Подкрепят ли ви родителите ви за второ детенце?

  • 7 510
  • 115
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 989
Това, че не сте искали разрешение, е страшно ценна информация! Ние всички искаме разрешение!!! Ха-ха! Вече става много забавно тук!

Струва ми се безкрайно инфантилно зададена тема.
Не са родителите ми, които решават колко пъти ще бременея и раждам.
Вероятно всеки път са се притеснявали, когато съм била бременна, но това е напълно нормално. Не сме обсъждали даже тези страхове. Не съм искала разрешение или споделяла плановете си за забременяване с никого, освен с бащата на децата.

# 76
  • Мнения: 1 174
Новичка 1, не се връзвай...
Майка ми честно казано беше по - спокойна с втората ми бременност, защото първата беше лека и безпроблемна.
Обаче за сестра ми беше разтревожена - първото й раждане беше проблемно, и затова всички бяхме на тръни с второто.
Може би зависи първите тревоги дали са се оправдали.

# 77
  • София
  • Мнения: 38 596
Имах проблеми с второто забременяване и съм споделяла с майка ми. В този смисъл имах подкрепа в нейно лице.

# 78
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 393
Това, че не сте искали разрешение, е страшно ценна информация! Ние всички искаме разрешение!!! Ха-ха! Вече става много забавно тук!

Не знам новичка ли си, старичка ли си, но не влизай така с бутонките! Радвам се, че ти е забавно, на мен също ми е, още с първия пост по темата.
Нямам намерение да ти разказвам живота си. Само ще ти кажа, че нямаше да имам две деца, ако бях оставила страховете си да ме победят. Което със сигурност важи и за страховете на родителите ми.

# 79
  • Мнения: 1 174
Авторката може би просто искаше да споделим как е било при нас. Струва ми се темата е просто за споделяне, без да има някакъв проблем тя.
Мисля, че сбърка раздела, ако темата беше публикувана в Бременност и раждане, щеше да се развие по друг начин 😊

# 80
  • Мнения: 5 234
Никога няма да забравя какво изтърси майка ми, когато й съобщих, че очакваме второ дете - защо ти е да се мъчиш, вече те видяха, че не си ялова. Flushed Dizzy Face Все едно го раждам за някой друг, или пък след коментарите й, бих решила да го върна. Много ме нарани тази реакция, много. После го извъртя, че била загрижена за мен, че нямало кой да ми помага и щяло да ми е трудно. Като се роди, разбира се, тя толкова много му се радва и обича. Но лошата дума понякога не може да бъде забравена, дори и да ни се иска да я забравим ...

# 81
  • Мнения: 1 174
Не е било с лошо, просто разбирания 😊 по- гадно би било да се престори на радостна, а после да не отразява детето 😉

# 82
  • Мнения: 24 467
А-а-а-а и още по-... може - ако заяви това, дето го е цитирала Фифиана и после пак не отразява детето. Аз лично знам такива хора.

# 83
  • София
  • Мнения: 22 992
Аз никога няма да забравя какво ми причини баба ми, когато майка ми беше бременна с втория ми брат.

Нашите като се разведоха майка ми да е била на 32, 33 г, родила вече две деца. Срещна по-късно мъж без деца, събраха се и искаха да имат дете. Аз не бях във възторг, ама тинейджър - какво да ме правиш. В крайна сметка забременя на 36 г и роди на 37 г. Баба ми започна да се държи ужасно с майка ми още като разбра за развода, а да не ви казвам какво стана като разбра, че е бременна. Непрекъснат телефонен тормоз, тъй като живееше далече. Това не и стигна и започна да звъни на мен. Говореше ми колко било опасно да ражда на тази възраст, какво можело да се случи по време на раждането и т.н. Беше ужасно... След години си промени отношението и вече уж си обича и този си внук, но аз никога няма да и простя за начина, по който се държа с мен и майка ми.

# 84
  • Мнения: 18 629
Е, моя позната също ми предначерта най-страшните варианти, докато бях бременна преди 2 години. Основната теза беше как ще си оставя децата сираци, защото ще умра по време на раждането. Също пресметна и ако оцелея, точно на колко години ще съм на абитуриентския бал на детето и колко страшно ще е за него това. И още имаше. Накрая спрях да й вдигам телефона и да слушам. Щом една жена е бременна вече, подобни приказки са страшно не на място, но хората виждат всичко през собствените си очи и само така преценяват. Понеже те самите не биха го направили, другите, които са решили, трябва да бъдат запознати с най-страховитите варианти и да се побъркват предварително даже. Нямам обяснение, но този феномен си го има.

# 85
  • София
  • Мнения: 22 992
И все пак собствената ти майка да ти говори така...

# 86
  • Мнения: 24 467
Много болни хора, верно, ходят по пътищата.
И повечето са все майки или бащи на някого.

# 87
  • Мнения: 18 629
Майките обикновено се страхуват най-много, в случая явно майката е изказала най-големите си страхове, без да помисли какво причинява на дъщеря си. Не го оправдавам, просто май това е механизма.

# 88
  • Мнения: 24 467
Майките обикновено се страхуват най-много, в случая явно майката е изказала най-големите си страхове, без да помисли какво причинява на дъщеря си. Не го оправдавам, просто май това е механизма.

Да бе, това е. "Аз да си кажа, белким ми олекне. Ма вярно ли съм спекла някого?"

# 89
  • Мнения: 18 629
Няма друго обяснение, едва ли наистина желае лошите неща, надяваме се.

Общи условия

Активация на акаунт