Мнения за неелитни училища след седми клас в София

  • 64 663
  • 797
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: X
Това какви изпити са? Нво или някакви специални?
Извинявай, Фрий, не съм видяла въпроса, нещо почнах да мигам на червено.
НВО, да, Фран е отговорила преди мен. 50 въпроса, наборът започна да мига като ги видя. Той 25 не може да направи, много му идват и накрая става и си тръгва просто.

Не успявам да ги намеря сега. Нещо са променили сайта, до скоро бяха на същата страница, на която и НВО 2018 г., като започват от горе надолу - най-горе 2018-та година, после 2017-та и така, последният беше 2007-ма година. Сега обаче са прередили нещо и не мога да пусна линк. Преди се намираше тук:
https://www.mon.bg/bg/100283

Вчера и днес страшен бойкот, мъжът ми се скара жестоко с него вчера и резултатът е потресаващ. Общо взето мигам само. Довечера малката има приятелка на гости вкъщи за първи път, ще разпускаме с момичешко парти, дано да живнем. Развявам бялото знаме, да ходи в БУЗЕМА. Язък за сумите дето изкихахме.

Хепи, не, няма посока, каквото иска съм му казала, ама нищо не иска. Май иска някое по-лесничко, че да не учи много. Испански уж иска, ама и компютърни технологии също, английски също, а може и Френски. Е как се учи то език така с - "нямам нищо против да го уча" ...
Голям праз, ако ще.

А, ето, май тук ги има:
https://mon.bg/bg/29
По два различни начина написвам търсенето: архив на изпитни материали и ми излизат 2 различни страници. Аз ли започвам да изперквам?

Последна редакция: пт, 10 май 2019, 14:27 от Анонимен

# 406
  • България
  • Мнения: 240
а какво го блокира, може би страх от провал? А вариантите при ниска оценка също могат да се обмислят, групират, наредят, не всички неелитни училища са еднакви. По специалност, райони и други критерии...Неучене също е относително. То и в спортното, и в балетното не учат много много някои предмети, но пък наблягат на други неща. Има ли вариант да остане в същото училище. Има ли деца, с които да държи да продължи да учи и да се влияе от тях. Има ли посока, в която да го натискате, а той да желае друго?
Така че има над какво да помислите и много варианти
Happy това , което го дпира може би е страх, може би прекалено голяма отговорност, не мога и аз да го определя. Аз дадох заден и се старая да не натискам. Вече се моля да е здрав и да попадне доколкото е възможно в добра среда.

# 407
  • Мнения: 47 888
Ами разгледай училищата в района от дъното на класацията и ги групирай. Пак има кои да се изключат, и кои да са за предпочитане, аз мога да изкажа мнение за някои. Аз самата също оглеждам всички училища, защото нищо не се знае. Така бях и с голямото дете. Има такива, които са категорично НЕ заради специалност, други защото са на неудобно място, трети заради хммм среда. Останалите сами се отсяват според бала. Просто разпечатах стар списък на паралелките, и задраскваме или ограждаме заедно. Те са стотици, но и стотици отпаднаха, и то не заради успех. Така и детето вижда, участва, малко по-спокойно е, че не съществува само СМГ на тоя свят, че не е края на света, че има много варианти, но и ги обмисля чисто практически. Ако не знаем някое училище, отваряме карта, сайт, гледаме, драскаме, или не...
Малко бебешки подход, ама явно имат нужда Wink

# 408
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Обяснете им, че само след 2-3 години ще се събудят от мъртвешкия си пуберски сън и ще ревнат защо не сте ги натискали повече. Макар че, под секрет да кажа - вярно си е, че в кварталното училище ще изкарат по-висока диплома и по-лесно. Обаче... Не във всички хубави университети в Европа искат висок бал, а искат висока обща култура и език. А за това се иска хубава среда и да четат много (не само учебници, а просто много книги всякакви).

