С коя диета отслабнахте завинаги

  • 8 712
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 864
Благодаря, Миоки. Ще попрочета за тази диета, защото наистина ми стана интересно как би могъл да се обясни научно този безумен режим на хранене.

Безумно е да се храниш с естествена храна - риба, месо, зеленчуци, яйца, плодове?
Безумно е съотношението между тези продукти, а в списъка липсват някои, също естествени. Безумно е да се твърди, че тази храна е естествена, след като месото е блъскано с антибиотици и хормони, съответно на и яйцата се отразява. Зеленчуците са ГМО и вкусът им няма нищо общо с този, който помня от моето детство. Плодовете, доколкото помня не са много застъпени в диетата. Даже четох мнение, че от един плод захарта скачала до небесата !?! И други безумия мога да спомена, но виждам, че има доста промити мозъци, които държат да се изкажат компетентно във всяка тема и няма смисъл да споря.

Последна редакция: нд, 10 фев 2019, 09:25 от Миши-Тети

# 46
  • Мнения: X
Благодаря, Миоки. Ще попрочета за тази диета, защото наистина ми стана интересно как би могъл да се обясни научно този безумен режим на хранене.

Безумно е да се храниш с естествена храна - риба, месо, зеленчуци, яйца, плодове?
Безумно е съотношението между тези продукти, а в списъка липсват някои, също естествени. Безумно е да се твърди, че тази храна е естествена, след като месото е блъскано с антибиотици и хормони, съответно на и яйцата се отразява. Зеленчуците са ГМО и вкукът им няма нищо общо с този, който помня от моето детство. Плодовете, доколкото помня не са много застъпени в диетата. Даже четох мнение, че от един плод захарта скачала до небесата !?! И други безумия мога да спомена, но виждам, че има доста промити мозъци, които държат да се изкажат компетентно във всяка тема и няма смисъл да споря.


Аз говоря с факти. Моят "промит" мозък с тази безумна храна ме отслабна с над 30 кг, свали ми инсулин, КЗ, холестерол, свали ми и високото кръвно-вече не се налага да пия хапчета, 120/80 е, бетон, излекува ми анемията... Дори не се сещам за всички ползи... А най - важното, по темата, не се налага да правя нищо за поддържане на нормално тегло, то си се поддържа самО.

# 47
  • Мнения: 864
Аз пък с моя си режим отслабнах 35 кг за една година и по същата логика мога да кажа, че моят е по-ефикасен Simple Smile Даже като се замисля мога и книга да напиша, гледам, че е модерно сега Simple Smile
Изчезнаха ми отоците, спрях да се задушавам при качване на 3 стъпала, чувствам се жизнена и пълна с енергия. Всичко това е от свалянето на килограми и не значи, че е от правилно хранене.

# 48
  • Мнения: X
Аз пък с моя си режим отслабнах 35 кг за една година и по същата логика мога да кажа, че моят е по-ефикасен Simple Smile Даже като се замисля мога и книга да напиша, гледам, че е модерно сега Simple Smile
Изчезнаха ми отоците, спрях да се задушавам при качване на 3 стъпала, чувствам се жизнена и пълна с енергия. Всичко това е от свалянето на килограми и не значи, че е от правилно хранене.
Като ги качиш обратно след година, кажи, ще помагаме...  Simple Smile

# 49
  • Мнения: 864
Благодаря, Франсоаз Simple Smile
Ще ви имам предвид, ако се наложи.
Искам да уточня обаче, че моето не е диета или режим, защото не се лишавам от абсолютно нищо, а само съм намалила количествата. Знам от какво качвам килограми и го избягвам. Тестени и чиста захар съм свела до минимум, естествено. Но от мед и плодове не виждам защо трябва да се лишавам. Цяло лято карам на фрешове, плодове и ядки. Как може да ме убеди някой, че не се отслабва от това?
Слава Богу, проблеми с кръвни изследвания и кръвно не съм имала, за да ги лекувам. Но пък си имах болна жлъчка, за която мазното е противопоказно.
Та в този смисъл една модерна диета, за която не знам дали има достатъчно наблюдения на резултатите и последствията, не мога да бъда сигурна какво лекува и какво уврежда.

