Мнения за неелитни училища след седми клас в София

  • 65 004
  • 797
  •   1
Отговори
# 360
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 009
Има ли тук някой мнение за 119 СУ?

# 361
  • Мнения: 1 138
Тука само се питаме за разни училища и никой нищо не знае.
За 119- то знам за руската паралелка, че е имало някаква въртележка на учители. Езика не са го научили кой знае колко, но пък децата били добри. Като цяло е хубаво училище на хубаво място.
Жалко , че  никой не влиза да споделя за училището в което му е детето.

# 362
  • Мнения: 1 138
А някой дали може да сподели нещо за Национална професионална гимназия по полиграфия и фотография
Чуш от близки, че много не учили по общообразователните предмети, но пък там има хубави специалности. Две познати деца завършиха тази година ( която мина), графичен дизайн и заминаха за Хонландия да следват същата специалност.  Има приемен изпит по рисуване.

# 363
  • Мнения: 4 915
Тука само се питаме за разни училища и никой нищо не знае.
За 119- то знам за руската паралелка, че е имало някаква въртележка на учители. Езика не са го научили кой знае колко, но пък децата били добри. Като цяло е хубаво училище на хубаво място.
Жалко , че  никой не влиза да споделя за училището в което му е детето.

В 119то двете ми щерки бяха/са до 7ми клас, след това нямам впечатления. Като цяло не е лошо училище; организацията, разни инициативи и контролът са на прилично ниво, като се има предвид колко много ученици и голяма база има. Ако малката не изкара добри резултати на НВО догодина, 119то би бил един от изборите ни, поне е познато и удобно като локация.

Може би е добре да се апелира в темите на 9то класници и нагоре участниците да дадат по 1-2 отзива тук за училищата, които не са така популярни и в топ 10 желаните, но пък деца и родители са доволни от избора си, средата и учителите.

# 364
  • София
  • Мнения: 38 632
Ние се бяхме засилили към 119, заради паралелката с английски и биология, но влязохме в 127мо.

# 365
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 009
Моят син в момента е в 108 СУ и честно да кажа нещата вървят. След 7ми клас има паралелка по предприемачество и бизнес. Децата в нея много се стараят и като цяло участват  много инициативи, пътуват по проекти. Ние ще пишем и 108 -мо, но причината, поради която искам да го преместя е да го изведа от зоната му на комфорт и евентуално да наблегне на езиците. Нивото на английски в нашето училище след 7-ми клас и много добро, но всичко е до дете и до желание за учене и развитие.

# 366
  • Мнения: 4 034
Ние се бяхме засилили към 119, заради паралелката с английски и биология, но влязохме в 127мо.

Агентче, а при вас стабилизираха ли се нещата? Обективно (въпреки личните неприятности с учител - май по английски беше) как преценяваш училището? На нас ни е много удобно като локация, а ми омръза лашкане из София - от подготвителен клас е по периферията, което желаната НГДЕК също обещава. Скоро много ми похвалиха вашето училище.

# 367
  • София
  • Мнения: 38 632
Класната по английски доста ги строява, което е добре.
Дадоха ни допълнителни часове по математика, че там се издъни първия срок.
Като цяло, на края на първата година - и аз съм много доволна. Таман като за моето диване, да се научи да учи.

# 368
  • Мнения: 316
Справка бал по паралелки
Ето таблицата с баловете по паралелки, защото в едно и също училище за различните паралелки са различни баловете. За тези с квоти също са различни, има гимназии и без квоти.
Като търсите информация, нека не е от новинарски сайтове.
Странно, липсват цели паралелки. Нашата я няма.

Аз гледам информацията за минимален и максимален бал по-долу. В линка по-горе е само трето класиране. На пръв поглед ми се видяха ниски баловете Smile

http://www.danybon.com/wp-content/uploads/2018/07/minmaxparalelk … -12-july-2018.pdf


По-долу има линкове към училищата:

https://www.regalia6.com/ucRegalia/regalia_files/spisuk_u4ilishta.html

Последна редакция: ср, 01 май 2019, 21:20 от Petruna

# 369
  • София
  • Мнения: 8 285
Петруна, това е 2класиране.

# 370
  • Мнения: 6 936
Защо, когато гледате справки не ги взимате от сайта на руо? Там се вижда коя таблица от кое класиране е. А и е нормално да се търси първоизточника, този с официалната информация.

# 371
  • Мнения: 316
Петруна, това е 2класиране.

Мисля, че е направо трето Simple Smile Редактирах си отговора по-горе.

Защо, когато гледате справки не ги взимате от сайта на руо? Там се вижда коя таблица от кое класиране е. А и е нормално да се търси първоизточника, този с официалната информация.

Защото, когато натисна линка за такава информация в РУО пише, че страницата не е намерана. Информацията в Данибон според мен е достоверна.

http://ruo-sofia-grad.com/2018-2019-%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4-%D0 … D0%BB%D0%B0%D1%81

Един въпрос, който ме мъчи днес: Преди кандидастването ще имаме ли информация за максимален и минимален бал за съответната гимназия тази година или ще хвърляме боб на база резултатите от миналата година?

Мисля си, че информацията за баловете ще е ясна след третото класиране. Дано не съм права. 2005 година по мое мнение се родиха доста деца.

Последна редакция: ср, 01 май 2019, 21:39 от Petruna

# 372
  • Мнения: 6 936
Един въпрос, който ме мъчи днес: Преди кандидастването ще имаме ли информация за максимален и минимален бал за съответната гимназия тази година или ще хвърляме боб на база резултатите от миналата година?

Мисля си, че информацията за баловете ще е ясна след третото класиране. Дано не съм права.
Не разбирам въпроса. Как така да има инфо за минимален/максимален бал преди кандидатстването? Нали това е справка след като децата кандидатстват и бъдат приети, преди това руо боб ли да хвърли?

# 373
  • Мнения: 817
В справочниците ще има, миналогодишните балове.

# 374
  • Мнения: 316
Един въпрос, който ме мъчи днес: Преди кандидастването ще имаме ли информация за максимален и минимален бал за съответната гимназия тази година или ще хвърляме боб на база резултатите от миналата година?

Мисля си, че информацията за баловете ще е ясна след третото класиране. Дано не съм права.
Не разбирам въпроса. Как така да има инфо за минимален/максимален бал преди кандидатстването? Нали това е справка след като децата кандидатстват и бъдат приети, преди това руо боб ли да хвърли?


Така и аз мисля, че справка ще има след трето класиране. Но всяка година резултатите ще са различни. Тази година резултатите от матурите като цяло може да са по-добри или по-лоши от миналата година. Набор 2004 според мен са по-малко  от набор 2005. Също така чета, че в испанската и 73 ще приемат деца в 4, а не в 5 паралеки. Това малко или много ще промени класарането. Притеснението ми е ще може ли на база миналата година да се направи реална преценка за минимални и максимални балове тази година.

Общи условия

Активация на акаунт