Предизвикателство Рапунцел-Дълга и здрава коса до юни 2019

  • 46 403
  • 479
  •   1
Отговори
  • Мнения: 864
Здравейте. От темата за профи продукти се мотивирахме да си направим тема, специално насочена за растеж. Защо е различна от темата за "бърз растеж на косата"? Защото тук предизвикателството ще има срок, ще е конкретно, а не просто съвети за витамини и т.н.



ЕДИТ:
1. ЗАПИСВАНЕ: До 10.2.19
2. КРАЙ: 15.6.19
3. ЦЕЛ на групата: минимум 5-7 см чист растеж до края


Правила благодарение на bonibon_


1. Всеки със записа си в темата публикува снимка на косата си заедно с описание на спецификите й (тип косъм, боядисване, използване на сешоари/преси/маши) и какви грижи полага в момента за растеж (продукти, диети, терапии и тн), как предвижда да третира косата си по време на предизвикателството (например: ще ограничи ли третирането, ще добави ли нови продукти и тн)

2. На 15 число всеки месец участниците ще публикуват снимки на косата си (като правят колажи със предходните снимки), за да може да се следи напредъка. Към снимките моля да описвате впечатленията от продуктите, които използвате, навиците, които имате, каква промяна забелязвате).  По този начин всички ще имаме нагледен пример за напредък на участниците и ще можем да се учим от другия участници

3. Краен срок: на 15ти юни ще приключи предизвикателството, като участникът с най-дълга коса, ще бъде провъзгласен за Мис Рапунцел.  

Лятото идва и ако страстта ви е дълга и здрава коса, след която се обръщат всички Simple Smile, нека да постигнем целта заедно! Така е по-лесно. Губенето на време за едно вписване или логване на програмата ви при миене, прогрес или каквоъо решите да логвате за пътя си към дълга коса, е гарантирано по-малко от висенето в която и да е тема в този форум, но пък ще научим доста за работещите методи.

Успех и ви очаквам с нетърпение!

7 см чист растеж до 15ти юни? Това са почти 2 см на месец като цел средно и според мен за масата хора постижимо.


Последна редакция: пт, 01 фев 2019, 14:43 от bananadana

# 1
  • Мнения: 864
Да започна тогава аз.
Запис

Косата ми е...
3 см под бюста в къдраво състояние
с къдрици и чупки 2с-3а, със собствено мнение, боядисвана няколко пъти с тонираща боя (профи), като цяло здрава, но лесно чупеща се, ако ползвам без прекъсване сешоар.
Не ползвам други топлинни обработки, рядко маша за... изправяне. Косата ми не е суха, но клони към сухота, ако не я кисна в маски.

Целта ми е: 7 см минимум, реалистични за мен са дори 8 за периода

Триковете ми са:
1. Микроподстригвания (microtrims): общо взето винаги, огато съм на дивана с ножица за коса (много остра) търся крайчета, които преди да са зацъфтели или дори вече в лошо състояние и режа само връхчето на връхчето на крайчето. Примерно такива с бяла точка или счупени. Само колкото е нужно, 1 мм. Така косата ми порасна бързо, защото нямам никога плачевно състояние на косата.

2. Без тониране и хавлиени кърпи до тогава: принципно ползвам тениска за подсушаване, но понякога ме мързи и ползвам хавлия. Това определено изтощава моята коса и й прави фриз. Тонирането ми изсушава косата.

3. Без сешоар! Трудно, но не непостижимо. Понеже желанието ми за дълга коса е супер силно, ще си я мия вечер, за да изсъхва на спокойствие без помощ.

4. 1 път седмично стимулиране на растежа с микс от горещи масла по скалпа и дължините-рициново, кокос и розмарин за около час или ако имам време за повече

5. 1 път седмично терапия с олаплекс за колкото се може по-дълго

6. 1-2 пъти на ден  Grow Gorgeous Intense серум/
2 пъти седмично шампоан Фолиген на Медисютикълс за растеж

7.  Витамини за растеж: само вит Ц, желязо и Б12 взимам, както и 2 лъжици колаген в портокалов сок

8. Никакви фризьори :Д

9. 3 литра вода на ден. Това преди много ми помагаше, но напоследък съм се изпуснала и не пия много.

10. Диети не спазвам вече, ходя на фитнес и ям от всичко по малко, предимно здравословно.


Ще добавя снимка довечера.

