярвах,защото съм виждала резултати(преди/след посещение при нея) Wink.

ОК, никой не те обвинява, че си изперкала. Явно обаче разбиранията ни за фактите са различни. За мен факт е това, което съм видяла, а за теб това , което си чула. Карай, всеки да вярва на каквото си иска...

# 16
  • София
  • Мнения: 5 289
По врачки не ходя,имам позната екстрасенс,която работи основно върху здравето,много  е точна в диагнозите и разбира се има дарбата да вижда доста неща от живота.Имам й 100% доверие,защото я познавам и пред очите ми е помогнала на доста близки и познати,както и на мен самата.Винаги ми е давала стойностни съвети и ми е казвала кое,как и защо да направя.Пари,ако може така да се каже  изобщо,почти не взима,в смисъл всеки оставя колкото може,повечето оставят по 2 или 5 лева.Само на нея вярвам! Grinning

# 17
  • Мнения: 442
.................................
Пари,ако може така да се каже  изобщо,почти не взима,в смисъл всеки оставя колкото може,повечето оставят по 2 или 5 лева.Само на нея вярвам! Grinning

нещо не разбирам аз  Thinking
как пари почти не взима? - или взима, или не взима.
къде човек й `оставя колкото може`? тя разбира ли, че й оставят?
и какво е това `пари, ако може така да се каже изобщо`?
не се заяждам Peace, просто не ми е много ясно Rolling Eyes. така написано, за мен, тя взима пари.

# 18
  • Мнения: 6 167
когато са отчаяни, нещастни, не виждат изход, а вярата им в Бог е слаба.
аз съм стигала психически до такъв момент, но никога не съм ходила.
циганките пред ЦУМ ги отбягвам лесно, тоест, като ме поканят да ми гледат, аз им отвръщам
" а искаш ли аз на тебе да ти гледам"  и  дим да ги няма. по-суеверни са от мен.
иначе вярвам, че някои хора имат способности, които не можем да обясним.
но тия хора не отговарят на телефони, не си предлагат таланта за продан и тн.
познавам един човек, който знае доста.
не взима пари. каза ми неща, които нямаше как да знае.
до там. не търся, не искам и не плащам за инфомация.
мисля, че има нещо нередно в това.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Има много шарлатани,
обаче има хора, които притежават дарба наистина, на мен такъв човек преди време ми помогна и няма да го забравя никога.

# 20
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Уж писах,но явно не съм прочетена правилно,затова да повторя:
Видяла съм с очите си резултати от посещения при Ванга,а не само съм слушала за тях Peace.

# 21
  • tardis
  • Мнения: 329
Не вярвам! StopЕдна позната ми показа един сайт (бях пускала и тема с простотии от него) след двудневно четене на темите в него  се отвратих Sick от арогантността на "врачките" списващи там. На някой ако му е любопитно да види модерните врачки, гледащи по интернет Crazy, да каже, ще дам линк.

Давай линка бързо, аз съм от любопитните Blush

Lennie, хареса ми това за циганките пред ЦУМ, може ли и аз да го използвам? Mr. Green

Строго по темата - не съм ходила на врачки, въпреки, че ми е било любопитно дали ще познаят нещо и какво ще ми кажат. Просто не е имало сгоден случай. Дотук с фактите.
По-нататък ако продължа ще се отклоня от темата, ще започна да обяснявам в какво вярвам и в какво не и т.н. Но пък защо все пак не обобщя: за всякакви подобни недоказуеми неща, дето може да се спори безкрайно, моята позиция е "отворена" и плаваща.
Знам, че нищо не знам. А това, което знам, може би само си мисля, че знам.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 067
Да си призная много много не вярвам...Но съм сигурна че има и такива, които наистина са на "друго енергийно ниво" и помагат. И аз за Ванга си помислих.

