Какво използват дъщерите ви?

  • 6 513
  • 71
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 23
Естествено ,че не  използва  всеки ден всичко на куп.
Кой   използва всички продукти с които разполага наведнъж?
С добра хигиена и подходящи продукти пъпчици се появяват само около цикъл и се тушират с подходящия крем.
Какъв е смисъла да използва въпросния  крем през останолото време.?
На училище ходи само с балсам за устни.
Гримира се когато излиза с приятелки, обикновено молив спирала и глоз, за рожденни дни слага база ,  ФДТ молив спирала , червило и евентуално сенки

Бронзър и хайтлайтър предимно   лятото.
Как се гримират по екскурзии не знам.По снимките от тях няма признаци да са прекалии.

 
Да маски за лице има различни, почистващи, пилинг, регулиеащи себума, с активен въглен, с хума и бяла глина....Естествено не ги слага всички  на веднъж.
За коса също .

Предпочитам да знам с какво се гримира, когато го прави.
Естествено, че ще ползва защита при топлинно обработване на косата.
Прави си къдрици два или три пъти годишно, но трябва да си създаде навика да използва защита всеки път, когато ползва уреди.
Предпочитам да и купя машинка за къдрици с пара, за да няма инциденти(изгаряне с маша или с преса)  па макар и да я ползва рядко(за сега).Все пак си е уред за дългократна употреба.
Точно така се прави! Изглежда,  че си ѝ обяснила всичко за грима и останалите неща. Някои майки не провеждат разговори за грима с децата си и после се чудят защо детето им си е купил най-долнопробния фон дьо тен. Отдеве проведох подобен разговор с дъщеря си и ѝ обясних за фон дьо тена,  пудрите и тн.Казах ѝ,  че е на 12 и още е малка за такива неща (въпреки,  че скоро ще стане на 13) тя се интересува от маски за коси,  за лице,  кремчета,  лосиончета, балсамчета и тн.

Особено пък обича да се къпе. Преди не искаше и да стъпи в банята,  а сега не може да излезе. Ами това е пубертета все пак. Иска и гел лак,  защото някакво момиче от 5 или 6 клас ходело на маникюристка (дъщеря ми е в 7 клас,  просто по-рано я записахме на училище). Дали ѝ е рано,  защото ми казва как нейни съученички си пускали много дълго нокти?

И още един въпрос. Дъщеря ми не може да казва "р".Не знам дали ѝ е късно за логопед,  защото я е дразнело да не може да казва " р".

Последна редакция: нд, 03 фев 2019, 12:06 от Не се сърди, човече

# 31
  • София
  • Мнения: 38 582
Моята е на 14 и оня ден й дадох пари да си направи изграждане и гел.
Сега е като Флорънс Грифит. Или аз така си мисля.😁

# 32
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Само можеш да спечелиш от консултация с логопед.
Племенника ми проговори трудно и заекваше, от ранна възрат посещаваше логопеди.Години наред.Проблема се реши на 95%..

Не са ми поискали още изграждане с гел, може би защото тук не е толкова актуално.
Не тртирам дъщеря си като дете.Разговарям с нея като с възрастен .
Щом може на 14 при пътуване без придружител загуби  връзката на летището във Франкфурт  да се справи сама.
(От набавяне на удостоверение, че връзката е пропусната заради закъснение на предишния полет, Рекламация на компанията получаеане на ваучер за хотел вечеря закуска и билет за следваш  полет.Придвижване до хотела(в района на летището) , настаняване.Сутринта придвижване до летището , чекиране, преминаване на контрола.Убеждаване на  немския граничен полицай че пълномощно от родителуте за пътуване сама не е необходимо , защото  испанският паспорт по закон е необходим и достъчен за свободното придвижеане на малолетни в Европейския съюз..)
Та след като може да направи всичко това абослютно дама, на езук, кокто не  е нито майчин, нито роден(при нея са различни), защо да не може да носи бронзър и хайлайтър когато реши да си сложи?

Последна редакция: нд, 03 фев 2019, 12:06 от Не се сърди, човече

# 33
  • Мнения: X
My doll, от първия ти пост си спомням, че момичето е на 12г. Звук "р" до 6-7 мата година ако не  се извади е добре да се посети логопед. Това е най-трудния звук. При добър логопед е възможно и до 4-5 посещения да се изведе, както стана и при моето дете, не съм я мъчила преди 8мата й година /на 9г. извади звука и въпреки, че съм логопед по образование с мен не искаше да работи и ходихме при колега/.
Има разни артикулационни упражнения в мрежата, които може да ползвате.

# 34
  • Мнения: 23
My doll, от първия ти пост си спомням, че момичето е на 12г. Звук "р" до 6-7 мата година ако не  се извади е добре да се посети логопед. Това е най-трудния звук. При добър логопед е възможно и до 4-5 посещения да се изведе, както стана и при моето дете, не съм я мъчила преди 8мата й година /на 9г. извади звука и въпреки, че съм логопед по образование с мен не искаше да работи и ходихме при колега/.
Има разни артикулационни упражнения в мрежата, които може да ползвате.
Ще ми кажеш ли някои упражнения? Е,ако имаш време естествено!

# 35
  • Мнения: 13 330
Грим,  гел лакове и маши и преси  са ми в повече за деца в  в тази възраст не  ми е нормално,кифлее ми.
Грижата за кожата, изграждане на навици е едно, но гримът не ми се вписва в тази възраст.
Детско лице с грим не ми звучи много ок, защото в тази възраст още са си такива лицата им.