Последна редакция: пт, 01 фев 2019, 14:24 от bananadana

# 2
  • Wonderland
  • Мнения: 809
bananadana, блатодаря за темата! Страхотна е! Hug Положителни резултати на всички желая! Flowers Hibiscus
Ето ме и мен: това е моята коса, изправена от мен с четка и сешоар. Това е нещо от което не мога да се откажа категорично. Тук е с подвити краища.

Боядисвам я на около 2 месеца с профи боя вкъщи. Преди година и половина беше обезцветена и съсипана съответно в салон. И оттогава се отказах от всякакви промени и се върнах към старият си цвят. Не се възприех.
Преса използвам само зя бретона - НИКЪДЕ другаде. Сешоар и четка на всяко миене. Имам сухота в краищата и не оставам без преуош с кокосово мясло или Еластисайзер на ФК.
Целта ми е: предимно здрава коса с блясък и дължина около 7 см за периода. Надявам се да успея.
Трикове, благодарение на темата за профи продуктите и момичетата там са:
1. Задължителен преуош с кокосово масло по дължините или Еластисайзер( домашен или на ФК) поне два часа веднъж в седмицата или два пъти. За моята коса и два пъти е ок.
2. От скоро започнах сама да режа тук там ако има цъфтеж някъде и определено ще продължа.
3. Подсушавам косата с тениска, не с кърпа.
4. Серума на Епруваж или ампула на Керастаз за растеж поне веднъж седмично.
5. Задължително след шампоан и балсам, ползвам и маска за коса ( в момента Терапист на Керастаз и съм доволна от резултата). Олио и нектар термик преди сешоар.
6. Витамини само витамин С и магнезий пия. И много вода, гледам да пия между 2-3 литра на ден.
7. Фризьора засега ще го отложа.

Успех на всички момичета! Hug

# 3
  • Мнения: 18 495
Записвам се и аз.
Това е косата ми в момента


Дълга е до нивото но гърдите,или средата на гърба. След лоша подстрижка и по-честичко боядисване,не е в най-доброто си състояние.
Цел Най-вече целта ми е късия пласт да израсте бързо и до лятото поне да прилича на нещо като форма. И повече да е здрава и подхранена. И поне 7-8 см да израсте.
Трикове-през годините съм пробвала какво ли не за растеж. И съм установила, ме чудеса ни стават. Само като бременна ми порастна много бързо, вероятно от добавките и слонските дози магнезии и беше разкошна. Приемам добавки периодично, правя маслени маски и гледам да я подхранвам с хубава козметика, маски и финиши. Не я третирам с уреди почти, или от дъжд на вятър.
Косата ми винаги е била гъста,чуплива и хубава. Но сега е по-изтощена. И искам да я възстановя и да си върна дължината.
Смятам сега да включа повече добавки-желязо,витамини Б, цинк,биотин,магнезий и по-рядко да я суша.
Та това е в общи линии.
Успех на всички ни😊

Последна редакция: пт, 01 фев 2019, 16:32 от Мис Каролин Бингли

# 4
  • Мнения: 228
Записвам се Hug

Косата ми е на пластове, като най-късият е около 30 см, а най-дългият - малко под раменете. Изрусявам се ниво 9-10 от около 4 години, като боядисвам само  корен всеки месец, а цялата веднъж  годишно, което по съвет на съфорумка мисля малко да променя - ще опита да боядисвам  всеки месец дължините за натрупване на пигмент, разбира се за кратко  време и със слаб оксидант. Доста ми  се поизтощи косата, като почнах
с русото в домашни условия, но вече след като се боядисвам само при фризьор и открих Профи козметиката положението се поправи, но загубих  много от дължината си поради накъсване. Ако не изправя със сешоар, ми е чуплива косата. Пресата и машата ги пенсионирах преди около 3 години. Когато мога, я оставям сама да изсъхне. Изправям с четка не по-често от един път седмично, като се опитвам и това да избегна.
От русото поне засега не мога да се откажа.

Целта ми е: 7 см със здрави дължини, без цъфтеж и накъсване.

Процедурите ми са:
1. Всеки път, когато имам възможност преуош - като имам два часа - еластисайзер Екстрийм, когато нямам - кокосово масло за 15-20 минути.

