Консултации с адвокат

  • 72 553
  • 1 341
  •   1
Отговори
# 495
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 873
Здравейте отново.Аз вече писах за проблема си а именно че майката на бившия ми съпруг не ми върна детето отчужди го и той не иска да се върне при мен,за което ще водя дело.
Сега ми се случи една абсурдна ситуация и ще съм благодарна за вашите мнения и препоръки.Онзи ден имаше родителска среща,на която присъствах аз и съответно бабата.Раздадоха ни декларации за попълване на съгласие относно дейности на детето които се попълват от РОДИТЕЛ НАСТОЙНИК който съм аз..Въпреки моето присъствие бабата също попълни всички документи за детето без да му е НАСТОЙНИК.
Въпросът ми е аз имам ли право да сезирам органите за това нейно нарушение  и имам ли някакви права в случая
Имаш право естествено, сезирай ги. Пускай жалби за всичко, което касае този случай. Писмени, да имаш черно на бяло доказателства, с входящи номера, нали водите дела.

# 496
  • Мнения: 44
Здравейте,
Въпрос към адвокатите.
Купих си сушилня на 2 седмици, от компресора се чува много неприятен звук и стържене, след рекламация от сервиза ми казват, че работил добре.
Имам приятели със съшата сушилня и при тях такъв звук няма.
При замерване с телефон децибелите са 72-74 при обявени по етикет 64.
Въпросът ми е - на база на практика, ако извикам сертифицирана фирма да измери звука от уреда и е над обявените по етикет би ли било логично да заведа иск срещу търговеца и би ли било успешно това дело.
Благодаря ви!

# 497
  • София
  • Мнения: 15 219
Въпросът няма общо с идеята на темата.
Тук не се дават консултации по всевъзможни въпроси. Прочетете първия пост.

# 498
  • Мнения: 25
Моля за мнение, водя дело но изтече едномесечния срок на съдията да произнесе решение, вече 2 месеца се бави, какво да предприема според вас?

# 499
  • София
  • Мнения: 2 104
Здравейте, относно дело за родителски права- доколкото разбрах, ако ответникът не може да бъде открит,за да му се връчи призовката, делото се гледа без неговото присъствие и му се назначава служебен защитник .  Кой трябва да плати таксите за служебния защитник, ищецът ли? Тези такси фиксирани ли са някъде? Благодаря предварително за отговорите Simple Smile

# 500
  • Пловдив
  • Мнения: 14 404
Ищецът. Размер - 200 до 400 лв.

# 501
  • Мнения: 25
Моля за мнение, водя дело но изтече едномесечния срок на съдията да произнесе решение, вече 2 месеца се бави, какво да предприема според вас?

# 502
  • Пловдив
  • Мнения: 14 404
Бих предложила на първо време - телефон до деловодството, да подсетите, че търсите решението.

В София ли е съдът?

# 503
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 203
добре де, тези съдии нямат ли право да се разболеят, да се гътнат.  живи хора са все пак Smiley
откакто короната ни обхвана, мисля че доста дела се отлагаха или се забавяха. вероятно сега им е по-натоварено.
причини много.  проверяваш на място.

# 504
  • Мнения: 25
Бих предложила на първо време - телефон до деловодството, да подсетите, че търсите решението.

В София ли е съдът?


Да в София е, знаете ли номер на деловодството?

# 505
  • Пловдив
  • Мнения: 14 404
Не, но сигурно го има в сайта на съответния съд.

# 506
  • Мнения: 25
Не, но сигурно го има в сайта на съответния съд.

Благодаря

# 507
  • София
  • Мнения: 2 104
Ищецът. Размер - 200 до 400 лв.

Благодаря за отговора Flowers Cherry Blossom

# 508
  • Мнения: 498
Здравейте!
Може ли да се заведе дело за вдигане на издръжката, при положение, че бащата живее в чужбина и се връща в България 1-2 пъти годишно? Ако да, каква е процедурата?
Сумата не е променяна от 3 години, а детето ще бъде първокласник догодина. Ще отчете ли съда този факт в моя полза? От кога мога да започна процедурата?
Благодаря предварително!

# 509
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 203
Здравейте!
Може ли да се заведе дело за вдигане на издръжката, при положение, че бащата живее в чужбина и се връща в България 1-2 пъти годишно? Ако да, каква е процедурата?
Сумата не е променяна от 3 години, а детето ще бъде първокласник догодина. Ще отчете ли съда този факт в моя полза? От кога мога да започна процедурата?
Благодаря предварително!
ще е в полза за детето , а не за теб. Smiley  дано да е така.

Общи условия

Активация на акаунт