За всички Юли е далече, но бебетата гъделичкат вече

  • 38 115
  • 742
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 1 196
И при мен се забавиха малко нещата, защото покрай грипната епидемия отмениха всички ЖК и онзи ден ходих и аз да пусна за първи път тези изследвания. В 22+4 ГС съм. Аз се изненадах в лабораторията колко кръв ми взеха, 5 или 6 епруветки ми дръпна. Grinning Като на кръводарителска кампания се почувствах, но поне беше само от вената, че много мразя да ми бодат пръста. На 06.03 ще си ходя за резултатите, според мен ако толкова те тревожи сподели за кръвното, но не мисля, че е проблем да пуснеш изледвания след месец, както са ти ги насрочили.

# 421
  • Мнения: 142
Gergana_15_09 и аз ухажвам един господин в английския ибей да ми продаде количката, която съм си наумила, че искам. Дано се съгласи да я закара до куриерите, които ще ми я пратят до Бг Wink
По повод изследванията - моят АГ ми пуска от първия ден, в който ми закъсня, та до днес, всички възможни изследвания всеки път.
ПКК, биохимия, урина, албумин, хормони, вече имам кръвна група, васерман , Хив и т.н.

# 422
  • В долината на голямата река
  • Мнения: 72
Личният лекар взима ли ви пари за издаване на болничен лист?

# 423
  • София
  • Мнения: 1 311
Личният лекар взима ли ви пари за издаване на болничен лист?
Никога, само потребителска такса. Дори по телефона му звъня и след това от регистратурата си го взимам, без да чакам по окашки.

# 424
  • Мнения: 503
Личният лекар взима ли ви пари за издаване на болничен лист?
На мен не ми е взимала. Единствено съм си плащала таксата за прегледа. 2.9лв.

# 425
  • Мнения: 19
Здравейте мами..вчера бях на ФМ и всичко е наред...бебо е с два дни назад ноо лекаря ме успокои че няма за какво да се притеснявам...можело да си ги навакса само набързо..разбрахме и пола...чакаме госпожицаа ... 😊
Искам да се посъветвам с вас...вече започвам да се изкушавам с покупки...вие започнахте ли..и за количка ми излиза приятна оферта...и за легълце...абе не искам да избързвам като цяло...за това пиша за съвет от вас .. 🤗
Много гъделичкане ...ии хубава вечер маминки !

# 426
  • Мнения: 503
Пазарувай си смело! После на куп нещата ще ти дойдат много нанагорно. Особено щом нямаш големите неща. Колички, легълца... Изобщо не са евтини. Аз с първото детенце купих биба малко след като разбрах че съм бременна. 😁

# 427
  • Мнения: X
за мен няма смисъл с избързването с покупки. По-хубаво измислете цялостната концепция на детската стая, а после ги купувайте.
аз смятам да поръчам всичко наведнъж 2-3 месеца по-рано

# 428
  • Мнения: 141
Аз кръвни си правих още към 10 г.с, после в 15 г.с, скоро мисля пак за си направя.
Иначе с покупките започнах 😁 Кошара няма да купувам още, ще взема малко кошче, което да стои от моята страна на леглото и да не ставам вечер. Такова ползвах и преди, една от най-добрите ми покупки. Като се размрънка бебето и хоп на гърдата, още сънено и си заспи после. Като стане на 5 месеца и започне да се върти, ще търся кошара. Те тогава и не се будят толкова много вечер.
Количка съм си набелязала и  скоро ще я поръчам. Иначе имам вече разни бодита, биба и други малки неща.

# 429
  • Мнения: 37
Здравейте мами..вчера бях на ФМ и всичко е наред...бебо е с два дни назад ноо лекаря ме успокои че няма за какво да се притеснявам...можело да си ги навакса само набързо..разбрахме и пола...чакаме госпожицаа ... 😊
Искам да се посъветвам с вас...вече започвам да се изкушавам с покупки...вие започнахте ли..и за количка ми излиза приятна оферта...и за легълце...абе не искам да избързвам като цяло...за това пиша за съвет от вас .. 🤗
Много гъделичкане ...ии хубава вечер маминки !
Ние сме със седмица назад и ми казаха че всичко е наред 🙂

# 430
  • Мнения: 78
Здравейте,
И ние вече започнахме с покупките. Вчера купихме количка и няколко бодита. Много е вълнуващо и страшно ме зарежда с положителна енергия 🤩😍❤

# 431
  • Мнения: 1 196
Плащане за болничен, сега по време на бременността ли? Никога не съм плащала за болничен, а в момента дори и потребителска такса не плащам, защото съм бременна.

# 432
  • Мнения: 1 984
Личният лекар взима ли ви пари за издаване на болничен лист?
Ели, моята като бях с грипа ми взе 5 лв. за седем дни. От потребителската съм освободена, но имало някаква нова такса. Angry Не се занимавам обаче, защото нервите са ми по-ценни.

За затегнатия стомах (не помня кой питаше)  исках да добавя за кафето - на момента действа и те праща към тоалетната, но дългосрочно задълбочава проблема. Може който е с този проблем да пробва да го изключи напълно за една седмица и да се наблюдава. Аз даже бих добавила точно тогава топло мляко с бучка масло.

Аз за пазаруването още се ослушвам, но и на мен ще ми дадат основните неща. Може би ще имам малко липси и ще ги оставя за по-натам.

Някой питаше за зърната, и мен ме болят. Нощем особено. След баня хавлията ми е много груба, а за игличките на душа да не казвам. Но това мисля е напълно нормално, от хормоните е.

Лека вечер, девойки! Nature Sparkles

# 433
  • София
  • Мнения: 405
Личният лекар взима ли ви пари за издаване на болничен лист?
На мен не ми е взимала. Единствено съм си плащала таксата за прегледа. 2.9лв.

Аз си плащам за болничния, защото нямам медицински показания да изляза в болничен, но исках да го направя по ред причини.
Потребителска такса като бременни не дължим! Hands V

# 434
  • София
  • Мнения: 211
Всички ли сте избрали колички вече? Толкова са много, че аз определено не мога да взема решение Disappointed Relieved  С миналата бременност (преди 10г) ползвах една Чико, ама беше доста тежка...
Споделете какви модели сте харесали, моля... много ще ми е от помощ. Аз също мисля от UK да я взема, но пък ако има добри оферти и от тук може.

Общи условия

Активация на акаунт