Септемврийски бебета 2018 - Тема 3

  • 61 925
  • 737
  •   2
Отговори
# 210
  • Мнения: 237
Здравейте,
И ние днес опитахме картоф за първи ден. От любопитство май й хареса, да видим как ще е. Много се моля да е сладокусна като мен и баща й.
Ние се въртим от около месец, т.е. Четири и половина месеца
Не се притеснявай, всяко бебче е индивидуално. Сега видях, че баткото се е обърнал на 5 месеца и 20 дни

# 211
  • Мнения: 2 068
И нашия батко се обърна за първи път на 5+ месеца.
Сега малко се бях попритеснила, защото той вече е на 6м и 13дни (коригирани 5м и 13 дни) и няма никакъв интерес да го направи, а и миналата събота бяхме на гости при едни роднини и там имаше коментари от сорта " ама как така не се е обърнал, я да видим защо не се обръща....той Пешо на тая възраст правеше това, а и други неща правеше..." офф защо ли им се връзвам. Хормони, хормони още ме подлудяват.

Благодаря ви момичета Green Heart

# 212
  • Мнения: 3 794
Sollsoll, въобще не се впрягай на подобни коментари 🤗

# 213
  • Мнения: 2 124
Техния Пешо и интеграли сигурно е решавал на вашата възраст Grinning

# 214
  • Мнения: 237
И нашия батко се обърна за първи път на 5+ месеца.
Сега малко се бях попритеснила, защото той вече е на 6м и 13дни (коригирани 5м и 13 дни) и няма никакъв интерес да го направи, а и миналата събота бяхме на гости при едни роднини и там имаше коментари от сорта " ама как така не се е обърнал, я да видим защо не се обръща....той Пешо на тая възраст правеше това, а и други неща правеше..." офф защо ли им се връзвам. Хормони, хормони още ме подлудяват.

Благодаря ви момичета Green Heart

Аман от “компетентни” приятели, познати и роднини... Аман от непоискани мнения, съвети и коментари... Аман и от любопитни хора
Въобще не им се впрягай! Да си гледат Пешко хахаха
Аз докато отуча баба ми да е на всяка манджа мерудия Joy

# 215
  • Мнения: 268
Спокойно бе жена! Мен пък онзи ден една жена ме спря на пътя без да я познавам да ми се кара едва ли не защо съм сменила коша 6+ на толкова малко бебе. На 5 месеца сме почти.

