Обсъждане на имотни обяви-8

  • 36 283
  • 760
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 9 870
Е, ти пък??? Само провансът трябва да плаща, останалите са миропомазани!

Тея били работили в София, били се плащали данъци на столична община, били си плащали наем на физическо лице софиянец.
Обаче понеже нямали деца, нямали право да паркират на безплатния общински паркинг!

Софийският начин на мислене много ми харесва:)

# 706
  • Мнения: X
Винетката важи за републиканската пъна мрежа, но все се налага да минете и през някое населено място и там не е републикански.
И другото което е, д не отиват ли всички данъци в хазната и след това да се разпределят по общини на база определен бюджет?  Или поне вътре в една община със сигурност парите от данъците не отиват за съответното населено място, а всичко отива в общата каца и после каквото реши общинския съвет. По този начин например може да се каже, че в София има доста квартали, които си плащат чинно данъците, но за тях отива много малко пари за развитие и парите се пренасочват за други квартали. Да не говорим, че за селата около София никога нищо не остава. Всичко се блъска за центъра.

Последна редакция: пт, 01 мар 2019, 21:47 от Анонимен

# 707
  • Мнения: 40 892
Ами баш като тръгне за морето си плащаме, не знаеш ли? Ама не на общината, защото не караме по общински пътища, а на АПИ. Плащането се удостоверява с винетка.

не е точно така, защото 💰 от твоята винетка остават в София, не отиват в общ. Карнобат, примерно

Не, нито остават в София, нито отиват в друга община, а отиват за поддръжка на националната пътна мрежа. Тази мрежа, по която карам към морето.

През населени места гледам да не минавам, ама и да мина МИНАВАМ, не им паркирам там, нали? А тук говорим за паркиране. Пък като стигна морето пак си плащам за паркинг.

# 708
  • Мнения: X
Ами баш като тръгне за морето си плащаме, не знаеш ли? Ама не на общината, защото не караме по общински пътища, а на АПИ. Плащането се удостоверява с винетка.

не е точно така, защото 💰 от твоята винетка остават в София, не отиват в общ. Карнобат, примерно

Не, нито остават в София, нито отиват в друга община, а отиват за поддръжка на националната пътна мрежа. Тази мрежа, по която карам към морето.
И като стигнеш Бургас или Варна и прелиташ над тях? А сигурно ти не ходиш в някое населено място на море, а насред гората без пътища? Замисли се, че като  минеш табелата на някое населено място вече не си на републиканска пътна мрежа....

# 709
  • Мнения: 40 892
Като стигна в Бургас ми вземат пари за паркинг. Не ги мисли толкова ларж.

# 710
  • София
  • Мнения: 4 192
Двустайни, друг път. Това си е чиста гарсониера. И като се плати паркомясто или гараж и още някой лев довършителни и без обзавеждане ще отиде на 60 000 е. А паркоместата пред СС са безплатни.
Най-обичам безплатното   Mr. Green
Като отида при майка ми в Иван Вазов няма къде да паркирам, защото са спрели буквално навсякъде - тротоари, градинки, в гората между блоковете. Ама нали е безплатно. Иначе си купуваш едно паркомясто, за хиляди евро и си го ползваш ЗАВИНАГИ. Ами както и да го гледам, платеното е по-добре.
И някой да не казва, че зоната решавала проблема с паркирането. Нека пробва да паркира около НДК вечер след 7, когато вече няма зона....
ами ако имате 2 или 3 коли - три паркоместа ли купувате ?
Представяш ли си, купихме 2  Shocked
И то по 3к евро. Като продадохме апартамента ги продадохме по 8 и пак си беше евтино. Споменавала съм и друг път какъв е манталитета на материала. Като ги купувахме ние, строителят продаваше по 3к бройката на подземното, ама съседите се смееха и казваха "Тоя луд лие, ще си паркирам безплатно на улицата". Миналата година беше "увиснал" с над 20 места негово, непродадени, защото навремето нямаше кой да купи, и го даваше по 100 лв броя под наем. Всички искаха да купят, ама той вече им искаше по 12к евро. И така. Сега на къщата имаме троен гараж , а сме с 2 коли. А мястото, което направихме пред нас, паркират съседите на него. Защото са по-хитри. Затова и не взимам страна в спора, ясно ми е как разсъждават повечето...
А дали съм глупава - карам Дачия, ама стои на топло, за разлика от гъзарите с 8 годишния бмв джип на улицата... Манталитет

# 711
  • Мнения: X
Като стигна в Бургас ми вземат пари за паркинг. Не ги мисли толкова ларж.
Плащаш където ти искат. Където не ти искат надали плащаш. А и не виждам къде е разликата като някой от провинцията дойде в София. И той си плаща за паркиране, където му искат.

# 712
  • Мнения: 40 892
А в Бургас ми вземат и курортна такса, че им ходя по инфраструктурата. На провинциалистите в София не им вземаме такава.

# 713
  • Мнения: X
Чудиш се вече каква глупост да измислиш. Всеки, който отседне на хотел плаща тази такси без значение дали е в София или Каспичан.  Има туристическа такса и във всеки един хотел в чужбина.

# 714
  • София
  • Мнения: 4 192
А в Бургас ми вземат и курортна такса, че им ходя по инфраструктурата. На провинциалистите в София не им вземаме такава.
Това са туристически такси и нямат нишо общо с пребиваване. Дано поне Бургас не западне така като София...

# 715
  • Мнения: 19 483
Да, много хора обаче искат да живеят в западналата София вместо в Бургас. Странно....

# 716
  • Мнения: 40 892
Дано София западне още повече, че да спрат да налитат към нея Mr. Green

# 717
  • Мнения: X
А в Бургас ми вземат и курортна такса, че им ходя по инфраструктурата. На провинциалистите в София не им вземаме такава.
Това са туристически такси и нямат нишо общо с пребиваване. Дано поне Бургас не западне така като София...
Въобще не ми се вижда западнала София. Има дни когато особено вечер по Витошка се чува повече италианска реч, отколкото българска. Заведенията са ни пълни и много от тях са на европейско ниво, само че с двойно и тройно по-ниски цени. Повечето сгради по главните централни улици са реновирани, централните паркове и градини също. Разбира се не всичко е идеално, но за западане въобще не може да се говори.

# 718
  • София
  • Мнения: 4 192
Супер е, година на избори е, може да влезнете в щаба на Фандъкова. С 3 млрд бюджет и имаме това... Супер!

# 719
  • Мнения: X
Не, нито остават в София, нито отиват в друга община, а отиват за поддръжка на националната пътна мрежа. Тази мрежа, по която карам към морето.

Понеже явно много разбираме и сме най, я кажи дали ползваш СОП и ССТ? Най-вече ЮД на СОП, която е строена с пари от винетки на русенци, варненци, бургазлии и други, но се ползва като градска магистрала за Бояна, Драгалевци, Младост и други. ЗД също. Иначе оревахте света след като поискаха винетка за ССТ..

П.П. Ако не разбираш съкращенията, то въобще нямаш правото да коментираш по темата.

Общи условия

Активация на акаунт