2. Редувам протеин и хидратация може би две към едно. Шампоан и маска задължително. Опитвам се с маската да седя 30 минути. Хидратацията ми е Джойко, Секси хеър, Филип Кингсли - изпитани и доказали се на моята коса. Протеин - най-любим и незаменим - Терапист, също на моята коса много добре се отразява и Липидиума и Инфорсера една идея по-слабо, веднъж в месеца Афоджи 2-стъпковия. Балансирани са ми Олиесета с арганово и Камелия, Керастаз Нутрив, Кюн Витал Нутришън. Ползвам и една не много известна марка Кей Про.

3. Финишите - задължително термозащита - Нектар Термин, Олиесета, Лореал Липидиума. Олио ползвам отново на Кей Про и съм доволна, ползвала съм и на Терапист финиша.

4. Започвам сериозна грижа за скалпа, като мисля да заложа на Епруваж и Меди. Взех си и ампули на Сери, но ползвах само веднъж и не мога да дам мнение още. Приемем всякакви съвети на тази тема.

5. Следващи покупки мисля да са ми ш и м на Епруваж, ш и м Хроноложист, ш Меди, маска Напура, Олаплекс, Маракеш за връхчетата, ампули Лалга, ще разгледам и сериите на Ланза - няма как всичко да стане наведнъж за съжаление Grinning

6. Добавки не взимам никакви за коса. Веднъж пих Биотин и реших, че от него се изпълниха и го спрях. Пия витамин ц и от време на време магнезий или калмацин.

7. Диети не пазя. Стремя се да се храня здравословно - салати, чисто месо, ориз, картофи, ядки, плодове...Не че няма и прегрешения понякога Blush Вода пия поне по два литра на ден. Ходя на фитнес, тичам, пилатес...

8. Това, което ще си открадна от вас, е подсушаване с тениска, а не с хавлия. Мисля да си закупя и Профи ножица и да отстранявам цъфнали връхчета с минимална дължина. Чакам още идеи Grinning

Снимки малко по-късно, като се изкъпя, че я момента на нищо не ми прилича косата.

bananadana поздравявам те за темата и за познанията, фен съм ти и няма търпение да видя снимка Heart Eyes

Успех на всички!

Последна редакция: пт, 01 фев 2019, 19:53 от IvaMon

# 5
  • Мнения: 4 327
Прекрасна тема! Ще ви следя с интерес!
Уви, само като наблюдател. Косата ми все още цъфти, на около 2 месеца трябва да я подстригвам, така че.. 7 и повече см за 6 месеца..за момента - мисия невъзможна.
Иначе и аз искам да ми е под бюста (за което ми трябват 10-15 см)

Успех на всички!

# 6
  • Варна
  • Мнения: 7 687
 Казах,че ще ви следя в профи темата  Laughing. Браво.....много, много правилна грижа и като протокол и като продукти виждам  Hug.
  
   Повечето ми знаете косата,но ако има нови....Дълга до средата на гърба,ежемесечно изсветлявана на ниво 9-10 с професионални бои. Здрава,плътна,чуплива до къдрава в зависимост от продуктите,които ползвам и желанието ми. Утре ще снинам,че в момента съм омазана с масло от ему и еластисайзър  Laughing.

  Няма да се боря за приза тъй като не гоня дължина и обикновено на 3-4 месеца режа по едни 5-10см.,но здравата добре изглеждаща коса ми е фикс идея-знаете ме  Laughing.
  Нещо,което мисля да пробвам са живите витамини на Натура сиберика. Навремето Магнолия много ги хвалеше . Мисля да ги смесвам с масло от Ему и да ги нанасям на скалпа когато правя еластисайзър на дължините или с други думи веднъж седмично.
  Добавки си пийвам редовно. Пия вечерна иглика заради ЕГН-то,но си ми влияе добре и на косата,Максихеър с 5000мг. биотин пих два месеца заради косопад,от време на време си пийвам витамин Д/вигантол/,калций с витамин Д3 както и калмацин.
  Грижата ми е стандартна. Протеинов до балансиран шампоан/хидратиращи нямам и не харесвам/ и редуване на протеинови и хидратиращи маски. Финиши кога каквото хвана  Laughing най често ланза олиото.
  Няма да спра да се боядисвам нито ще спра сешоара . С други думи се вклювам със стандартната си грижа. Медисютикълс за фуликули,шампоан Хидрокленс плюс преуошите и не на последно място шампоаните на напура Анаген и Стамиген,които също са си своеобразен преуош за скалпа. Ако пробвам нещо ново по темата ще го отбелязвам.
   Успех ви желая  Hug!

