Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? ТЕМА 14

  • 39 201
  • 761
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 656
И аз мисля, че в Лозен или къща извън града нещата трябва са са пипнати, дворче, басейнче, за да има смисъл човек да отиде. В imot.bg нещата не са много розови и като избиване на разходи/наем

# 301
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Пуснах обява в ОЛХ, скрих номера си, даже го махнах от профила и няма спасение, брокер след брокер! Как ми докопаха номера?!!!

# 302
  • Мнения: 25 732
Пуснах обява в ОЛХ, скрих номера си, даже го махнах от профила и няма спасение, брокер след брокер! Как ми докопаха номера?!!!

познали са снимките от други обяви ако си пускала. Големи са хиени да знаеш. След всяко обаждане блокирай номера.  Peace

# 303
  • Варна
  • Мнения: 4 917
Друго ваша обява в ОЛХ, на която е оставен номер?

# 304
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Друго ваша обява в ОЛХ, на която е оставен номер?
Имаше, да. Усетих се, махнах от всякъде обаче до обяд не ме оставиха. Накрая казвах, че е зает. Един тон държат, нагли. Ако нямам интерес още седмица, ще търся моята брокерка, ще прежаля половин наем ако успее да се справи бързо.

# 305
  • Мнения: 2 184
Красе, пробвай във ФБ-групите. Може да изключиш коментирането. Истински заинтересованите ще пишат ЛС.

# 306
  • София
  • Мнения: 4 192
задължително изключете коментарите. Там хейтърите и догловърите търся за по 300 лв самостоятелни...

# 307
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 793
Ето една интересна статия за доходността на инвестицията в апартамент и наемите, как трябва да се изчислява.
https://money.bg/property/kolko-bi-tryabvalo-da-struvat-zhilisht … te-v-momenta.html

# 308
  • Мнения: 817
Авторът на статията не е съвсем в час с наемите.

# 309
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 793
Авторът на статията не е съвсем в час с наемите.
Ами не знам, позовава се на водещ сайт за недвижими имоти. Вероятно е някаква средна цена. То много зависи от това къде е апартамента и какво има вътре, така че е доста относително. 300 евра ми се вижда много за едностаен, но не знам. Моят го давам в момента за 700 евра. Тристаен с гараж, Лозенец, лукс, добър етаж, изложение, изглед, удобно място, изобщо много плюсове. Не е стоял празен повече от месец-два. Наемат го чужденци.

# 310
  • Мнения: X
Ако наемът е от жилище на съпрузи, маже ли само единиьт да декларира наема?

# 311
  • Мнения: 8 774
Може само единият да декларира наема. А може и да си го разделят и да декларират някакви части части.

# 312
  • Мнения: 3 014
Мисля, че преди можеше да се декларира само от единия, сега вече не може /проверявах го преди 2 или 3 години/. Но, това може да се разбере само при проверка, а пък си мисля, че НАП само се радват като получават данъци, и надали се занимават с такива проверки. Ако всичко е точно и отговаря на действителността, какво значение има кой декларира /ама това са си мои разсъждения, де/.

# 313
  • Мнения: 1 721
И двамата декларират по 1/2.

# 314
  • Мнения: 25 732
И двамата декларират по 1/2.
Ами ако са се разбрали единия да получава наема, другия защо да плаща данък?

Общи условия

Активация на акаунт