Септемврийски бебета 2018 - Тема 3

  • 62 177
  • 737
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 2 124
С обедното хранене започнах и аз, моята госпожица от тиквата така готено се разхлабва, тя и без нея си е дрислива де Grinning

Вълшебство на колко месеца станахте?

# 346
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 857
С обедното хранене започнах и аз, моята госпожица от тиквата така готено се разхлабва, тя и без нея си е дрислива де Grinning

Вълшебство на колко месеца станахте?

5 + 7 дни Blush
Той има склоност по-скоро към запек, отколкото обратното, та за това реших да е тиква. Пък и картофът е по-тежък за стомахчето като цяло. Ще видим как ще върви работата Grinning

# 347
  • Мнения: 2 124
Щом не ти е изстрелял тиквата в лицето Grinning значи ще потръгне . (Аз като пробвах да дам купвешко пюре на Хип тиква и госпожицата каза "бррррр пфу" и ме застреля с тиква, та караме само на домашни.
Моята обожава картофи ама тя всички зеленчуци подходящи за възрастта й плющи.

# 348
  • Русе
  • Мнения: 301
Момичета разделяте ли ваксините? Ва какъв интервал ги слагате? Аз реших да ги деля. Почнахме по късно по принцип и сега се пада през 2 седмици на ваксина. Днес сме на последен прием Пентаксим и Ротарикс втори. /само тези дадох да са заедно, защото не остана време, а личната ме убеди, че е хубаво да има Ротарикс/ Сега през 2 седмици сме на ваксина. Аз откачам през две седмици, беба става ужасна през две седмици... направо откачам. Хепатит Б накой знае ли с колко приема е? До сега имаме 1 от родилното и една поставена при Лл. Не разбрах обаче още 1 или още 2 трябва да сложим при Лл.

# 349
  • Мнения: 131
Момичета кокичетааа изпишках камъка. Много съм щастлива вече съм вкъщи при малката буболечка Blush

# 350
  • Мнения: 3 794
Момичета кокичетааа изпишках камъка. Много съм щастлива вече съм вкъщи при малката буболечка Blush

 Браво! Всичко да е наред от тук нататък!

# 351
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 857
Ние само първите приеми на ваксините делихме, за да проследим за реакция. Следващите си бяха заедно, решихме с педиатърката че е излишно да го разхождаме в най-болния сезон.
Хепатит Б ако не е в състава на многокомпонетната, мисля че има още един прием
http://www.mh.government.bg/bg/informaciya-za-grazhdani/imunizacii/

# 352
  • Мнения: 2 124
Нищо не сме делили, минахме всички ваксини до момента, Пентаксим и Синфлорикс и трите приема ги правихме заедно, никаква реакция не е имала към нищо, и двата Ротарикса поставихме (не наведнъж разбира се).

Ама да водя бебока през две седмици, когато всички бухат по коридорите не, не.

# 353
  • Мнения: 76
Момичета разделяте ли ваксините? Ва какъв интервал ги слагате? Аз реших да ги деля. Почнахме по късно по принцип и сега се пада през 2 седмици на ваксина. Днес сме на последен прием Пентаксим и Ротарикс втори. /само тези дадох да са заедно, защото не остана време, а личната ме убеди, че е хубаво да има Ротарикс/ Сега през 2 седмици сме на ваксина. Аз откачам през две седмици, беба става ужасна през две седмици... направо откачам. Хепатит Б накой знае ли с колко приема е? До сега имаме 1 от родилното и една поставена при Лл. Не разбрах обаче още 1 или още 2 трябва да сложим при Лл.

Оффф и моето човече по 3 дни не беше на себе си след ваксина. Аз му давах Туя, Thuja на DHU и вечер панадол, за да спи по-спокойно, по препоръка на педиатърката. Така минаваха по-леко. И ние така ги деляхме през 2 седмици. Вече ги минахме всички. Нашата педиатърка е в частна клиника и работи с часове, не сме чакали както в поликлиниките, всичко става много бързо.

# 354
  • Мнения: 252

Miladinova, дано бързо да се оправиш и скоро пак да можете да се кърмите.

И аз да се оплача, от моркова който му дадох, уж беше био му излязоха пъпки и сега сме спряли захранването.
И от готово пюре и от био домашно приготвено от моркова, корема  на Ивет се разбушува след 5 мин, газове, болки, и диария. Явно не на всеки понася моркова.

