Запек при деца под 5 год

  • 898
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, имам проблем с момченцето ми, което е на 3.5 год и от 4-5 мес има проблем с ходенето по голяма нужда. Всичко беше добре, той беше редовен, но след като тръгна на градина, започнаха проблемите. Започна да не се изхожда редовно, само цапаше бельото. Стиска се и контролира когато има зор. От  две седмици всеки ден сме със свещичка, промених му режима на хранене, пие много течности, но въпреки всичко няма ефект. От известно време наблюдавам, че глицириновите не помагат. Моля каже какво още мога да направя,за да разреша този проблем

# 1
  • Варна
  • Мнения: 208
На гастроентеролог ходили ли сте?Какво казват докторите?4-5месеца е доста време.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 476
Сироп Лактулоза.С нея оправихме внука, като се беше запекъл от стискане.Не боли   корем, не води до разстройства.Просто фибри.
Да не излезе като  реклама.
Скрит текст:

# 3
  • Мнения: 221
Моята дъщеря имаше същия проблем около 5 - 6 годишна. Беше получила запек  и болезнено изхождане от антибиотик. След това не искаше да ходи по голяма нужда, стискаше от страх от болката. Това продължи месеци. Опитах свещички, приемаше течни храни пиехме чайове, но нещата не се оправяха.  По съвет на лекар започнах да давам течен парафин по една лъжичка всяка вечер. Давай го няколко месеца и постепенно нещата си дойдоха на мястото.

# 4
  • Мнения: 6 195
Само и единствено с тези прахчета https://apteka.framar.bg/30046829/%D0%B5%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D0%BE … B0%D1%88%D0%B5-12 изписани от гастрото се оправихме

# 5
  • Плевен
  • Мнения: 1 616
Миналата и по-миналата година когато сина ми беше в 3 и 4 група на ДГ,имаше същия проблем.Заради стискане да не ака в градината стана.Не съм го водила на лекар.Давах чай с мед сутрин и вечер на гладно.А всяко хранене завършваше с киви.Ако и това не даде резултат-лактулоза вечер му давах и сутрин преди градина свършваше работата.Обаче гледах да е само в краен случай.Наблягах на киви,круша,сушени сливи и кайсии,чай с мед,много течности и много движение.Сега е в първи клас и проблем вече няма.Не се налага да стиска цял ден,защото на обед му свършват часовете.

# 6
  • Мнения: 256
Само и единствено с тези прахчета https://apteka.framar.bg/30046829/%D0%B5%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D0%BE … B0%D1%88%D0%B5-12 изписани от гастрото се оправихме

И аз съм доволна от тези прахчета. При дъщеря ми долу-горе  по същото време се появи този проблем. За мен беше на психична основа. След време разбра, че няма нищо страшно и дори след спиране на прахчетата продължи да ходи долу горе нормално. Не всеки ден, но на 2 и в по -лошия случай на три дни. Доста месеци и нерви ни отне, дори стигнах до там да си записвам кой ден е акала последно, но премина. Лактулоза на МИП не даде резултат при нея. Чета, че доста деца преминават през такъв период.

# 7
  • Мнения: 106
Аз бих ви посъветвала да обърнете по-голямо внимание на психическото равновесие на детето. Една от причините за запек е трудна адаптация (към гърнето, към детската градина). Отделно има някои домашни "трикове", които е хубаво да прилагате. Моят син от бебе е със затруднено изхождане, той обаче доскоро отказваше зеленчуци и плодове да яде. В градината лека полека прояде и най-накрая след 3 години и 8 месеца виждам нормално изхождане.

Последна редакция: нд, 10 фев 2019, 17:10 от Не се сърди, човече

Общи условия

Активация на акаунт