За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 44 269
  • 739
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 774
Можеш, аз го правя в алуминиеви за еднократна употреба, но и в метални форми става. Да, намажи с масло
...аз докато посрещна детето, са ти отговорили

# 286
  • Мнения: 12 726
Само в метални съм правила до сега - и еднократните алуминиеви, и по-солидните за крем карамел. Отдавна не съм, ама имам спомен че мазах с масло и май не с брашно, ами с какао карах, за да не стои брашното бяло върху тъмната смес после. Или пък поне да е било какао с брашно смесено, но със сигурност не беше само брашно.
Имам и някакви керамични, обаче... не ми стиска да ги извадя от фризера и да ги бутна в горещата фурна, страх ме е да не се спукат, а пък имам метални и без това.

# 287
  • София
  • Мнения: 30 142
Благодаря ви, момичета! Стана много добре в металните купички суфлето. В рецептата пише да се поръси купичката с какао. Аз ги поръсих с брашно, но не стоят бели. Другият път ще смеся брашно с какао.

# 288
  • Мнения: 11 984
на 400 гр царевичен грис колко вода трябва, отдавна не съм варила, а на опаковката не пише.

# 289
  • Мнения: 5 914
На около 750 мл. мляко слагам половин чаена чаша пшеничен грис. За царевичен не зная дали е същата пропорция.

# 290
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
на 400 гр царевичен грис колко вода трябва, отдавна не съм варила, а на опаковката не пише.
За качамак ли?

# 291
# 292
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
Към 1200мл подсолена

# 293
  • Мнения: 11 984

Благодаря, и аз си мислех около 1.200- 1.500

# 294
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
Да,може и повече да се наложи...аз пакета го слагам 1/2 и водата е към 700-750мл

# 295
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Момичета и момчета, някой може ли да ми каже лава кейкът как се пече? На скара? на дъното или по средата? Навсякъде пише - "печете на 200 градуса", но не уточняват тази подробност...

# 296
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
Здравейте, днес си купих тези два продукта от италианския аутлет до Пазарджик, но несъм много наясно как се ползват тези продукти /простете невежеството ми Simple Smile /


Ще бъда благодарна за насоки. В нета не намерих нищо за тези картофени кике Sad

# 297
  • Мнения: 39 316
Варят се като паста. Третото не мога да го разпозная.

# 298
  • Мнения: 9 107
Момичета и момчета, някой може ли да ми каже лава кейкът как се пече? На скара? на дъното или по средата? Навсякъде пише - "печете на 200 градуса", но не уточняват тази подробност...

Зависи колко ти е висока фурната Моята е от големите и ги пека Не на най-долната скара, а на следващото ниво

# 299
  • София
  • Мнения: 10 858
Здравейте, днес си купих тези два продукта от италианския аутлет до Пазарджик, но несъм много наясно как се ползват тези продукти /простете невежеството ми Simple Smile /


Ще бъда благодарна за насоки. В нета не намерих нищо за тези картофени кике Sad

Тези кике са мини варианта на ньоките. Третата опаковка е тортелини с кайма. И за двете имам рецепти, ако те интересуват.

Общи условия

Активация на акаунт