Има ли майки с брекети?

  • 13 783
  • 91
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 480
Парадонтозата не може да се излекува, може само да се спре развитието й. Може да се спре кървенето на венците, подуването им и промяната на цвета (болните венци имат леко лилавеникъв отенък). Големите поражения обаче, като загубата на кост например, са почти необратими (освен оперативно и/или с чипове). Важно е също редовното почистване на зъбния камък. Фасетите те правят красив, ама ако ти опадат зъбите на какво ще си ги лепиш?  Thinking Докато брекетите са един вид лечение - подреждайки зъбите в редица и създавайки по-добър контакт между горни и долни, се създава предпоставка за благоприятно развитие на нещата и спасяване на зъбите. Трябва да е спряна парадонтозата преди това обачече.

# 76
  • Мнения: 794
А когато има разтояние м-у предните зъби, тогава ?

Пак ли с брекети?

# 77
  • Варна
  • Мнения: 407
Някой знае ли координатите на добър ортодонт във Варна? Или по-добрите такива са в София и е по-добре да отида
направо там за преглед и консултация?

# 78
  • незнам вече на кой свят съм
  • Мнения: 225
И аз си мислех за брекети , но незнам ooooh!, много време е това . Crazy
Ходих на косултация при д-р Цветкова(дъщеря ) в клиника Цветкови на консултация .Ако някой е чувал нещо за нея добро и лошо за сподели .Мен лично ми хареса , аз я избрах след като разгледах сайта с нейни пациенти .От Варна съм
http://drtzvetkova.com/index1.htm
Някой знае ли координатите на добър ортодонт във Варна? Или по-добрите такива са в София и е по-добре да отида
направо там за преглед и консултация?
   

# 79
брекетите си правиат  кариеси ,ако не се спазва  страхотна хигиена Но ако са мьртви пове4ето зьби ,по-добре е да се корегира с корони захапката По-е траино и ниама опасност от рецидив

# 80
  • Мнения: 880
носих брекети една година.моите бяха безцветни и не пречат на говоренето.подреждат идеално зъбите.при мен проблемът обаче не беше криви зъби.имам разстояния между зъбите,тъй като не са ми пораснали два горни и трябваше да се съберат предните 4 за да за направи място за добавянето на два зъба.

# 81
  • Мнения: 424
Е, да направя малко реклама на брекетите и аз. Носих брекети 2,5 години като ги сложих на 31. През цялото време работех и то с много социални контакти. В БГ ме гледаха странно, но навън беше съвсем нормално.   
Моите бяха керамични със сребърни дъги. Страшно съм доволна !!! Вече имам нова усмивка и откакто съм ги свалила се смея по друг начин - просто съм нов човек. При мен проблемите бяха дълбока захапка и  редки предни зъби и двата са напълно коригирани. Има си снимки сега и преди и не мога да повярвам че съм чакала толкова дълго.
А за желаещите да кажа че има много разновидности в Русия видях колежка с бели дъги стоят най-естествено, но са по -скъпи и нашите зъболекари не работят с тях или поне до преди 2-3 години.
За вътрешни брекети сещам се че хлапето от филма "6-то чувство" беше с такива. Не се забелязват лесно,  но са много по-скъпи  и по-малко специалисти в бг работят с тях.

Оказа се че ако се сложат Т4К / trainers for kids/  на 9-10 години  дълбоката захапка се коригира напълно и така стана и със сина ми . Той поне няма да носи брекети  Peace
Успех с брекетите аз съм твърдо за  Peace

аа забравих да кажа за кариесите - да трябва повече хигиена, но когато свикнеш е един добър навик да поддържаш по-добра хигиена, а четките за чистене на брекети са лесни за ползване и не отнемат повече от 2-3 минути след обикновената четка.

# 82
  • Мнения: 179
Обмислям да си сложа поради няколко криви зъба, развалящи ми фасадата...  Blush Но трябва да се носят две години, а аз след около половин година ще започна работа и по-активен социален живот, не знам как ще гледат околните на тая "украса"...  Mr. Green
Как ви се струва жена на 30 с брекети на зъбите?  Thinking Има ли тук някоя друга "дъртофелница" като мен да се е присетила да си оправя сега зъбите?  Laughing
Сложи си Invisalign  - те са прозрачни и не се забелязват, свалят се при хранене и миене на зъбите, така че няма да имаш и проблем с хигиената.
За повече подробности би могла да разгледаш сайта.
Каквото и да решиш - успех !



# 83
  • Мнения: 880
Обмислям да си сложа поради няколко криви зъба, развалящи ми фасадата...  Blush Но трябва да се носят две години, а аз след около половин година ще започна работа и по-активен социален живот, не знам как ще гледат околните на тая "украса"...  Mr. Green
Как ви се струва жена на 30 с брекети на зъбите?  Thinking Има ли тук някоя друга "дъртофелница" като мен да се е присетила да си оправя сега зъбите?  Laughing
Сложи си Invisalign  - те са прозрачни и не се забелязват, свалят се при хранене и миене на зъбите, така че няма да имаш и проблем с хигиената.
За повече подробности би могла да разгледаш сайта.
Каквото и да решиш - успех !





тези не са много подходящи за активен социален живот.аз ги имам и ги нося само нощно време(за запазване на ефекта от брекетите).те вече наистина оказват ефект върху говора,а усещането от пластмасата в устата не е никак приятно.

# 84
Аз нося фиксатори (шини, които се слагат само "когато си насаме със себе си). За една година резултатът е повече от добър, при положение, че имах доста тежка деформация, а и като ги сложих бях на 29.
Брекетите ми се видяха скъп (около 1200 лв. на челюст) и не особено удобен вариант (плаши хората, често казано).
Много съм доволна от фиксаторите, даже ще ми спестят изпилването и поставянето на коронки на двата криви кучешки зъба (които вече не са криви)  Mr. Green
Те коригираха и захапката, която беше отлична предпоставка за парадонтоза впоследствие.

И аз имам проблем с кучешките зъби и 2 долни са криви и съм на 29 г. Можеш ли да ми кажеш нещо повече за тези фиксатори - къде са ти ги слагали, цени?


# 85
  • Мнения: 179
Ти имаш невидимите шини на Инвизълайн ( направени в САЩ )  или носиш ритейнери за запазване ефекта от носене на шини ?

# 86
  • Мнения: 880
изглеждат по абсолютно същия начин,но са правени тук

# 87
  • Paris
  • Мнения: 1 727
А каква е цената им?

# 88
  • Мнения: 2 309
Моите са бели с метална дъга и цената е 2000 лв.На черните цената е най ниска 1500лв-някъде беше newsm78
Аз ги правя в Бургас.
Има и златни.Но на мен не ми допаднаха.

# 89
  • Мнения: 2 309
От доста време разсъждавам аз по темата, ама смятах, че съм дъртичка вече, сега ме вкарахте в мисли направо. Със сигурност ще си разпитам зъболекарката дали, какво и как.

Embarassed А да взема и аз като никога да задам един неприличен въпрос - пречат ли брекетите на 'свирките' Mr. Green, 'щото ако е така май покрай подредените зъби и нов мъж ще трябва да си търся, две години нЕма да ме чака Rolling Eyes
Напротив,тъкмо ще му вдигнеш адреналина още повече...

Общи условия

Активация на акаунт