# 409
  • България
  • Мнения: 240
Прави сте момичета. А колко абсурдно изглежда отстрани. Казала съм, че всичко е за негова сметка, ама нейсе.

# 410
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Прави сте момичета. А колко абсурдно изглежда отстрани. Казала съм, че всичко е за негова сметка, ама нейсе.
Кажи му, че няма как да живееш неговия живот. Ти твоето си го минала.

# 411
  • Мнения: X
Ами разгледай училищата в района от дъното на класацията и ги групирай. ..Останалите сами се отсяват според бала. Просто разпечатах стар списък на паралелките, и задраскваме или ограждаме заедно. Те са стотици, но и стотици отпаднаха, и то не заради успех. Така и детето вижда, участва, малко по-спокойно е, че не съществува само СМГ на тоя свят, че не е края на света, че има много варианти, но и ги обмисля чисто практически. Ако не знаем някое училище, отваряме карта, сайт, гледаме, драскаме, или не...
Малко бебешки подход, ама явно имат нужда Wink
Почти всичко е направено. Отидохме на място, видяхме - 18-то, 22-ро, т.нар. втори ешелон. 157мо ни е близо като локация, но ниския бал много ме безпокои, под 200 е паднал миналата година.

# 412
  • София
  • Мнения: 3 643
Цитат
Прави сте момичета. А колко абсурдно изглежда отстрани. Казала съм, че всичко е за негова сметка, ама нейсе.
Кажи му, че няма как да живееш неговия живот. Ти твоето си го минала.
Това му го повтарям от повече от година- защото аз съм живия пример.
Точно в осми клас преди кандидатстването си хванах гадже и спрях да уча...мързел....
И какво после- и седмИца да бях изкарала на изпита в  Икономическия техникум с диплома от 4,61 как ще те приемат.
Ама не слуша - само сумти и мучи....но вече съм се отказала- ако ще ...в  циганските училища и с двойка на матурата ще го примат, пък и език безплатно ще научи....

# 413
  • София
  • Мнения: 38 199
Миналата година всички се бъзикахме с Бузема. Между другото, там имаше паралелка с цветарство, която за съжаление не се сформира.

# 414
  • София
  • Мнения: 8 272
В строителния има "цветатство" и е от предпочитаните паралелки.

Последна редакция: сб, 11 май 2019, 21:55 от Desem

# 415
  • Мнения: 1 135
Ха- ха и ние сме от родителете, които плащаха, плащаха .... за тоя дето.....😊
Какво  да кажа. Отдавна се спрях на училище с бал 400- до трето пада на 300. Ще се радвам да влезем на първо класиране.
Мързи ни много, ама  мноооого.
Мисля си , че ще влезем само с НВО по Бел.
Там чакаме 80- 90 точки.  
Математиката ще е за украса.
В момента наборчето играе на електронни игрички , макар че съм заръчала преговор на материала по мат.
Омръзна ми, признавам си.

Последна редакция: сб, 11 май 2019, 23:00 от Elea Lea

# 416
  • Мнения: 308
А представяте ли си на децата колко им е писнало тази година и какъв натиск се оказва върху тях от учители, родители и роднини? Моят син не иска и да чува за училища, балове и учебни програми. Спасението му е в компа, което ме побърква. Кандидатстването след седми клас е едно от родните безумия, което трябва да се промени към добро и да се опрости, а става все по-заплетено и откачено с всяка изминала година. Единственото успокоение ми, че това ми е за първи и последен път. В седми клас де, после ще го мислим в 12.Bowtie

# 417
  • София
  • Мнения: 11 657
В седми клас де, после ще го мислим в 12.Bowtie
Преди това за разкош и в 10 клас. Wink

# 418
  • София
  • Мнения: 38 199
Нивото в 10 какво значение има всъщност?

# 419
  • Мнения: 308
До колкото знам, тогава могат да се местят в друго училище. Изпити има след всеки клас.

Общи условия

Активация на акаунт