# 216
  • Мнения: 93
Ехоооо! Мацкиии 😍😍😍 влюбени ли сте днес?
Алиса се върти от няколко дни- на 4 м и 19 дни е. Но днес направо пощуря- завъртя се най-малко 30 пъти. От което доста се изморява и голямо спортуване спортува. Абе май ми се струва, че ще се окаже в долните граници. Тя е 7,200 и е 66 см. На 4 м++ дали не са малко тея кг... почвам да се чудя. По принцип знам, че са нормално, ама всички около нас са повече...а и кака се роди 4,024 кг и на 5-тия месец беше 8,400, това е значително повече. На последната консултация беше качила за 40 дни 1,200, значи си яде човекът. Раздразнението и като че ли една идея почва да отшумява, че да видим- минали ли сме го този лийп, или не... Взе да спи по 12 часа нощен сън, с няколко будения, но объркахме програмата малко... Лягаме заедно в 22-22:30, ставаме в 10:10- 10:20. Голямо спанье...😀😀😀 После през деня прави 3 сънчета- едно от 40-50 мин, второ от около час, час и половина , трето 40мин- 1 час. Така стават средно около 15 часа, което си е супер за тази възраст. Днес празнувахме св. Валентин със свекърва ми и брат и, мъжа и децата. Феномален празник... ядахме салата и гледахме "Стани богат". Такава романтика от години не ми се беше случвала... 🤣🤣🤣 После голямата ни спретна скандал, след това и бебето се накриви и аз си отворих една биричка- символичен поздрав, поне за Трифката и се занимах с укротяване на опърничавите 🤣Тея сестри ще ми разкажат игричката... За завъртането- да не забравя- оставяйте бебенцата на пода, без постелки, килими и тн. Почиствайте добре, без агресивни препарати, щото ближат пода, затопляйте стаята и събличайте бебетата по долно боди. Покажете дрънкалка, светещо или пеещо нещо, а най-добре шише от мин. вода, или пакета от мокрите кърпи. После преместете показаното, привлякло интерес нещо, бавно пред погледа на бебето и го поставете на земята по диагонал на бебето почти до протегнатата му ръчичка. Това е изключителен стимул, не знам дали се изразих така че да ме разберете. Някои бебенца трябва да се подрязнат и стимулират за игра. Аз и двете много съм ги дразнила и предизвиквала да играят. Общо взето като са минали коликите и на бебето не му оставям свободно време нещо да си прави... има си план за изпълнение. Каката много бързо правеше всичко, а беше супер пухана, така че от кг със сигурност не е. Но няма краен срок преди 9 месеца, когато твърдо да значи, че на бебето нещо му има. Ще почнат всичко да правят. Когато са голи са по-активни и много по-добре усещат тялото си. Работата е долу на пода, на чисто и голи. Това много ще помогне. Правете го по няколко пъти всеки ден. Тъкмо ще добавите чисто ново забавление в програмата на бебето.
И още едно нещо искам да споделя. Потресена съм за пореден път, хем съм изгледала не едно филмче и прочела не една книга- колко са умни бебетата!!! Те са уникални същества! Значи- аз всяка вечер пръскам Алиска със светена вода и капвам малко в коритото. Всеки ден, дори до магазина да идем и се радват 100 човека, а ако излезем на разходка, всеки ме спира, наднича в количката, или дърпа слинга- гледа бебето, възхещава се- не че съм много суеверна, но чиста светена водичка е чудесно нещо, особено и защото, когато напръскаш челото на бебето със студена водичка се стимулира парасимпатиковата нервна система, която отговаря за изхождането и съня... Че, както и да е- имам си едно шишенце, подарък от майка ми, със жълта капачка и водичката в него е наречена на Алиска. Всяка вечер вадя по няколко капки водичка и измивам очичките и челото и и пожелавам Ангелчетата и да я пазят и да е много здрава. И то милото на 4м и половина вече има спомени... има и защитна реакция... Тази вечер - развъртам капачката и преди дори да съм наклонила шишето- тя ме поглежда и стиска очите и се обръща в очакване. Аз нищо не правя нарочно и в уникално очудване и тя ме поглежда, вижда шишето и пак стиска очите... паднах от смях. Напръсках я, да не я разочаровам и за да си затвърди очакването, но направо се изумих и ми стана толкова сладко колко са умни еййй. Затуй-внимавайте вече с повтарящите действия и с действията въобще- щом бебето знае какво се случва от снощи до тази вечер, значи никой не знае откога и какво помни и докога ще го помни... 😀 Бебетата ни стават човеци- хорааа! 😋 Няма да се извинявам за дългия пост-ха ха, вие вече ми свикнахте...

# 217
  • Мнения: 237
Хихи, добро утро!
Мама Рибка е била във вихъра си Kissing Heart
А за кг не сте в долната граница. Ние на 5м и 10 дни ни измериха 7140 с боди и чист памперс. Значи сме около 7040 и 65 см.
Папкаме, акаме, но си качва по 400-450 грама. Ще е грациозна като баща си Joy

Сутринта ми дойде за втори път, на 34-тия ден! Много са гадни тоя хормони, пу няма управия. Вчера както си шетах, изведнъж така се изморих и ми стана едно сдухано, чак ревливо. Мъжът ми само ходеше след мен и ме питаше дали съм добре. И аз му викам - да, добре съм. Хахах
Но очевидно не съм изглеждала така, защото той ме поглежда и вика “ ми хубаво, щом не искаш да споделиш”
И аз яхнах метлата Joy Joy
Сутринта пък някакво сърцебиене и топли вълни, луда работа. И ако това е подобно на критическата...а не, благодаря Joy

Усмихнат и спокоен ден на всички мами!

