Блогъри и влогъри от България и чужбина - да ги обсъдим - 3 / Февруари 2019

  • 190 034
  • 4 000
  •   1
Отговори
# 1 695
  • Мнения: 46 545
Не съм останала с впечатление, че Пепе внушава, че родилите секцио са по-малко майки.
Клипчето на Ели с подготовката на романтичната вечеря, подредбата на масата и рецептите би ми харесало много, стига да не беше преминало в показване на самата вечеря...
Абсолютно. Особено когато другият човек показва с поведението си, че не е отегчен.

# 1 696
  • Мнения: X
Bug 15 има право, повечето ми приятелки, на които им предложиха секцио, го избраха без дори да се замислят. Никой не ги е карал, настоявал, убеждавал или заплашвал. Даже някои си платиха за това в частни болници. На много лекари не им се занимава с естествено раждане, но е истина и, че на много родилки - също. Други изпитват панически страх от естественото раждане. Всяка жена да си решава сама, без останалите да им вменяват вина, защо и как е родила, това е моето мнение.

# 1 697
  • Мнения: 411
Не знам как точно го е формулирала Пепе, но от всичко което аз съм изчела по темата съм на мнение, че начинът на раждане не следва да е избор на родилката. Това е абсурд само по себе си. Трябва да е преценка само и единствено на израждащия лекар в зависимост от ситуацията.

# 1 698
  • София
  • Мнения: 6 219
Пепе май наистина чете, щяла да бъде организатор във фондация, подкрепяща раждането на деца.

 Joy Joy Joy  Ох, не, почти се задавих с чая!!!

И то след 50 страници само за това....


Наминах да кажа, че много ми харесват клиповете на Ралица и на Ели. Грам не ме интересува колко реално романтична е била вечерят и защо майкъл е тръгнал да излиза - техен проблем. Обаче в по-малко от 10 минути аз научих нови рецепти, идеи за подреждане на маса и просто превключих от работните задължения докато обядвам.

# 1 699
  • Мнения: 9 486
Да, изгледах видеота на Ралица. Секцио е родила след преносване и доста контракции, просто не са се случили нещата. Много беше земна и искрено радостна, без излишни превземки и подмятания как нейното гардже е най-рошавото, тя е най-бързо възстановената и видиш ли бебето е там междудругото.

# 1 700
  • Мнения: 4 749
Като човек избрал да роди секцио отнесох доста критики, въпроси, опити да ме разубедят.
Честно казано не са успели по никакъв начин да ме подтиснат или да ми внушат , че съм по-малко майка. Аз изпитвам панически страх от естественото раждане, винаги съм знаела, че ще родя секцио, не съм имала и грам съмнение да се пробвам нормално. За мен беше важно детето да е живо и здраво и аз да бъда напълно спокойна по отношение на раждането. 2 родилки починаха след секцио , докато бях бременна с дъщеря си и нито за миг не съм се изплашила.
Пак ще кажа, че за мен жената трябва да има право на избор как да роди, ако няма пречки от медицински характер де.

# 1 701
  • Мнения: 210
Не знам как точно го е формулирала Пепе, но от всичко което аз съм изчела по темата съм на мнение, че начинът на раждане не следва да е избор на родилката. Това е абсурд само по себе си. Трябва да е преценка само и единствено на израждащия лекар в зависимост от ситуацията.
И това е така, но не винаги може да се прецени точно и затова може би го дават като избор. Мой познат, който е лекар(педиатър)  казва, че за него е много важна интуицията на майката, защото тя  познава най-добре детето си и щом тя казва,че нещо не е наред, значи не е. Сподели ми, че благодарение на интуицията на някои майки, чиито деца не са имали симптоми ,са били хоспилитизирани и са избегнали фатален край. Правя тази аналогия, защото не всички заболявания имат явни симптоми и когато родилка казва, че нещо не е окей, може би лекарите се вслушват. Има доста хипохондрички,както и лекари на които така им е по-изгодно, но все пак 🤷🤷

# 1 702
  • Мнения: 4 293
Не съм останала с впечатление, че Пепе внушава, че родилите секцио са по-малко майки.
Защото не го е казала.
Много думи ѝ се преписват и много хора се засягат ненужно, вероятно обременени от личните си комплекси или заради неразбиране, с което са се сблъсквали. Не Антоанет им е виновна обаче. Нейната житейска позиция си е нейна и тя има право да я излага.  Родила е естествено - могла е, кърми на поискване -  браво.
Малко в повече ми идват тези нападки към нея, да не говорим за грозните обиди и епитети. Кърмилница била, мърла била,  мъжът ѝ я биел. Беше смешно до едно време, някои от критиките са напълно основателни, но се изгубиха сред общия гнилоч.

