За всички Юли е далече, но бебетата гъделичкат вече

  • 38 070
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • САЩ
  • Мнения: 120
Силно кафе и горещ душ срещу главоболие!

# 61
  • Мнения: 21
Момичета знаете ли,д-р Новачков от "Света София" дали преглежда с направление или само частно?

# 62
  • Мнения: 166
На мен банан, коремче Хималая Колд на челото и кока кола ми помагат за главоболието Simple Smile

# 63
  • София
  • Мнения: 1 305
И на мен доста ми се подува корема, независимо какво и колко съм яла и пила. Сутрин ми е доста прибран и ми е леко, но вечер го чувствам като балон.
Аз все още не мога да кажа, че усещам бебчето, или поне не мога да го разпозная като усещане. Надявам се скоро да го усетя и да ме успокоява поне малко, че само се притеснявам дали всичко е наред.
Същата работа с балона. Чак се чудя да не са контракции и не знам как да ги различа. Особено вечер много ми се подува корем и само охкам и пъшкам.

# 64
  • Мнения: 1 906
Благодаря на всички за споделени те идеи за борба с главоболието Simple Smile
Лошото е, че съм настинала, защото нощта пак ставах и пих парацетамол Sad. Обострил ми се е и синузита и болката беше чудовищна. Сега пък, ако споделите и вълшебен лек за синузита......

Успешна седмица на всички Simple Smile

# 65
  • Мнения: 35
Благодаря на всички за споделени те идеи за борба с главоболието Simple Smile
Лошото е, че съм настинала, защото нощта пак ставах и пих парацетамол Sad. Обострил ми се е и синузита и болката беше чудовищна. Сега пък, ако споделите и вълшебен лек за синузита......

Успешна седмица на всички Simple Smile
Аз не съм имала но знам за две неща едното е да си направиш капки с вода и морска сол но не помня пропорциите, виж в нета. А другото е има една билка дива краставичка по аптеките я търси и тя е вълшебна за синузит, моя позната с това каза че се е излекувала

# 66
  • София
  • Мнения: 1 305
Благодаря на всички за споделени те идеи за борба с главоболието Simple Smile
Лошото е, че съм настинала, защото нощта пак ставах и пих парацетамол Sad. Обострил ми се е и синузита и болката беше чудовищна. Сега пък, ако споделите и вълшебен лек за синузита......

Успешна седмица на всички Simple Smile
Компреси със морска сол на челото. Друго е да си за бъркаш черен пипер ракия и брашно, с вода да стане като тесто и го мажеш на челото. Черният пипер и ракията загравят. Мен ми действа много добре този компрес. Инхалации, ако имаш инхалатор, ако нямаш, над тебджара с лайка сол и сода. От лекарствата трябва да видиш геломиртол, синупрет дали можеш да пеиш. Тавипек можеш да пиеш със сигурност. Аз съм го пила и в листовката изрично пише че може за бременни и гинеколог ми го е изписвал, че още в началото пък аз имах кашлица.

# 67
  • В долината на голямата река
  • Мнения: 72
Някой ориентирал ли се е за фетална в Св.Петка и при кого?

# 68
  • Мнения: 634
Страхотна темичка Heart И аз да ви се похваля, преди 10-12 дена усетих бебчо за първи път Heart Eyes

# 69
  • Мнения: 2 571
Някой ориентирал ли се е за фетална в Св.Петка и при кого?

Предстои ми 2ра там. При Сигридов съм.

# 70
  • Мнения: 2
Страхотна тема Simple Smile

За покупките - няма да купувам нищо до 6-7ми месец, намаления има винаги. Но съм си харесала един скандинавски бранд - Stokke

Не мога да го препоръчам от личен опит, но купихме тази количка, надявам се да се е оказала добър избор Simple Smile В магазина на Долче Вита попаднахме на собственика, той беше наистина много запознат и разговорлив, обърна внимание за някои детайли по количката, за които не се и бях сещала, че са от значение, като центъра на тежестта например. Дори се съгласи да се опитаме да напаснем количката в автомобила ми, който е чисто женски модел и имах големи съмнения, както и да отложим старта на гаранцията за около датата на раждането.

# 71
  • Мнения: 79
Някой ориентирал ли се е за фетална в Св.Петка и при кого?
Д-р Стратиева. И в 12 г.с. ходих при нея, сега в 21 г.с. пак.

# 72
  • Мнения: 1 973
Някой ориентирал ли се е за фетална в Св.Петка и при кого?
Д-р Стратиева. И в 12 г.с. ходих при нея, сега в 21 г.с. пак.
И аз така.

# 73
  • София
  • Мнения: 405
Някой ориентирал ли се е за фетална в Св.Петка и при кого?
Д-р Стратиева. И в 12 г.с. ходих при нея, сега в 21 г.с. пак.
И аз така.

И аз така. Relaxed

# 74
  • Мнения: 181
И аз запазих за 21ва седмица при Сигридов. На първата (в 12та) бях при Панайотова, сега в 17та ме вика пак (не знам защо, но реших да отида). Междувременно реших за втората да отида при друг лекар, просто защото мисля, че 4 очи виждат  по-добре от 2. Иначе Панайотова беше супер. Междувременно правих ПКК и пуснах и вит. Д - както и очаквах, защото и преди бременността ми е бил нисък, излезе резилтат 27 ( реф. стойности за инсуфиенция е 20-30, а за оптимални нива е посочено 30-60). И реално не мога да преценя дали е ниско и дали има нужда да приемам допълнително витамин Д. Гинекологът ми в Скопие каза, да пия Вигантол (без да иска да уточни колко), защото "нямало да навереди колкото и да пия". Но четейки листовката, а и в нета виждам, че не е съвсем така и предозиране с Вит. Д може да доведе до калцификати и трябва да се внимава. Има ли някоя девойка, която има нисък Вит. Д и дали/колко витамин приема?

Общи условия

Активация на акаунт