За всички Юли е далече, но бебетата гъделичкат вече

  • 38 040
  • 742
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 148
Е само на мен ли ми личи, че съм бременна от луната... Flushed

И на мен ми личи.В края на 5 ти месец съм и съм +8кг 😐😪
аз също в пети месец и вече ми личи качила съм 4 кг а до 4 месец грам не ми личеше

# 346
  • Мнения: 107
Е само на мен ли ми личи, че съм бременна от луната... Flushed
И на мен ми личи.В края на 5 ти месец съм и съм +8кг 😐😪
И на мен ми личи и си имам добре оформено бременно коремче. +9 кг в края на 5месец.

# 347
  • Мнения: 1 196
Aз съм в последна седмица на 5ти месец вече, качила съм почти 3кг, корем  почти липсва. Но то си е много индивидуално и зависи от много неща и от първоначални килограми, широчина на таза, плътност на коремни мускули, предна или задна плацента, околоплодни води и прочие. Реално корема може да е подут и обема да не е от бебето изобщо. Grinning Важното е да сме здрави. Аз не съм се и разбързала за корем, макар вече да се шегуват с мен на тази тема. Но така за момента ми е  много добре, иначе много мои вече бременяли и раждали приятелки и познати ми казват как, едва ли не за една вечер е настъпила рязка промяна в размера на корема им и просто една сутрин са се събудили по- обемни. Grinning Та и аз вече очаквам, всяка следваща сутрин да се събудя "нов" човек с нови габарити. Grinning

# 348
  • Мнения: 14
Здравейте , да се включа също съм в 5 месец и до сега не съм качила нито 1 кг.. до преди седмица нямах коремче и от веднъж за 2 дни ми пролича .. и вече доста взе да ми личи,но се радвам ,че не  дебелея,а бебчето ми е добре 💙💙💙

# 349
  • Мнения: 43
Здравейте и от мен 😋 аз тъкмо влизам в 20 седмица и до момента съм +3кг и имам коремче. До скоро не ми личеше изобщо, изведнъж се появи коремчето и навеждането взе да става трудно 😄

# 350
  • Мнения: 295
Момичета, извинявам се за тъпото питане, но от снощи имам болки в корема, не са силни, по скоро като подут корем. През ноща ми беше много тежко в момента също. Дали се дължи на храна, газове или нещо друго ??

# 351
  • София
  • Мнения: 1 369
Привет, девойки! Simple Smile

И аз вече имам видимо коремче, което ми "повдига" всички не-бременни блузи Grinning Като килограми съм около 5 отгоре.

Имам супер тъп въпрос, който ме мъчи от оня ден Grinning Доколкото знам, за съвсем новороден дребосък са необходими дрешки с дълъг ръкав, дори за лятно бебе. Включително, преди време работех за една фирма, която внасяше бебешки стоки, и там размери NB и 0-3м бяха все с дълги ръкави.

Но вчера ходих до новооткрития магазин на Next в Mall Sofia и там каквото си е с къс ръкав си беше с къс ръкав за всички размери (дори за недоносено бебче). Объркана съм вече. Grinning Нека по-опитните дами тук да налеят малко акъл. Simple Smile

# 352
  • Мнения: 142
Яренце, и аз това се чудя. Доколкото ми е известно, все пак за новородено трябва да е с дълъг ръкав. Аз в момента гледам NB и 0-3, комплекти с ританки и дълъг ръкав. Не бархетни, разбира се, а тънички. Нещо Next не ме грабнаха, разглеждам UK сайтовете, а за изписване ми харесаха турски комплекти - много сладки неща за девойки има.

