Мозъчна клапа

  • 1 774
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Може ли някой да даде информация относно поставяне на мозъчна клапа колко време след поставянето се нормализира погледа,/има някакви сини отенъци и паднал погледСъщо какъв е размера на клапата вижда ли се.На мойто внуче му поставиха и превръзката е долу под ухото.Моля споделете тук или на пощата ми за личен контакт много съм притеснена Защото бебето на 5м трети ден няма голяма промяна

Последна редакция: нд, 03 фев 2019, 19:11 от sapu@abv.bg

# 1
  • Мнения: 10 598
Каква е поставената диагноза?

# 2
  • Мнения: 5
След вродена най вероиатно киста на 5месрчно бебе поради големината й не се оперира ,с само перфорирана за изтичане на мозъчната течност след това обаче се разви хидроцефалия,което наложи поставяне на клапа,с катетър към сърцето,тъй като престои операция на херния

# 3
  • Мнения: 10 598
До колкото разбирам, диагнозата е повече от една. Потърсете за всяка от тях поотделно теми във форума. Пример: хидроцефалия, мозъчна киста, клапа на мозъчна киста, херния на..., паднал поглед бебе, добър неврохирург София.

Дано бебешора се справи със всичко!

# 4
  • Мнения: 5
Благодаря за интереса,но мен ме интересува основно въпроса за мозъчната клапа.Кога се възстановява от операция тя какъв е размера на клапата,вижда ли се лесно,пред вид да не бъде тормозено от други деца и може ли след време да се приложи друг метод  , при която да не се ползва клапа.По тези въпроси не намерих информация.

# 5
  • Мнения: 5
Брат ми е с вродена хидроцефалия и е с поставена клапа, когато му порасна косичка клапата не се вижда изобщо,не се тревожете за това. Сега е на 21 години и изобщо не личи,че има клапа или че има някакво заболяване изобщо. На нас ни помогна д-р Сурчев в София. За нас е прекрасен човек и още по-добър лекар.Да е жив и здрав .

# 6
  • Мнения: 5
Благодаря за отговора .Много се притесняваме преди седмица сложиха клапа на внучето ми 5м,но постоянно се мени или се опъва или хлътва фонтанелатаДали това постепено ще отзвучи този проблемНа какъв период се налага смяна на системата и рисковано ли е?

# 7
  • Мнения: 5
При нас клапата не е сменяна, вече 21 г е с една, защото функционира правилно. Веднъж удължиха катетъра на клапата - нали клапата е в главичката и от там има катетъра, който стига до корема. Бързо, лесно и съвсем без болезнено беше за него. Пак казвам по никакъв начин не си личи, когато порасне коса - има съвсем малък белег, но той не се вижда от косата, която е около него. Фонтанелата ще се оправи с времето, при нас поне така се получи. А колкото до смяната на клапата - зависи от самата клапа и дете, при нас работи без проблем, не се е запушвала нито веднъж. Всяка година му се прави ямр и се следи и за сега всичко е наред. Дано и при вас да е така. Не се тревожете, всичко ще е наред. Има много добри лекари. Успех и кураж.

# 8
  • Мнения: 5
Много благодаря!Давате ми надежда и малко успокоение!Хубав ден!

# 9
  • Мнения: 1
Някой знае ли колко време се стои в болница след поставяне на клапа

# 10
  • Мнения: 2
Здравейте, имам въпрос относно клапа (шънт) при възрастни.След мозъчен кръвоизлив и тримесечен престой в болница ,поставиха клапа на съпруга ми заради хидроцефалия ,която придоби като усложнение след всичко.Клапата е магнитна и няколко пъти се наложи да сменяме водния стълб (налягането).Уж всичко беше наред и възстановяването вървеше добре ... Преди няколко дни обаче направи пак гърчове.Дойде линейка и отидохме в шокова зала Бургас.Там лекарите казаха ,че клапата е била запушена и балончето за ръчно изпомпване е било много твърдо.След изписване отидохме до София, където беше поставен шънта . Докторите казват ,че клапата работи ,съдейки по напипване и ръчно изпомпване.Аз обаче усещам ,че нещо не е наред .Има ли хора с подобни запушвания? Проверявате ли сами по някакъв начин клапата.

Общи условия

Активация на акаунт