Enterococcus Faecalis

  • 6 731
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Здравейте момиче на 18 год съм.
Август 2021 ми откриха кандида а. Излекувах я
След което ми открита ентерококус Ф. И тях излекувах. Третото изследване беше напълно чисто. Но оплакванията ми зачервяване, подуване и страшен сърбеж продължават вече 7 месец. Нямам течение нито мирис нищо подобно. Ходих на дерматолог 10 пъти на гинеколог сигурно …15 просто не знам какво да правя. Направих микробиология и днес излезе пак .ENTEROCOCCUS FAECALIS ..а оплакванияъ ми още са зачервяване, сърбеж постоянен и подуване от време на време. Не знам какво да правя. Не мисля че това е главния ми проблем

Последна редакция: вт, 08 фев 2022, 13:38 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: X
Явно не е доизлекувано. Мислили ли сте за фемофлор? Говорих с гинеколожката ми за такова изследване и ми беше казала, че в подобни случаи на постоянно рецидивиращи проблеми е доста добра отправна точка.

# 2
  • Мнения: 2 474
Биби,
Виждам, че ти е излязал резултата от микробиологията.
Ето че има очевидна причина за оплакванията, защото Ентерококите са много гадни и упорити бактерии... и това съм имала и се влачих с месеци без да мога да се излекувам. Аз нямах зачервяване, но бях с ужасно парене и сърбеж, нямах никакво течение, но пък имах симптоми на цистит. Пих АБ без никакъв резултат и накрая се оправих само с локално лечение с глобули и вагинални пробиотици, но направих няколко курса.
Ако можеш да прикачиш самото изследване, за да се видят и други показатели- ниво на лактобацили и т.н.
Фемифлор наистина е добра идея, имате лаборатория Геника във Варна, малко е скъпо изследването, но си заслужава.
Лекарката какво изписа?

# 3
  • Мнения: 36
Биби,
Виждам, че ти е излязал резултата от микробиологията.
Ето че има очевидна причина за оплакванията, защото Ентерококите са много гадни и упорити бактерии... и това съм имала и се влачих с месеци без да мога да се излекувам. Аз нямах зачервяване, но бях с ужасно парене и сърбеж, нямах никакво течение, но пък имах симптоми на цистит. Пих АБ без никакъв резултат и накрая се оправих само с локално лечение с глобули и вагинални пробиотици, но направих няколко курса.
Ако можеш да прикачиш самото изследване, за да се видят и други показатели- ниво на лактобацили и т.н.
Фемифлор наистина е добра идея, имате лаборатория Геника във Варна, малко е скъпо изследването, но си заслужава.
Лекарката какво изписа?


4-Влагалищен секрет + антибиограма(-микограма) на 08.02.22 г. след 15.00ч.
Дата на вземане: 04.02.2022
Микроскопски препарат:
Културелно изследване:
1. ОТРИЦАТЕЛНО (-) ЗА CANDIDA species.
2.
3.
Изолирани  микроорганизми:
1. .ENTEROCOCCUS FAECALIS
2.
3.
Количествена оценка:
МАСОВО

Микробно число:
  бакт./ml
Антибиограма:   1   2   3      1   2   3
Офлоксацин R съгл.EUCAST R
Моксифлоксацин R съгл.EUCAST R
Макролиди R съгл.EUCAST R
Клиндамицин R съгл.EUCAST R
Цефалоспорини R съгл.EUCAST R
Тетрациклин R съгл.EUCAST R
Доксициклин R съгл.EUCAST R
АМПИЦИЛИН S
- АМПИЦИЛИН/СУЛБАКТАМ S
- АМОКСИЦИЛИН S
- АМОКСИЦИЛИН/КЛАВ. КИСЕЛИНА S
- ПИПЕРАЦИЛИН S
- ПИПЕРАЦИЛИН/ТАЗОБАКТАМ S
ГЕНТАМИЦИН само в комб. с пеницилини S
- АМИКАЦИН само в комб. с пеницилини S
ЦИПРОФЛОКСАЦИН S
ЛЕВОФЛОКСАЦИН S
НИТРОФУРАНТОИН S
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
(S - чувствителни, I - интермедиални, R - резистентни, N - неприложим)



Сега отивам при лекарката
Но наистина не мисля че главния проблем са ентерококите мисля че е нещо друго а те са някакъв бонус Simple Smile)

И в момент сърби много
Каза че във Варна няма апарат на Лууд но не бил и за моя проблем и също каза че Фемифлор ако искам да си направя но пак нямало да излезе нищо което ми трябва на мен.

Но ме очуди .. как каза че не съм червена няколко пъти а то и лекар да не си ще го видиш.

Няма да купя нищо преди да чуя и ваше мнение.

Последна редакция: вт, 08 фев 2022, 16:23 от Bibi422

# 4
  • Мнения: 2 474
Странно, но в изследването няма микроскопски препарат, а това би дали доста информация за състоянието на нормалната ти флора.
Иначе сам по себе си Ентерококът е предостатъчен дразнител. А той обикновено се появява, когато ти е слаба имунната система и разрушена нормалната флора. Тъй че в тази насока трябва да действаш.
Пиши какво са ти изписали.