Ама сега се сетих... като бях студентка ходихме с моята приятелка при една... Та тя запали една свещ нещо да ми гледа, и още веднага ми вика... виж свещта как иска да изгасне, не си кръстена в църква... После не помня много, ама каза че ще ходя в чужбина.. а аз заминавах в Германя след месец. Ама ме накара да и обещая че ще се кръстя, щото имало силни духове дето ме пазели, ама трябвало да съм кръстена...

Странно ми стана, уж врачка, пък замесва църкви и религии...

А тази същата врачка казала на майка ми, като и гледала на кафе, че ще и дойде дървар на гости. Майка ми се изсмяла и и казала, че не познава дървари... А след седмица дошъл вуйчо ми, който извадил една брадва от колата и поокастрил всички дървета на вилата... Може и съвпадение да е...

# 23
  • София
  • Мнения: 5 289
.................................
Пари,ако може така да се каже  изобщо,почти не взима,в смисъл всеки оставя колкото може,повечето оставят по 2 или 5 лева.Само на нея вярвам! Grinning

нещо не разбирам аз  Thinking
как пари почти не взима? - или взима, или не взима.
къде човек й `оставя колкото може`? тя разбира ли, че й оставят?
и какво е това `пари, ако може така да се каже изобщо`?
не се заяждам Peace, просто не ми е много ясно Rolling Eyes. така написано, за мен, тя взима пари.
                           
Е ти пък кво толкова не разбра,ако правиш пауза след запетайките ще схванеш.Искам да кажа,че два лева например ако могат да се нарекат пари /в смисъл,че са малко/.Естествено,че разбира че й оставят,но може би не вижда кой колко.Надявам се сега да си ме разбрала. Mr. Green

# 24
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Уж писах,но явно не съм прочетена правилно,затова да повторя:
Видяла съм с очите си резултати от посещения при Ванга,а не само съм слушала за тях Peace.

Е, точно това е, ти си го пишеш. Точно за посещенията си чула, а не видяла. А резултатите, ако не ги усетиш на себе си, не можеш да бъдеш сигурна, че е от точно това посещение и че не е плод на внушение.
Виж, аз не искам да се заяждам с теб и не е нищо лично, разбирам те много добре, само искам да ти кажа каква логика следвам аз и защо съм те попитала преди това. Далеч съм от мисълта, че моята логика е най-правилната.

# 25
  • Мнения: 1 343
Уж писах,но явно не съм прочетена правилно,затова да повторя:
Видяла съм с очите си резултати от посещения при Ванга,а не само съм слушала за тях Peace.

Е, точно това е, ти си го пишеш. Точно за посещенията си чула, а не видяла. А резултатите, ако не ги усетиш на себе си, не можеш да бъдеш сигурна, че е от точно това посещение и че не е плод на внушение.
Виж, аз не искам да се заяждам с теб и не е нищо лично, разбирам те много добре, само искам да ти кажа каква логика следвам аз и защо съм те попитала преди това. Далеч съм от мисълта, че моята логика е най-правилната.

Добре де даже и да е внушение , не е ли важен ефекта върху човека ... Помогнало е значи е добро .... Навредило е значи е лошо ... Няма ефект значи нищо не е .

За другото - Повечето са шарлатани.
Ходила съм на една тъй наречена ПСИХО-Маг . Ми каза ми неща дето нямаше откъде да ги знае. И тъй като съм малко недоверчива казах че няма да позволя да ми измъкне нещо с въпросите и дума не обелих като влезнах. Попита ме за дата на раждане и име на баща ми и почна да говори. Таксата е твърда преди година беше 15лв. Има си ценоразпис и работи със записване  Joy И така повечето неща дето ги каза и аз си ги знаех ама важното е че нямаше тя откъде да ги знае Simple Smile

# 26
  • Мнения: 442
Е ти пък кво толкова не разбра,ако правиш пауза след запетайките ще схванеш.Искам да кажа,че два лева например ако могат да се нарекат пари /в смисъл,че са малко/.Естествено,че разбира че й оставят,но може би не вижда кой колко.Надявам се сега да си ме разбрала. Mr. Green

карчева, сега вече разбрах. първо, разбрах че твоята врачка взима пари. и второ (макар и не по темата), разбрах че го раздаваш заможна - 2 и 5лв не са пари за теб. карай да върви  Mr. Green
за мен, всички които взимат пари, са шарлатани.