   ПП: Да не спамя ето начална снимка....Косата е подстригана на 31.01. Връхчета и леко дооформяне на пластовете. Измита е с Ланза кератин Ш и М. Финиши Ланза Хелдинг серум на влажна коса и олиото на суха. Като цяло серумът ми се струва перфектен за защита на връхчетата тъй,че възнамерявам да го направя постоянен продукт.

Скрит текст:

Последна редакция: сб, 02 фев 2019, 15:34 от prinzesata

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 5 121
Хелоууу Рапунцелки❤
Прекрасна тема и предизвикателство, благодаря!😘
Принцесата, страхотно е да те виждаме и в тази тема, ще се радваме да ни помагаш и даваш кураж🙂😊
На кратко -с години боядисана в тъмно коса, дълга да кръста, изветлих и както се очаква отрязох до здраво т.с. до раменете.
И сега по време на възстановяването схемата ми е следната: през ден преди измиване по 2 часа с или кокосово масло и шея или с домашен еластайзер по дължините. В корена стимулант на Икаров.След измиване с шамоан S/0 a анаген, маска която загрявам около 40 мин. След това в корена ампули Напура анаген за разтеж.
Ето я и сега..

# 8
  • Мнения: 864
Страхотни сте просто! Нямам дуууми Simple Smile Много яка групичка се заформяме.
Днес мъжа ми ме снима и си видях формата още по-добре. Олеле майчице, ми тя ми е заформила някакво остро  U. Мацките от другата тема знаят драмата ми с фризьорката.
Леко влажна е, но приемете я за стартова снимка:
Нещо от светлината не си личи текстурата на косата и точния цвят, но го изнервих много мъжа ми с фотографство :Д Следващият път по-хубава, но важното е: на точно разстояние от стената, че да не се променя визуално ефекта чрез снимката!



п.с. както се вижда от снимката най-късото отпред е над раменете. Леко е фризи. Искам по-равномерна коса! Simple Smile

Последна редакция: сб, 02 фев 2019, 16:39 от bananadana

# 9
  • Мнения: 553
Влизаам и аз Joy
Косата ми е естествена, нетретирана,с фин до нормален слаб косъм,склонен към цъфтеж и накъсване, чувствителен скалп, склонен към омазняване. Ползвам шампоан Тео Бебе с бадем - Форевър енд евър! Joy
Изправям я 2-4 пъти в месеца,не ползвам хавлиена кърпа, подсушавам със сешоар при всяко къпане, сиреч на всеки 2 дни.
След днешната подстрижка до здраво при фризьор, косата ми е вече до гърдите.
Планирам следните неща:
1. За скалп: Да редувам АД3Е, със серум Kerastase Initialiste, една седмица с едното, една седмица с другото.
2. За дължините: Да редувам маски Kerastase Chronologiste с Therapiste. Един ден от седмицата Хроноложист, в останалите Терапист.
3. Финиш на влажна коса - термо олио Напура, след това Еликсир Ултим, след това подсушаване със сешоар и леко дръпване с преса (ако изобщо)
4. Финиш на суха коса - да редувам олиото Напура с кремчето на Маракеш Ендз. Няколко дни едното, няколко дни другото.
5. Никакво пощене и микро подстригване на краища и подстрижка при фризьор чак след 4-5 месеца.
6. Да се сдобия с продукт на Олаплекс.
7. Да се сдобия с хубава калъфка от още по-качествен памучен сатен или коприна.
8. Да не пропускам дневната доза мултивитамини, да хапвам повече риба и да пия повече свежи смутита. Водата ми, като дажба по принцип не е под 2 литра на ден,но и не мога повече от това.

Последна редакция: сб, 02 фев 2019, 21:37 от sweety_kitty

# 10
  • Мнения: 228
bananadana очаквах нещо подобно да видя, ама чак така...Grinning това е косище...прекрасна е просто-толкова гъста и дълга Hug
sweety kitty чакахме те Blush страшен блясък има косата ти и на мен ми изглежда много здрава. Аз си купих тия дни калъфки от памучен сатен и сега са в пералнята. Мисля и аз този месец да си взема Олаплекс, така че като харесаш от някъде, може да споделиш.
Качвам и аз, ама се снимах сама и нещо не ми се получи. Тук съм след баня, естествено изсъхнала, съвсем леко влажна и с малко израснали корени Grinning


# 11
  • Мнения: 864
Здравейте, красавици Simple Smile Да подбутна малко темата, че сме на 2ра страница. Къде са другите? Хайде, Бонибон, чакаме те! Си, и тебе също!

