Септемврийски бебета 2018 - Тема 3

  • 61 934
  • 737
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 93
Момиченцааа, минавам набързо, че имам гости. Направих група за менютата на бебенцата, рецепти за бебешки пюренца, манджички и тъй-нататък вкуснички нещица... 😀 Най-добре сте ми дошли 😘😘😘 милички. Да си споделяме какво хапват, какво не хапват, как приемат новата храна и тн. Прилагам.скрийншотче към групата Simple Smile

# 91
  • Мнения: 337
Днес бяхме на бебешка гимнастика към един център за ранно детско развитие. На малката много й хареса и ще я водя веднъж седмично Simple Smile
Може ли да споделиш повече детайли? И аз искам да заведа моя бебо на нещо такова 😊
Иначе ние бяхме на уроци по бебешко плуване към “естествени идей”. Първо във вана и като се научи да се гмурка минаваме в басейн. Цената е 30 лв.

# 92
  • Мнения: 3 794
Скрит текст:
Днес бяхме на бебешка гимнастика към един център за ранно детско развитие. На малката много й хареса и ще я водя веднъж седмично Simple Smile
Може ли да споделиш повече детайли? И аз искам да заведа моя бебо на нещо такова 😊
Иначе ние бяхме на уроци по бебешко плуване към “естествени идей”. Първо във вана и като се научи да се гмурка минаваме в басейн. Цената е 30 лв.

В Киндиру бяхме. Имат на доста места в София. Реших да пробваме, защото е някакво разнообразие и за двете Simple Smile Цената е 22лв за единичен урок или 170лв пакет за 10 урока. Срещите са 1 път седмично по 45 мин. Бяхме общо 3 мами. Моята кукла се забавляваше, после спа доста добре Simple Smile

# 93
  • Русе
  • Мнения: 301
Днес бяхме на ваксина. Втори прием Пентаксим. Сложихме и първи Ротарикс. Относно Пентаксим ми казаха, ако по накаква причина не успеем да сложим трети прием, ще останем с два. Това знаят със сигурност. За Ротарикса не се разбрахме обаче. Слагала се до 24 седмица. В момента сме в 19, а сестрата ми обяснява, че не можем да направим втори прием. Трябва да има месец между двете, аз ли не смятам правилно ама имам 5 седмици до 24 седмица, което е месец и повече.... ама мисля да не се натискам. Личната обясни, че и един прием бил достатъчен....
Какво ви е мнението по въпроса?
На датата за консултация пък ще сложим първи прием Синфлорикс, ако сме здрави.

# 94
  • Мнения: 2 124
На нас Пентаксим и Синфлорикс ни ги слагат заедно, минахме и 3-те приема.
Ротарикса задължително се слагат и двете дози, пише го дори на упътването на вксината.
 Интервалът между двете трябва да е поне 4 седмици, което означава, че може и повече, но до 24 навършени седмици най-късно като препоръчително е пълният курс да бъде завършен до 16 седмица.

# 95
  • Мнения: 172
Ние сме на 8ми на ваксини.
Ще ни е трети прием на Синфлорикс и Ротарикс ( един да е достатъчен?!), както и на първи прием на Инфанрикс.
Педиарърът ни няма проблем с поставянето на сума ваксини на куп....
Ние сме с 2 Приема Инфа + ротарикс на куп, а сега и Инфата, която май е най-тежка. Притеснено ми е.
Мами с всички поставени имунизации досега? Sad

# 96
  • Мнения: 172
Много ми се спи вече...
Имаме 2 Приема Синфлорикс + Ротарикс

# 97
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 148
Малчо другата седмица сме на втори прием на пентаксим и трети на синфлорикс. Ротарикса направихме вече 2 приема. Даже втория беше по време на грипната епидемия, но лекарката каза, че иначе изпускаме срока. Каза, че до 4м и половина трябва да се направят и двата приема, като между тях трябва да има мин. 30 дни.

# 98
  • Мнения: 2 124
До 24 седмица се правят 2-тa приема Ротарикс, това е до 6 месец на практика, пише го в упътването на ваксините, просто е препоръчително да се направят до 16 седмица но не задължително.

Винаги чета упътването на ваксините.

Последна редакция: чт, 07 фев 2019, 10:10 от Mn.nikol

# 99
  • София
  • Мнения: 612
Mама Рибка, идеята с тази група е прекрасна, особено имайки предвид, че моята беба ненвижда всякакви пюрета и такива дискусии и идеи ще са ми страшно полезни.
Обаче не мога изобщо да открия групата. Може и да е от моята недоспалост Simple Smile Можеш ли, моля, да дадеш линк? 

# 100
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
Малкият е с всички приеми по календар до сега + ротарикс. Другата седмица живот и здраве трети прием и тъй.
Първите пъти слагаме всичко по единично, за да се види ако има реакция. После на куп.

# 101
  • Мнения: 172
До 24 седмица се правят 2-тa приема Ротарикс, това е до 6 месец на практика, пише го в упътването на ваксините, просто е препоръчително да се направят до 16 седмица но не задължително.

Винаги чета упътването на ваксините.

Ротарикс не е ли с 3 приема?
Гледам един имунизационен календар. А и нашия педиатър, каза че ще слагаме и 3ти път. 🤔

# 102
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
До 24 седмица се правят 2-тa приема Ротарикс, това е до 6 месец на практика, пише го в упътването на ваксините, просто е препоръчително да се направят до 16 седмица но не задължително.

Винаги чета упътването на ваксините.

Ротарикс не е ли с 3 приема?
Гледам един имунизационен календар. А и нашия педиатър, каза че ще слагаме и 3ти път. 🤔


# 103
  • Мнения: 2 124
Два приема е Ротарикса.

# 104
  • Мнения: 2 068
Днес се чух с нашата ЛЛ и тя ми каза, че в момента няма пентаксим. Надява се другата седмица да й доставят, но не е сигурно.

Общи условия

Активация на акаунт