Септемврийски бебета 2018 - Тема 3

  • 61 983
  • 737
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 162
Мами, но моята бебка и щрака едното колянце като го сгъвам и малко се притесних да не съм и разместила нещо. На някой случвало ли се е или ако има мнение по въпроса нека сподели..

# 76
  • Мнения: 442
Да и аз скоро му чух, че пукна колянцето на малчо и се уплаших, даже и ръчичката му е пукала, но не мога да кажа мнение. Ще питам като отида на консултация.

# 77
  • Русе
  • Мнения: 301
И при нас пукат и коляно и рамо... различно, като се раздвижат спират да пукат. Не сме ходили още на ортопед ама май не е страшно. Питах и други мами казаха, че и с техните бебета е така, а са минали ортопед вече.

# 78
  • Мнения: 134
На бебка и пука ходилото на едното краче от няколко месеца. Питах педиатърката, билоо нормалноо. Нямало нищо Pensive
Малко като по време на бременността... Какво ли не те боли, пробожда, притеснява, според моя АГ всичко беше нормално Unamused
Някой минал през педиатър с актуално инфо за ваксините. Беба е само с първи прием Пентаксим. Не знам какво ще правим и дали ще има ваксини да завършим курса от 3те имунизации. Какво се прави ако не стигнат?

И при нас пукат и коляно и рамо... различно, като се раздвижат спират да пукат. Не сме ходили още на ортопед ама май не е страшно. Питах и други мами казаха, че и с техните бебета е така, а са минали ортопед вече.

# 79
  • Мнения: 2 124
Ние минахме и трите курса от Русе съм, тук докторите ги имат в наличност.

# 80
  • Мнения: 172
Ние нямаме нито един прием на шествалентната ваксина.
Доколкото разбрах, грешката е в самите педиатрия - не са поръчали достатъчно ваксини за всичките си пациенти.

# 81
  • Мнения: 3 794
Ние нямаме нито един прием на шествалентната ваксина.
Доколкото разбрах, грешката е в самите педиатрия - не са поръчали достатъчно ваксини за всичките си пациенти.

Моят ЛЛ ми обясни, че им се полагат определен брой. Каза, че пишат отчети, прогнозни заявки и какво ли не, но на педиатър с малко бебета и такъв с много се полагат еднакво. Освен всичко, МЗ забавят доставката на нови ваксини, заради обществени поръчки и друго бюрократични глупости. Не може едни педиатър да съхранява по 3 ваксини за всяко бебе постоянно. Затова очакват регулярни доставки, но не се случва.

# 82
  • Мнения: 172

Ние нямаме нито един прием на шествалентната ваксина.
Доколкото разбрах, грешката е в самите педиатрия - не са поръчали достатъчно ваксини за всичките си пациенти.

Моят ЛЛ ми обясни, че им се полагат определен брой. Каза, че пишат отчети, прогнозни заявки и какво ли не, но на педиатър с малко бебета и такъв с много се полагат еднакво. Освен всичко, МЗ забавят доставката на нови ваксини, заради обществени поръчки и друго бюрократични глупости. Не може едни педиатър да съхранява по 3 ваксини за всяко бебе постоянно. Затова очакват регулярни доставки, но не се случва.

Проблем има и при доставките, сигурно.
Но ЛЛ на моя приятелка е и педиатър на детето ѝ, и предварително си е заявила бройки.
Аз се изказах малко крайно, но имам причина да мисля, че и педиатъра (нашия ) има някаква вина за тази работа, която като цяло е безумна.

# 83
  • Мнения: 3 794
Скрит текст:

Ние нямаме нито един прием на шествалентната ваксина.
Доколкото разбрах, грешката е в самите педиатрия - не са поръчали достатъчно ваксини за всичките си пациенти.

Моят ЛЛ ми обясни, че им се полагат определен брой. Каза, че пишат отчети, прогнозни заявки и какво ли не, но на педиатър с малко бебета и такъв с много се полагат еднакво. Освен всичко, МЗ забавят доставката на нови ваксини, заради обществени поръчки и друго бюрократични глупости. Не може едни педиатър да съхранява по 3 ваксини за всяко бебе постоянно. Затова очакват регулярни доставки, но не се случва.

Проблем има и при доставките, сигурно.
Но ЛЛ на моя приятелка е и педиатър на детето ѝ, и предварително си е заявила бройки.
Аз се изказах малко крайно, но имам причина да мисля, че и педиатъра (нашия ) има някаква вина за тази работа, която като цяло е безумна.

Нашият педиатър има много бебета и точно предният път се ядосваше, че на еди-кой-си му дали ваксини колкото на него, а той имал в пъти по-малко бебета. Сестрата ми обясняваше какви отчети им искат, подробни заявки и прогнозни, но явно и това не върши работа. Много е неприятно...

# 84
  • Мнения: 2 068
Аз нали се бях оплакала преди време, че и моя ака много рядко. Ами след като му увеличих вечерното хранене ( през деня е на кърма, а вечер дохранвам с АМ) с още 30мл започна да ака почти всеки ден.

И ние сме само с първи прием на ваксиние, а вече е на 6 месеца. В началото не му ги сложиха заради продължителната жълтеница и заради това, че е роден месец по-рано, а миналият месец когато ходихме на консултация пък беше с хрема, след това заради грипната епидемия отложихме пак. Сега пак е с хрема....идея си нямам кога.
Между-другото и ние сме с 2 зъба. Показаха се на 5м и 13дни и предполагам, че хремата може да е от тях.

# 85
  • Мнения: 162
Ние нямаме нито една ваксина все още, заради операцията която претърпя от херния. Козаха ни сле 6 месец, че ще почнат с ваксините, така че сигурно не е проблем че по късно си бият.

# 86
  • Мнения: 2 124
Охх,милото бебче не знаех, че е оперирано.

# 87
  • Мнения: 3 794
Днес бяхме на бебешка гимнастика към един център за ранно детско развитие. На малката много й хареса и ще я водя веднъж седмично Simple Smile

# 88
  • Мнения: 162
Охх,милото бебче не знаех, че е оперирано.
Беше на 2 месеца като забелязах подутината, но при бебета с ниско тегло и недоносени се очакват такива неща.
Да си призная след операцията все едно имах друго бебе- усмихнато и спокойно. Всички обясняваха, че не усеща болка и да изчакам да порасне малко , за да я оперират. Но аз вътрешно знаех, че я мъчи и не исках да чакам. И се оказах права. Буквално след като излезе от упойка все едно виждах друго дете.

# 89
  • Мнения: 3 794
AHitka, радвам се, че е минала успешно операцията и малката е спокойна от тогава Simple Smile Майчиният инстинкт е много силен!

Общи условия

Активация на акаунт