Последна редакция: ср, 13 фев 2019, 13:28 от Клото

# 1 703
  • София
  • Мнения: 229
Здрсвейте дами, издирвам една ютюбърка, Мария се казва. Има я в това видео на Ивана https://youtu.be/TujkhD062Lo, появява се на 4тата минута с Валери. Знаете ли коя е?

# 1 704
  • Мнения: 9 486
Важно е жената да има избор, интуицията също не е за подценяване, но нека не подминаваме и лекарската преценка.
Все пак тези хора имат квалификация, опит и познания, а една жена по време на раждане (без значение по какъв начин) е притеснена и уязвима и не винаги има реална преценка над ситуацията.
Нали затова им гласуваме доверие и отиваме в болница, иначе всеки щеше да си ражда вкъщи както знае.
Защото я има и другата крайност - върлите поддръжници на естественото раждане, които отказват секцио дори при явни предпоставки и поставят живота си и този на детето в риск.

Та според мен е най-важно родилката да бъде достатъчно добре информирана относно ползи и рискове (най- вече в нейният конкретен случай, защото едно е да прочетеш нещо общо, съвсем друго е да говорим за всяка родилка индивидуално) и да открие доверен лекар, с когото да се чувства спокойна и сигурна.

# 1 705
  • Русе
  • Мнения: 1 095
Здрсвейте дами, издирвам една ютюбърка, Мария се казва. Има я в това видео на Ивана https://youtu.be/TujkhD062Lo, появява се на 4тата минута с Валери. Знаете ли коя е?

Мария е от Димитровград, имаше канал, но остана дейна само в блога си : https://www.beglamgirl.eu/

Последна редакция: ср, 13 фев 2019, 13:34 от lorito5678751

# 1 706
  • София
  • Мнения: 1 573
Баткото родих секцио по мое желание и глупава младежка прищявка, но това му спаси живота. Беше застанал лицево и с оплетена пъпна връв и то при положение, че часове преди това на видеозона беше в перфектна позиция за раждане и ме убеждаваха да родя естествено. След секциото ми казаха, че при това му разположение, ако бях тръгнала да раждам нормално, щеше 100% да се задуши.
8 години по-късно дъщеря ми тръгнах да раждам естествено. Изтекоха ми водите, имах си контракции цял час, имах и разкритие... но и тя се усука, тоновете изчезнаха и буквално на спринт и в паника ме извозиха за спешно секцио... Хич не се чувствам по-малко майка (без секциото изобщо нямаше да съм майка) и ничии приказки и коментари не могат да ме засегнат - приемам ги с насмешка, защото показват некомпетентност, неинформираност и ограничено мислене. Така че всеки да си гледа собствените репродуктивни органи и да не си приписва заслуги, които не са негови, а чист късмет (както и моето първо секцио беше чист късмет, а не признак на невероятната ми прозорливост).

# 1 707
  • София
  • Мнения: 229
Здрсвейте дами, издирвам една ютюбърка, Мария се казва. Има я в това видео на Ивана https://youtu.be/TujkhD062Lo, появява се на 4тата минута с Валери. Знаете ли коя е?

Мария е от Димитровград, имаше канал, но остана дейна само в блога си : https://www.beglamgirl.eu/

Благодаря!

# 1 708
  • Мнения: 1 071
Някой гледал ли го е? От преди година, мечтата и била да прави семинари 😂😂😂. Килл ми , плс.
https://m.youtube.com/watch?v=2-VfxV6-jQ0

# 1 709
  • Мнения: X
Някой гледал ли го е? От преди година, мечтата и била да прави семинари 😂😂😂. Килл ми , плс.
https://m.youtube.com/watch?v=2-VfxV6-jQ0
Кубилкина №2

Общи условия

Активация на акаунт