Последна редакция: сб, 02 фев 2019, 21:18 от zari65

# 36
  • София
  • Мнения: 38 582
Ти имаш ли дъщеря на тази възраст?
Имаш ли представа за какво точно говорим?
Дъщеря ми примерно слага леко пудра/фдт и спирала, но не слага сенки и червило, така че се получава "грим без грим". И трябва да си на 50 см от нея, за да забележиш нещо.
Освен това разликата 12-14 е огромна в този момент.

# 37
  • Мнения: X
Идвам като вече дърта магарица да се разпиша в темата Grinning
Това, че другите правят нещо не значи, че и ти трябва да го правиш. Ако не искаш да се гримираш, не го правиш. Иначе за училище е приемливо ББ крем или пудра (по-лека е), спирала и някакъв балсам за устни. Аз слагам молив за устни + червило, но за 5-6 клас ученичка не е подходящо според мен.

# 38
  • Мнения: X
Гледам момичетата от класа на моята са с боядисани коси.

# 39
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Не е задължително всички да мислим по един и същи начин.
На 15 години  , дъщеря ми тази година завършва   9 клас и в испанското и в българскоро неделно училище.,, Не е повтаряла, за да е в 5 или 6  Grinning
Ако си задам въпроса, кога започнах да се гримирам, ами на 15 скоростно "усвоявах" сенките и червилата на сестра ми, 6 години по голяма от мен.
Да плесках се така, че никой да не ме види, и определено не пo най подходящия начин.
Не съм ползвала други неща, просто защото сестра ми нямаше , а  мама е върл противник на бяла и декоративна козметиката.Психологическа травма от двтството и.

Тайно си навивах бретона с машата на мама и си правех маслена баня на косата с Биолактин или както там беше....пак тайно разбита се.



Е защо трябва да карам дъщеря ми да се крие от мен?

Последна редакция: сб, 02 фев 2019, 21:54 от sl

# 40
  • Мнения: 23
Гледам момичетата от класа на моята са с боядисани коси.
Хаххаха. Ами такива са днешните тийнейджъри

# 41
  • Мнения: X
Няколко домашни маски от плодове и зеленчуци .ако не помогнат ,то поне няма да навредят:

Премахва черни точки и изсушава пъпки

Отрязвате четвъртинка лимон, изцеждате малка част от сока и си разтърквате лицето с него. Търкаште докато не започне леко да пари. После оставате така със сока по лицето не повече от 10 минути. Изплаквате с хладка вода, мажете се с тоник и силно хидратиращ крем или термална вода (аз се пръскам с второто). Най-добре да се прави вечер, за да не ви се налага да се излагате на пряка слънчева светлина. Прави се не повече от два-три пъти седмично!

Изсушава пъпки


Пасирате един домат и добавяте една супена лъжица мед. Мажете и стоите не повече от 10 минути. Изплаквате с хладка вода и се мажете с тоник и хидратиращ крем/термална вода. Да се прави не по-често от три пъти седмично!


Почиства и хидратира

Тази е малко по-лятна, но не е лошо да я имате в предвид, защото е невероятна!

Пасирате две парченца пъпеш, половин краставица и един белтък (внимателно отделяте жълтъка). Мажете и стоите 15-20 минути. Изплаквате с хладка вода и се напръсквате с термална вода.

Кожата остава перфектно почистена от всякакви мръсотии, хидратирана и много мека и еластична.

(^ тази последната ми е фаворит)

Последна редакция: сб, 02 фев 2019, 22:06 от Анонимен

# 42
  • Мнения: 13 330
Ти имаш ли дъщеря на тази възраст?
Имаш ли представа за какво точно говорим?
Дъщеря ми примерно слага леко пудра/фдт и спирала, но не слага сенки и червило, така че се получава "грим без грим". И трябва да си на 50 см от нея, за да забележиш нещо.
Освен това разликата 12-14 е огромна в този момент.

Минала съм го тоя път и както съм я завела на козметичка за обезкосмяване и почистване на лице и ходи редовно оттогава така и съм обяснила и за грима и за лаковете. Включително и за фдт и коректорите, че щом няма нужда да се ползват не се ползват. Та освен мамините съвети е получавала редовно и такива професионални и ги е разбрала.
А защо е небходимо да слага фдт на 12-14 тодини, обясни ми каква е необходимостта, дете в тази възраст да ползва фдт или твоето "грим без грим" или невидимата спирала.
Ти си и родител на мен ми е все тая, ти го одобряваш и стимулираш, не аз.
Аз не харесвам гримирани деца в тази възраст.

# 43
  • Мнения: 23
Ти имаш ли дъщеря на тази възраст?
Имаш ли представа за какво точно говорим?
Дъщеря ми примерно слага леко пудра/фдт и спирала, но не слага сенки и червило, така че се получава "грим без грим". И трябва да си на 50 см от нея, за да забележиш нещо.
Освен това разликата 12-14 е огромна в този момент.

Минала съм го тоя път и както съм я завела на козметичка за обезкосмяване и почистване на лице и ходи редовно оттогава така и съм обяснила и за грима и за лаковете. Включително и за фдт и коректорите, че щом няма нужда да се ползват не се ползват. Та освен мамините съвети е получавала редовно и такива професионални и ги е разбрала.
А защо е небходимо да слага фдт на 12-14 тодини, обясни ми каква е необходимостта, дете в тази възраст да ползва фдт или твоето "грим без грим" или невидимата спирала.
Ти си и родител на мен ми е все тая, ти го одобряваш и стимулираш, не аз.
Аз не харесвам гримирани деца в тази възраст.

Ами,  честно да Ви кажа,  не знам какво да кажа тук. Моята дъщеря използва само гланц за устни, кремчета и маски. Знам,  че не говориш за моята дъщеря,  но....

# 44
  • Мнения: X
И аз не мога да приема 12-13г да е с фдт, коректор пудра, но всеки родител си решава дали да позволи.

Общи условия

Активация на акаунт