Консултации с адвокат

  • 72 694
  • 1 341
  •   1
Отговори
# 435
  • Враца
  • Мнения: 2 251
Трябва да се извади изпълнителен лист първо, а после- с него при ЧСИ. По моето скромно мнение е най-добре, ако имате доверен адвокат, да оставите това на него.

# 436
  • Мнения: 11
Трябва да се извади изпълнителен лист първо, а после- с него при ЧСИ. По моето скромно мнение е най-добре, ако имате доверен адвокат, да оставите това на него.
Значи отивам при адвоката след 2рата не изплатена и го питам да пуснем изпълнителен лист? А имате ли представа горе долу колко време ще отнеме след това докато му направят запор и започне да ми изплаща нещо? Той е осъден да изплати от завежда ето на делото , но го обжалва, но след като вече имаме определение, той пак си пита... Но иначе знае че трябва да ги взима, а че пари трябва да дава за тея деца не знае... 😡Още повече едната е ученичка, сега започва училище и на него пак не му дреме..

# 437
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 236
решението на съда трябва да е влязло в сила - с печат и подпис.
пишеш, че го обжалва. значи не е влязло в сила.

# 438
  • Мнения: 11
решението на съда трябва да е влязло в сила - с печат и подпис.
пишеш, че го обжалва. значи не е влязло в сила.

Последно миналия месец се чух с адвоката, и тогава ми каза че обжалва изплащането на издръжката за задна дата. Към текущите месеци си имам разпореждане по колко и до кога трябва да плаща. Няма как да са при мен децата и той да не дава 1лв...мен като цяло ме интересува ше за текущите които не плаща какво мога да направя, тези за задна дата ще е каквото реши съда..

# 439
  • Враца
  • Мнения: 2 251
В необжалваната част решенията влизат в сила когато срокът за обжалване е изтекъл.
Говорете с адвоката си. Той, познавайки в конкретика съдебното решение, ще постъпи по най-подходящия начин.

# 440
  • София
  • Мнения: 5 619
Преди десет дни ми е входирана искова молба за развод с привременни мерки, все още нямам определена дата за производството. Уж този срок трябва да е незабавен.
Само за ваше сведение, аз заведох на 21.2 тази година и спечелих при временните на 6.7....Толкова са бързи че нямам думи..

А имали ли сте други дела помежду си през това време?

# 441
  • Мнения: 11
Преди десет дни ми е входирана искова молба за развод с привременни мерки, все още нямам определена дата за производството. Уж този срок трябва да е незабавен.
Само за ваше сведение, аз заведох на 21.2 тази година и спечелих при временните на 6.7....Толкова са бързи че нямам думи..

А имали ли сте други дела помежду си през това време?
Не, от тогава до сега чаках при временните мерки. Сега седя и чакам насрочване на 1ва среща по същинското дело. Имам чувство че още поне година няма да има изход.

# 442
  • Враца
  • Мнения: 2 251
Аз малко се обърках... Решения, определения, срещи, заседания... Wink
Не Ви критикувам, не сте длъжна да знаете всичко, но май се "изгубихме в превода". Неправилно зададен въпрос води до неправилни отговори.
Наистина, говорете с адвоката си за коректна информация. Явно във форума няма да се разберем.
Успех!

# 443
  • Мнения: 11
Аз малко се обърках... Решения, определения, срещи, заседания... Wink
Не Ви критикувам, не сте длъжна да знаете всичко, но май се "изгубихме в превода". Неправилно зададен въпрос води до неправилни отговори.
Наистина, говорете с адвоката си за коректна информация. Явно във форума няма да се разберем.
Успех!
Към момента имам Определение издадено от съда, в което пише къде ще са децата до приключване на делото, кога бащата трябва да ги взима, в какъв срок и по колко издръжка трябва да плаща. След като до момента нищо не е изплати нямам ли право да търся от него чрез ЧСИ? Или трябва да приключи делото на първа инстанция че да мога да предприема нещо срещу него?

# 444
  • Мнения: 643
Здравейте, моля за съвет ако някой е имал подобен случай. Предстои раждане. Не са минали 300 дни от развода. Новия татко да се нарече, че абдикира. Бебето ще е записано на бившия съпруг? Има ли начин да не се случи това? После ако се заведе дело за оспорване на бащинство(разбира се няма проблем), бебето с какво име ще е? Трябва ли да е замесен и новия татко или не? Моля за съвети. Не искам да се занимавам с дела и без това съм под голям стрес как ще се справя не само финансово. С бившия ми съпруг сме в добри отношения и ако има начин да се мине без дело за оспорване на бащинството, а да стане по някакъв друг ред ще е прекрасно.

# 445
  • Мнения: 14 966
Ще минат ли 300 дни, когато родите.
Ако не - за баща ще се посочи бившият съпруг в Удостоверението за раждане. .
Новият /бащата на детето /,  може само да сключи граждански брак с Вас преди раждането.
Единстеният начин, за да се избегне презумпцията за бащинство от бившия съпруг.
Детето ще  е с баща неизвестен, ако оспори и докаже, че не е баща на детето. ще се впишат Вашите имена в новия акт за раждане.

За съжаление, делата са неизбежни.

# 446
  • Мнения: 643
Благодаря. Няма да са минали 300дни от развода. Със сигурност ще има дело в такъв случай. Просто исках ако има вариант да се мине без. Аз разбира се подкрепям бившия си съпруг. Той е в пълното си право. Благодаря ви много.

# 447
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 926
Съпругът на майката може да оспори, че е баща на детето, както и майката може да оспори, а също и детето да оспори бащинството. Така че имате варианти. Разбира се има и срокове, доста кратки...

# 448
  • София
  • Мнения: 10 586
И 1000 лв за ДНК тест.
Защото освен оспорването, трябва да има и насрещно доказателство.

# 449
  • Мнения: 643
ДНК тест задължителен ли е при условие, че аз нямам нищо против за оспорването? Ясно е, че той не е бащата.

Общи условия

Активация на акаунт