# 218
  • Мнения: 162
Ние всяка сутрин мием очичките в банята на мивката и я наблюдавам на огледалото, като пусна водата и стиска очички, много е смешна.

Тази нощ не сме мигнали, беше някакъв кошмар...рев...рев..събуди се в 3:00h, яде (това да е яде нощем не се беше случвало отдавна) и заспа с мноо рев към 7h ...и познайте в 8h се събудихме пак с рев, чак дъх не можеше да  поеме...пак хапна и сега спи..засега.

А моите хормони не са ме пускали. Отвратителна съм с всички, постоянно съм нервна, изпадам в някакви състояния, в които не мога да се владея и не мога да се позная... и съответно постоянно ми се реве и на мен 😁
 
Тези които са захранили, колко мляко пият бебоците и колко хапват пюре,че аз все си мисля, че и е малко?

# 219
  • Мнения: 2 124
Моята на обед яде 190 гр пюре, от два дни следобед яде и оризова каша, бовъпреки това яде между 700-800 мл мляко на денонощие, понякога и над 800 няма и час след пюрето удря 170 мл мляко.


Въпреки всичко това не е дебело бебе.

# 220
  • Мнения: 162
Е, вече съм убедена, че не и стига 😂 Аз и давам около 40-50 гр пюре на обяд и около 150 мл кърма. Ама тя не плаче за още и затова си викам , че и стига. Ама като слушам вас колко ядат, май щу увеличавам.

# 221
  • Мнения: 237
Честито на печелившите Cry
Направихме алергия към картофа
На втората - третата лъжичка цялото й лице пламна
В началото беше само под устата и реших, че е от лигавенето... но, уви
Сега спираме със захранването и след седмица - пробвам с тиквичка
Така каза педиатърката

# 222
  • София
  • Мнения: 863
Е, вече съм убедена, че не и стига 😂 Аз и давам около 40-50 гр пюре на обяд и около 150 мл кърма. Ама тя не плаче за още и затова си викам , че и стига. Ама като слушам вас колко ядат, май щу увеличавам.
Това е напълно достатъчно количество. Щом не плаче за още, значи й стига. Не я тъпчи излишно, защото рискуваш да й разшириш коремчето, което никак не е желателно. Води се по детето Hug

Последна редакция: пт, 15 фев 2019, 15:06 от Frango

# 223
  • Мнения: 162
Е, вече съм убедена, че не и стига 😂 Аз и давам около 40-50 гр пюре на обяд и около 150 мл кърма. Ама тя не плаче за още и затова си викам , че и стига. Ама като слушам вас колко ядат, май щу увеличавам.
Това е напълно достатъчно количество. Щом не плаче за още, значий стига. Не я тъпчи излишно, защото рискуваш да й разшириш коремчето, което никак не е желателно. Води се по детето Hug
Благодаря!
Тя попринцип е голямо "зяпълче" както вика баба, защото каквого и подадеш към устата и веднага я отваря, затова ми е трудно да преценя кога се е наяла, но като не плаче значи е нахранина според мен 😁

# 224
  • София
  • Мнения: 863
Честито на печелившите Cry
Направихме алергия към картофа
На втората - третата лъжичка цялото й лице пламна
В началото беше само под устата и реших, че е от лигавенето... но, уви
Сега спираме със захранването и след седмица - пробвам с тиквичка
Така каза педиатърката
И моята голяма дъщеря реагира на захранването с картоф. Тя пък повръщаше от него здраво. Което е странно, предвид факта, че картофът уж не е алерген и е част от всяка диета при стомашни проблеми. На нея дори не й беше тогава първи зеленчук. Изчакай да се успокои и опитай с друго, както е казала педи. След време дай пак картоф, най-ветоятно няма да реагира отново така Hug

Общи условия

Активация на акаунт