Мнения за неелитни училища след седми клас в София

  • 64 892
  • 797
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 38 498
Няма да хвърляте боб.
Все ще има кой да направи таблици за форумска употреба.
Запасявате се с две кани вино и една кана кафе, много нерви и дерзайте!

# 391
  • София
  • Мнения: 650
Изненади винаги има, миналата година балът на Джон Атанасов за компютърните паралелки скочи много в сравнение с предходната година. Просто много деца го бяха избрали като алтернатива на ТУЕС и повишаване на интереса към ИТ паралелките е тенденция последните 3 години.

# 392
  • София
  • Мнения: 38 498
Миналата година скочиха много баловете въобще в средата на таблицата. Именно при т.нар. неелитни.
127 мо 2017 е било с най-нисък към 280, миналата - 320. Горе-долу, по спомени карам.
Тази година май наборът е по-голям, така че - още нагоре.

# 393
  • Мнения: X
Вчера разпечатах изпитите по математика от 2007ма и 2008ма година. 50 задачи хора. Има и бая трудни. Ми - как няма да се вдига бала, то задачите стават от лесни по-лесни вече.

# 394
  • София
  • Мнения: 38 498
Това какви изпити са? Нво или някакви специални?

# 395
  • Мнения: 7 159
Вчера разпечатах изпитите по математика от 2007ма и 2008ма година. 50 задачи хора. Има и бая трудни. Ми - как няма да се вдига бала, то задачите стават от лесни по-лесни вече.
Дъщеря ми се яви на такъв изпит през 2009. Мисля, че беше последният с този формат.
Задачите бяха действително много трудни. Дори семегейци не можаха да постигнат отлични оценки.

# 396
  • София
  • Мнения: 18 041
Free Agent,  НВО като понятие и формат съществува от 2010.Преди това пак си имаше изпити по БЕЛ и МАТ,  но бяха с друг формат. И определено по -трудни.

# 397
  • sofia
  • Мнения: 8 937
По-трудни, ама по-адекватна база за оценяване на знания.
Този тестови формат с оценяване само на а,б,в, без да се гледа разписаната задача е безумен.
Последно само 3 задачи от втори модул бяха оценявани изцяло.

# 398
  • София
  • Мнения: 38 498
О, определено. Аз много пъти съм казвала, че НВО въобще не трябва да се употребява за кандидатстване. Ама - в момента е такава системата.

# 399
  • Мнения: X
Аз се оглеждам за неелитни училища по единствената причина, че моето дете не желае да положи усилия и не смята за нужно да даде от себе си, въпреки че е много умно дете и според мен много може. Той обаче сложи спирачка сам на себе си  и смята, че трябва да изкара малко точки нарочно, за да може да попадне в училище, което "не се учи" !?!, а не обратното. Умишлено на пробните прескача въпроси и се мотае, за да не му стигне времето. Следила съм миналата година седмокласната  и за такъв случай не съм чувала/ срещала. Tired Face
Идентифицирам се тук. Пропуска и претупва на пробните. Имам чувството, че абсолютно напук го прави. Как вървят нещата при вас сега?

# 400
  • България
  • Мнения: 240
Без промяна. Ако стане дума за матури и започва да се дразни, казва "хайде да смениме е темата". Още повече влачи домашни и само брои дните, които остават до края. Абсолютна капитулация. Просто върви против себе си.

# 401
  • Мнения: 722
Момичета, все едно аз съм го писала...Disappointed протест и мързел

# 402
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Потвърждавам, че в НТБГ се дава възможност за влизане в УНСС без никакъв изпит. Дъщеря ми има документ още от 11 клас, че е приета там със специалност Финанси (една от най-желаните в УНСС). Само дето не иска и да чуе да се възползва Joy.
Умно ти е детето, поздравления. Не че нещо, ама да те приемат в УНСС е лесно и с изпит, няколко близки деца с посредствена подготовка (не им се учеше просто) влязоха с изпит без проблем МИО и финанси. Изобщо в България конкуренция за университети има само за медицина/стоматология/фармация, АйТи и някои екзотични филологии, за други не се сещам.  


Дааа, много добре знам, че е така, все пак работата ми е свързана с българското ВУ. И то, не е белята, че няма вече трудности с влизането, а че и който не е решил да влезе, той не е завършил. А това важи И за медицината, за съжаление.

# 403
  • Мнения: X
Мързелът е преодолим. Но протест ако има.... и аз съм безпомощна. Колкото и да учи детето, ако на самите матури реши да бойкотира и нищо не направи, тогава е лошо.
Трябва да се работи върху вътрешната мотивация, че външната, с натиск и лишаване от удоволствия е до време.
Ама как точно да се работи ..... приемам съвети и аз. Rolling Eyes

# 404
  • Мнения: 47 982
а какво го блокира, може би страх от провал? А вариантите при ниска оценка също могат да се обмислят, групират, наредят, не всички неелитни училища са еднакви. По специалност, райони и други критерии...Неучене също е относително. То и в спортното, и в балетното не учат много много някои предмети, но пък наблягат на други неща. Има ли вариант да остане в същото училище. Има ли деца, с които да държи да продължи да учи и да се влияе от тях. Има ли посока, в която да го натискате, а той да желае друго?
Така че има над какво да помислите и много варианти

Общи условия

Активация на акаунт