# 5
  • Мнения: 36
Странно, но в изследването няма микроскопски препарат, а това би дали доста информация за състоянието на нормалната ти флора.
Иначе сам по себе си Ентерококът е предостатъчен дразнител. А той обикновено се появява, когато ти е слаба имунната система и разрушена нормалната флора. Тъй че в тази насока трябва да действаш.
Пиши какво са ти изписали.




антибиотик аугментин 7-8 дни 2 пъти на ден по 1
Флукорик капсули 1 ден -1, 3 ден-1 , 5 ден -1
Някакъв пробиотик аз да си избера
И този крем сега ще прикача снимка защото нищо не разчитам ( той е за мазане)
Кожата ми е червена ужасно много и тя каза кожата ти нищо и няма абсолютно не е червена …а аз съм зле червена сърби

# 6
  • Мнения: 2 474
АБ е според Антибиограмата, дала ти е противогъбично, дотук всичко е наред. Кремът изобщо не го разчитам и аз 🧐.
Понеже на мен често ми се налага да пия АБ, препоръчвам ти за пробиотик Синкванон (като по-евтин вариант) или Омнибиотик 10 (само че той е доста скъп). Миналата седмица трябваше да пия АБ 10 дни, взимах го с Омнибиотика и грам нямах никакви странични реакции откъм червата 😉. Същото съм постигала и със Синкванон. Те са пробиотици специално за АБ. Аз също пих противогъбични по подобна схема и освен това слагах по 1 Гинофилус вечер, винаги така правя при прием на АБ, за да не ми умрат лактобацилите. Ако прецениш, че ще може да си слагаш, съветвам те да пробваш, защото реално аз последния път с ентерококите се възстанових предимно с Гинофилус и Лактажин, което са вагинални пробиотици.
Но като ти е толкова раздразнено, не искам да ти давам някакви съвети, за да не излезе, че не ти понася. Но след това лечение, задължително ще трябва са слагаш някакви лактобацили, защото след АБ съвсем ще ти отиде флората.
Пиши какъв е този крем, че ми стана любопитно.
А защо тя вижда, че кожата ти не е червена, не знам. Все си мисля, че трябва добър кожен да те види.

# 7
  • Мнения: 36
АБ е според Антибиограмата, дала ти е противогъбично, дотук всичко е наред. Кремът изобщо не го разчитам и аз 🧐.
Понеже на мен често ми се налага да пия АБ, препоръчвам ти за пробиотик Синкванон (като по-евтин вариант) или Омнибиотик 10 (само че той е доста скъп). Миналата седмица трябваше да пия АБ 10 дни, взимах го с Омнибиотика и грам нямах никакви странични реакции откъм червата 😉. Същото съм постигала и със Синкванон. Те са пробиотици специално за АБ. Аз също пих противогъбични по подобна схема и освен това слагах по 1 Гинофилус вечер, винаги така правя при прием на АБ, за да не ми умрат лактобацилите. Ако прецениш, че ще може да си слагаш, съветвам те да пробваш, защото реално аз последния път с ентерококите се възстанових предимно с Гинофилус и Лактажин, което са вагинални пробиотици.
Но като ти е толкова раздразнено, не искам да ти давам някакви съвети, за да не излезе, че не ти понася. Но след това лечение, задължително ще трябва са слагаш някакви лактобацили, защото след АБ съвсем ще ти отиде флората.
Пиши какъв е този крем, че ми стана любопитно.
А защо тя вижда, че кожата ти не е червена, не знам. Все си мисля, че трябва добър кожен да те види.


Мисля че крема е Гентамицин по това което се опитах да разчета. Не знам за тези вътрешни таблетки. След 1-2 дни трябва да ми дойде цикъла сега ли да почна антибиотика и мазилото  или..като ми свърши цикъла? Astarte е моя пробиотик който пия сега какво мислите за него или да го сменя с този който казахте…( липсват ми само странични ефекти ахах..)

Сега забелязвам че даже около ануса където също сърби не знайно защо е подуто и червено  има много  малка пъпчица

Последна редакция: вт, 08 фев 2022, 22:19 от Bibi422

# 8
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 085
Пробиотик за подобен род проблеми мога да препоръчам Био Култ Кандеа. Много е хубав!