# 355
  • Русе
  • Мнения: 301
Момичета разделяте ли ваксините? Ва какъв интервал ги слагате? Аз реших да ги деля. Почнахме по късно по принцип и сега се пада през 2 седмици на ваксина. Днес сме на последен прием Пентаксим и Ротарикс втори. /само тези дадох да са заедно, защото не остана време, а личната ме убеди, че е хубаво да има Ротарикс/ Сега през 2 седмици сме на ваксина. Аз откачам през две седмици, беба става ужасна през две седмици... направо откачам. Хепатит Б накой знае ли с колко приема е? До сега имаме 1 от родилното и една поставена при Лл. Не разбрах обаче още 1 или още 2 трябва да сложим при Лл.

Оффф и моето човече по 3 дни не беше на себе си след ваксина. Аз му давах Туя, Thuja на DHU и вечер панадол, за да спи по-спокойно, по препоръка на педиатърката. Така минаваха по-леко. И ние така ги деляхме през 2 седмици. Вече ги минахме всички. Нашата педиатърка е в частна клиника и работи с часове, не сме чакали както в поликлиниките, всичко става много бързо.
И ние никога не чакаме, обикновено ни вика в края на деня,  когато вече няма никой, а при нея е винаги отворен прозореца... то гаранция естествено няма. При нас за съжаление, въпреки Туя-та има реакции от всяка ваксина. Изразяват се в липса на сън, раздразнителност и по често реване. Не искам да си помислям как ли ще е с две или три наведнъж. Евала на бебетата, които не проявяват реакция. Ние и с баткото бяхме така,  с беба сега същото Sad

# 356
  • Мнения: 274
А аз да се оплача... Онзи ден се радвах ,че нямам цикъл още и ето на - тая сутрин с гръм и трясък така хубаво цъфнах и вързах , че чак ми се плаче...

# 357
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 857
Момичета разделяте ли ваксините? Ва какъв интервал ги слагате? Аз реших да ги деля. Почнахме по късно по принцип и сега се пада през 2 седмици на ваксина. Днес сме на последен прием Пентаксим и Ротарикс втори. /само тези дадох да са заедно, защото не остана време, а личната ме убеди, че е хубаво да има Ротарикс/ Сега през 2 седмици сме на ваксина. Аз откачам през две седмици, беба става ужасна през две седмици... направо откачам. Хепатит Б накой знае ли с колко приема е? До сега имаме 1 от родилното и една поставена при Лл. Не разбрах обаче още 1 или още 2 трябва да сложим при Лл.

Оффф и моето човече по 3 дни не беше на себе си след ваксина. Аз му давах Туя, Thuja на DHU и вечер панадол, за да спи по-спокойно, по препоръка на педиатърката. Така минаваха по-леко. И ние така ги деляхме през 2 седмици. Вече ги минахме всички. Нашата педиатърка е в частна клиника и работи с часове, не сме чакали както в поликлиниките, всичко става много бързо.

Частна/държавна все си е болнично заведение. И нашата е в частен кабинет и ни вика извън график, ама пак колкото по-малко посещения - толкова по-добре за всички Blush

# 358
  • Мнения: 2 069
Нашата ЛЛ е в поликлиниката. Има отделни часове за бебетата и отделен кабинет. Като отидем винаги сме с час и веднага влизаме.
Ваксините в началото ги делихме, но нали много изостанахме с тях и нямаше вече за кога да се мотаем и му ги сложиха и двете едновременно. Следващият път пак така.

И тъй като гледам, че моркова не се приема добре не само от нас ще го пропусна за сега.

# 359
  • Мнения: 2 124
И аз я водя на частно и дори не е болнично заведение няма значение, че е частно последният път дойдоха извънредно една камара народ с болни бебета дето кашляха яко.

Колкото по-малко толкова по-добре, не виждам смисъл от разделяне на ваксините аз за мен това е само проточване на нещо, което така или иначе трябва да се свърши (това си е мое мнение обаче всеки сам преценява, може би плямпам така защото моята беборана не прави реакции).

На 6 месеца сме сложили всичко без отлагане остана ни следващата хепатитна, която ще я сложим по график този месец и почивка до годинката от ваксини.

Общи условия

Активация на акаунт