Последна редакция: пн, 18 фев 2019, 10:01 от stelavi

# 353
  • София
  • Мнения: 1 369
Именно! И аз тъй знам. Днес ще ходя до Кауфланд- гледам, че там има симпатични комплекти (с дълъг ръкав!)- 3бр за 10лв. А за изписване- нищо никъде не ми харесва Sad

# 354
  • Мнения: 1 196
Яренце, аз за момента  съм вземала 3 бр ромпъри, те са си дълъг ръкав, и 9 бодита с къс, мисля, че тези с къс ще трябват повече. Може да имаш някoя и друга дрешка с дълъг, но си мисля, че ще го обличам повече с по- късите ръкавчета и евентуално може да му слагам чорапчета, да не му е хладно на крачетата. Но всички с летни бебета ми казват, че дълги дрехи почти не се ползват. Иначе тези, които аз купувам са р-р 56 или 0-3мес по етикет. Вчера една приятелка ми даде няколко бодита и рoмпъра в р-р 0-1 или 50см, но те направо миниатюрни ми се виждат. Grinning Но да имаме за всеки случай, ако вземе да излезе дребчо. На Некст и Джордж са им страхотни нещата, купувай смело. Grinning

# 355
  • Мнения: 141
Здравейте и от мен!
    Момичета, предстои ми пътуване за Пампорово за няколко дни. Искам да подишам свеж въздух. От София съм. Искам да попитам в Асеновград или Пловдив ( дано не се налага ), къде може денонощно да се обърна към АГ.
    Най-близката болница трябва да е в Смолян. Но не съм запозната, често казано, не знам дали имат денонощно АГ.

    Аз си имам коремче от 4 тия месец и кг ми са + 8.
    За дрешките - и аз това се чудех скоро, въпреки, че имам две деца, но те не са летни бебета. Мисля да преценям според температурата в момента на раждането. Аз съм за края на юни(изместиха ми термина) и ще взема и такива с дълъг ръкав. Все пак те бебоците са свикнали на 37 градуса и в началото им е студено.
    Аз вече закупих няколко с къс ръкав, толкова бяха сладки, че не можах да се сдържа.

    # 356
    • София
    • Мнения: 1 369
    Lys Bleu, ух! Сега, познавайки се, ще накупя и с къс, и с дълъг Grinning Grinning Grinning Иначе на George се точа много- имало някакво магазинче в Дружба, в което внасяли техни неща, и мисля да го посетя скоро, че в Next нещо не ми се стори много голям избора.

    Има време, но вече съм си вкъщи и се усещам как започва да ме тресе нетърпението. Simple Smile

    # 357
    • Мнения: 503
    То най - добре да се водиш по бебчето. Аз смятам да купя дълги крачоли и тениски. Като може би ще има няколко бодита и с дълъг ръкав. То по сериозния проблем е слънцето според мен, много им е нежна кожичката и много бързо получават слънчево изгаряне, а фактор на новородено аз лично не бих сложила. Без значение от марката. Ако видиш, че се обрива - то е много специфичен обрива от претопляне - значи по съблечено. Проверявай отзад врътлето за да разбереш дали му е топло или студено. Съвсем в началото нямат хубава терморегулация, та може би по - скоро чорапче и дълго панталонче според мен. За дългия ръкав не знам. Прецени си. Само не слагай зимното покривало на количката. Изключително много запарва! По добре тънка бархетна пелена.

    # 358
    • Мнения: 1 196
    Яренце, трудно си е да си удари човек спирачките наистина. Grinning Аз на Некст едното моделче толкова го харесах, че го взех и в ромпър вариант и с къс ръкав. Grinning Аз направо онлайн ги поръчвам и във фейсбук има доста страници, през които може да поръчаш от Next, George и Matalan. Което е още по- зле, защото до магазина дори да не ми се ходи, лаптопа и сайта са ми винаги на една ръка разстояние и, докато си кажа "Недей!" вече съм поръчала, ужас е. Ама понеже и мъжа ми плава и го няма в момента, нямам кой да ми бие спирачки, та резултата е това. Очаквам утре- вдругиден да ми пристигнат и 2 комплекта бандани и чорапчета и 2 комплекта блузки с панталонки и съм си казала, че поне до 20.03 няма да поръчвам нищо. Grinning Дано се удържа, защото и приятелките ми с бебета вече чакат да ми бутнат по един чувал с неща, та ще се зарина. Grinning

    # 359
    • София
    • Мнения: 1 369
    Аз още се въздържам. Само количка сме капарирали. Имам и 2-3 дреболии, де, но са дрънкалка, одеялце и просто много съм ги харесала.

    Но започна ли с дрешките.... Ще ме изгонят. Grinning А и няма още къде да ги подреждам прилежно- това може би ме възпира малко.

    Общи условия

    Активация на акаунт