Аз да логна първите си дни от предизвикателството:

Миене 1:
Беше вчера
1. Директно шампоан Медисютикълс фолиген
2. Маска Лореал Екстраординъри Оил с масло от роза за 10 мин
3 Маска Магистрал на Керастас за 10 мин
4. Изплакване с ледена вода за 2 минути и подсушаване с тениска
5. Щедро Шу Камелия балсам без отмиване по цялата коса
6. Щедро Керастас Блоудрай Линкроябъл (около 6 помпи) термозащита
7. Себастиан дарк оил с термозащита 3 помпи по цялата коса
8. Марокън оил крем дефиниращ за къдрици 2 помпи

9. За жалост ползвах за последно малко сешоар с дифузер за 5 мин, понеже не ми стигна времето да се изсуши косата напълно на въздух, ще имам в предвид следващият път, че ми трябват малко повее часове :Д
10. Оу и на влажна коса сложих гроу горджъс серум за скалп!

Иначе добавки: вчера и днес само желязо и вит Ц
С водата още се боря, но напредвам.
Правих си вечер по 10на минути масажи на скалпа
Днес се опитах на всяко хранене да ям протеини.
Отделно клъцнах тук там умрели крайчета-микротрим. Наистина само милиметър или милиметър над отчупено крайче :Д

Не спазвам всичко все още перфектно, но ще се опитвам всеки ден.

Целувки Kiss

П.С. Ива, благодаря ти много за хубавите думи! И твоята коса е супер, много хубав цвят : )

Последна редакция: нд, 03 фев 2019, 18:51 от bananadana

# 12
  • Мнения: 228
Ох колко се зарадвах, че има коментар, че последно аз коментирах и нямаше как пак да съм аз наред Grinning

Аз мих досега два пъти:
1. В петък - 30 минути преуош с кокосово масло. Шампоан Терапист, нанесен съгласно указанията на Керастаз. Маска Терапист, с която седях 30 минути и после оставих косата да си изсъхне сама. На полусуха коса нанесох олио на Кей Про Кератин.

2. Днес - 2 часа преуош с еластисайзер екстрийм. Шампоан Кюн Витал Нутришън и сега седя намазана с маска Секси Хеър лилавата. Мисля пак да не суша, а само на полусуха коса да сложа олио.

Иначе вече спя на калъфки от памучен сатен. Още не съм почнала да се подсушавам с тениска, от следващия път ще е. Мисля тази седмица да си поръчам шампоан Меди и нещо за скалпа, но не съм решила още какво. Също така понеже еластисайзера ми е на привършване се чудя кой да си поръчам искам да разнообразя и се колебая между този с кокос, с нар или с нероли- някой да ги е пробвал? Също така мисля да си забъркам и един домашен и да ги редувам.
Да ви питам вие колко често си миете косата? Аз почти винаги през ден, много рядко през два.
 
Целувки Kissing Heart

# 13
  • Мнения: 553
На Дана косата е абсолютен уникат, даже аз самата никога не съм работила с такава, иии аз не знам какво изобщо правиш с нас тука, то ти си си Рапунцел Joy Heart Eyes
Момичета, всички сте с прекрасни коси, желая ви от все сърце с много успех да постигнете точно това за което си мечтаете Heart

# 14
  • Wonderland
  • Мнения: 809
Хайде и аз с отчет от днешното миене:
1. Преуош 2 часа кокосово масло по дължините.
2. Шампоан Терапист .
3. Маска Терапист 1 час.
4. Серум Епруваж на скалпа.
4. Олио Елексир  и Нектар термик.
5. Сешоар с четка. ( е не мога да се откажа от него)
Бананадана, страхотна коса. Heart Eyes Наистина е уникална. Мечтаех аз едно впеме за къдрици,но с мечтата си останах само.
IvaMon, аз имам еластисайзера с нар и ми харесва. Hug Аз редувам с домашния еластисайзер и с кокосово масло. Мия косата през ден. Няма как да я оставя за повече. А имам и прав бретон....Stuck Out Tongue Winking Eye
sweety_kitty , благодаря !
Ето ме от днес.... чертата малко ми се е загубила,но фризьор НЕ ми се посещава скоро!


Целувки прекрасници Kissing Heart
Много ентусиазъм ми давате. Благодаря ви Flowers Hibiscus

Общи условия

Активация на акаунт