Последна редакция: пн, 26 юни 2006, 14:29 от Maika_Zaika

# 27
  • София
  • Мнения: 5 289
АААА Майко Зайко ти пък как реши,че съм заможна?Не помня да съм отчитала във форума месечните си доходи.Днеска има утре няма нали знаеш,всичко е на моменти. Mr. Green
А за 2-5 лева казах,че не  са пари в сравнение с тези които взимат по 30 лв например,явно си ме разбрала грешно.

# 28
  • Мнения: 442
хам`чи, то така излезе от твоите думи. ок, разбрахме се! мир  Peace

# 29
  Не знам кой какво знае, ама едно е ясно,че по духовните въпроси бива да се допитваме до духовни източници.Позволявам си, като човек учил богословие(так давным давно)  да изкажа мнение, което не на всеки ще хареса.Но темата, макар и привидно шеговита е на живот и смърт.
   Тия "даровити" личности ги има откак свят светува, но таланта им не е дар Божи, а тъкмо обратното Twisted Evil.Та ще се позова на Библията, понеже тя, все пак е боговдъхновеното слово.
    1)"Людете Ми умират поради нямане на знание"-казва Бог и им дава закона ч/з който да се предпазят.А това са заповеди по отношение на врачките и пр.
    2)"Да не се намира между тебе някой, който да прекарва сина си или дъщеря си през огън, никой астролог, чародей, гадател или омаятел,
никой баяч, запитвач на зли духове, врач, или запитвач на мъртвите;
защото всеки, който прави тия дела е омразен на Господа, и поради тия мерзости Господ твоят Бог изгонва тия народи от пред тебе."
А на др. места казва:"Да се не отнесете към запитвачите на зли духове нито към врачовете; не ги издирвайте та да се осквернявате чрез тях.Аз съм Господ вашият Бог."
    И още:"И човекът, който се отнесе към запитвачите на зли духове и към врачовете за да блудства след тях, против оня човек Аз ще насоча лицето Си и ще го изтребя изсред людете му."И дори в старозаветни дни са ги убивали със камъни.Едва ли Бог ще издаде такава заповед, ако те са били полезни и в помощ на човечеството.
   Да, някои казват неща, които се случват ,но такава е тактиката на дявола 10% истина за зарибяване и като лапнеш кукичката "ела, че ми падна".Самите астролози и врачки са просто оръдие в ръцете на този ,който се е обявил за враг на Бога и неговото творение.И той съвсем не е с рогца и опашка , а е личност, твърде интелигентна за да заблуждава хората , че е просто мит и така да си върши тъмните дела.Той използва човешката мъка или любопитство, в комплект с незнанието ни за да ни мами, че тия работи са за добро.Та като се вържем с тях да забравим за Него, нашият Творец.Понеже те не искат много, само 2-5, или 10 лв., а Бог желае обвързване завинаги, разделяне със егото, безрезервна вяра, любов и покорство.
   НО...Той предлага изцеление и вечен живот!!!
   А които се допитва до тях плаща малко и печели...смърт+АД.
   Пък Ванга е първа по тоя списък, колкото и да я хвалят мнозина(не е лично Peace).Така, че имате право на избор:"Смърт и Живот има в силата на езика.Който е ходил, да се покае от сърце и вече да не ходи.А който не е ходил хич и да не се замисля.
  Сега да не ме обвините в религиозно проповядване, но ми е много на сърце тая тема.Пък и ако някоя от вас знае ,че има бомба в самолета няма ли да каже и на другите, които се качват, а те да слязат ако искат повече по темата, моля  на ЛС. Hug

Общи условия

Активация на акаунт