# 9
  • Мнения: 2 474
Цикълът няма никакво отношение към пиенето на АБ. Има отношение, ако има изписани глобули, а то ти нямаш такива. Кремът може да се маже и по време на цикъл, но… то и в Тридерм има гентамицин, щом там не е помогнал…
Не съм ползвала точно този пробиотик, но при АБ ти трябва пробиотик за антибиотик. Не случайно има разработени точно такива,  аз посочих само 2 варианта, за които гарантирам, че вършат работа, защото съм ги тествала неведнъж върху себе си, върху мъжа ми и знам, че поне с разстройство няма проблеми.
Биокулт Кандеа не е лош пробиотик, но той е подходящ по-скоро при гъбички, а не по време на АБ. Пробиотиците за АБ се пият през целия курс на лечението + 14 дни след това, после можеш да си продължиш твоя или да вземеш Кандеата, или който друг искаш. Те няма да ти помогнат особено на вагиналната флора, пробиотиците през устата за изцяло за здравето на стомашно-чревния тракт, но и това не е за подценяване.
За Гинофилус или друг вагинален пробиотик - щом ще ти идва - не слагай нищо. Изпий си АБ и отивай да видят какво се случва след това. Но изчакай поне 7 дни от последното хапче. И този път искай задължително МБ с микроскопия, кажи, че държиш много да се разбере какво ти е нивото на лактобаците след това лечение. Не знам защо на това изследване не са ти пуснали. Освен пробата с тампон в едно като епруветка, АГ трябва да приготви и пробно стъкло, на мен като ми взимат секрети винаги ги виждам как го правят. Тъй че изискай го и ти още преди да ти вземат пробата, за да не забравят (ако това е случая).
Ще ходиш ли и на кожен лекар все пак?

# 10
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 085
Пробиотикът Био Култ се взима и след лечението именно с цел стопиране на рецидивиращи гъбични инфекции. И помага доста, от личен опит го казвам.

# 11
  • Мнения: 36
Цикълът няма никакво отношение към пиенето на АБ. Има отношение, ако има изписани глобули, а то ти нямаш такива. Кремът може да се маже и по време на цикъл, но… то и в Тридерм има гентамицин, щом там не е помогнал…
Не съм ползвала точно този пробиотик, но при АБ ти трябва пробиотик за антибиотик. Не случайно има разработени точно такива,  аз посочих само 2 варианта, за които гарантирам, че вършат работа, защото съм ги тествала неведнъж върху себе си, върху мъжа ми и знам, че поне с разстройство няма проблеми.
Биокулт Кандеа не е лош пробиотик, но той е подходящ по-скоро при гъбички, а не по време на АБ. Пробиотиците за АБ се пият през целия курс на лечението + 14 дни след това, после можеш да си продължиш твоя или да вземеш Кандеата, или който друг искаш. Те няма да ти помогнат особено на вагиналната флора, пробиотиците през устата за изцяло за здравето на стомашно-чревния тракт, но и това не е за подценяване.
За Гинофилус или друг вагинален пробиотик - щом ще ти идва - не слагай нищо. Изпий си АБ и отивай да видят какво се случва след това. Но изчакай поне 7 дни от последното хапче. И този път искай задължително МБ с микроскопия, кажи, че държиш много да се разбере какво ти е нивото на лактобаците след това лечение. Не знам защо на това изследване не са ти пуснали. Освен пробата с тампон в едно като епруветка, АГ трябва да приготви и пробно стъкло, на мен като ми взимат секрети винаги ги виждам как го правят. Тъй че изискай го и ти още преди да ти вземат пробата, за да не забравят (ако това е случая).
Ще ходиш ли и на кожен лекар все пак?


Аз днес бях на дерматолог.
Всичките тези антибиотици кремове тя ги изписа. Утре ще говорим с още една и ще почвам антибиотика. Въпреки че като чета за какво е този Аугментин ( никъде не виждам че помага за моя проблем ..по-скоро за кости зъби ..знам ли) но ще ми се наложи да опитам.

В момента изпитвам страшен дискомфорт в цяяялата област преди беше поне само отпред ..по-задълбочено. Сега и отзад се почна едно подуване и дразнене

# 12
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 085
Биби, ограничи и захарта максимално, понеже гъбичките обичат захар и се хранят с нея. Това определено ми помогна също, понеже си похапвах сладко в доволни количества. 🙄🤷🏼♀

# 13
  • Мнения: 2 474
Да, хубаво е да направиш консултация и с втори дерматолог, нека добре да те огледа, щом има и някакво подуване и то отзад, това хич не звучи като да е само от ентерококите… Странна работа.
Иначе Аугументин не е само за зъби. Той е широкоспектърен АБ и се ползва за всякакви инфекции, независимо от локацията, стига бактерията да е чувствителна към него, а тази е със сигурност. Аз съм го пила и след усложнение от грип, след вадене на мъдрец и за ентерококи във влагалището също.
Пиши какво е развитието и задължително да го видят това топче, за което пишеш.

# 14
  • Мнения: 36
Да, хубаво е да направиш консултация и с втори дерматолог, нека добре да те огледа, щом има и някакво подуване и то отзад, това хич не звучи като да е само от ентерококите… Странна работа.
Иначе Аугументин не е само за зъби. Той е широкоспектърен АБ и се ползва за всякакви инфекции, независимо от локацията, стига бактерията да е чувствителна към него, а тази е със сигурност. Аз съм го пила и след усложнение от грип, след вадене на мъдрец и за ентерококи във влагалището също.
Пиши какво е развитието и задължително да го видят това топче, за което пишеш.

Ще ви държа в течение и ще задавам въпроси ако има нещо. Благодаря за вниманието ви наистина ме карате да се чувствам по-спокойна❤

Общи условия

Активация на акаунт