# 50
  • Мнения: X
Модерна диета?  Simple Smile  Това е човешката храна от хилядолетия. Не е зле да се чете и да се пообразова малко човек, преди да твърди нещо с категоричност. Не че ми е непознато...

# 51
  • Мнения: 864
Модерна диета?  Simple Smile  Това е човешката храна от хилядолетия. Не е зле да се чете и да се пообразова малко човек, преди да твърди нещо с категоричност. Не че ми е непознато...

Мислиш ли, бе е коректно да се сравнява храненето ни с това от преди хилядолетия предвид потребностите на човешкия организъм тогава и сега в зависимост от дейностите, които са се извършвали тогава и сега? Взето ли е предвид здравето и преживяемостта тогава и сега? Взети ли са предвид видоизмененията, които са настъпили в човешката раса вследствие на еволюцията. Аз предпочитам да се храня съобразно сегашните си нужди, не да се връщам хилядолетия еволюционно.
Учили ли сте в училище и чели ли сте как действа храносмилателната система?
По вашата логика можем да нахраним едно кърмаче веднъж дневно обилно с месо и повече да не огладнее.

# 52
  • Мнения: X
Да, учила съм. И в нито една епоха от човешката история  не са хранили кърмачетата с месо. Simple Smile   А храносмилателната система на човека винаги, във всяка една епоха, е разпознавала като "своя" природната храна - риби, месо, зеленчуци, плодове, яйца, ядки... А не днешната "храна в опаковка".          Предполагам и само шоколади да дъвче някой, на 1000 калории, ще свали нещо... мярна ми се дори подобна "диетична" книга. Та, кой как иска да сваля.

# 53
  • Мнения: 864
Да, учила съм. И в нито една епоха от човешката история  не са хранили кърмачетата с месо. Simple Smile   А храносмилателната система на човека винаги, във всяка една епоха, е разпознавала като "своя" природната храна - риби, месо, зеленчуци, плодове, яйца, ядки... А не днешната "храна в опаковка".          Предполагам и само шоколади да дъвче някой, на 1000 калории, ще свали нещо... мярна ми се дори подобна "диетична" книга. Та, кой как иска да сваля.

Кой въобще е споменавал за храна в опаковка?
Ако можеш да четеш между редовете, примерът, който дадох за кърмачетата беше за броя хранения. Биологичният ни часовник предполага по няколко пъти дневно хранене, което с тези мазнини изкуствено и насилствено подтискате.
Ако спортистите и извършващите физически труд имат нужда от протеини и отделяне на енергия за по-дълго време, аз се занимавам с умствен труд и водя заседнал начин на живот, поради спецификата на работата ми, та за целта са ми необходими други вещества. Предпочитам да съм "здрава" в главата, не в краката. Всяко прекаляване с продукти за сметка на други е вредно. И всяка храна в УМЕРЕНИ количества е полезна. Не говоря за пакетирани храни, изкуствено произведени. Не извъртайте мненията ми в посока, в която на вас ви харесва.

# 54
  • Мнения: 18 542
Миши-Тети, нали знаеш, че нито плодовете, нито зеленчуците ни са като тези от преди даже 50-100 години? Особено плодовете, всички са селектирани да са по-големи и по-сладки и са достъпни 365 дни в годината, а не както преди век изцяло сезонно. Нито пък дори преди 100-тина години сме консумирали в такива огромни количества растителни масла за сметка на животинските.

Еволюционно изобщо не сме се изменили толкова колкото си мислиш. Да не говорим, че има данни, че обемът на човешкия мозък намалява откакто консумираме големи количества зърнени култури (от около 10 000 години).
Та както месото ни не е същото, така и растителната храна не е същата.

Биологичният ни часовник не предполага няколко пъти дневно хранене. Гладът винаги е бил част от човешкият живот. Никога до сега не е имало такова изобилие от храна както в днешно време, на разположение 24/7 и на една ръка разстояние от хладилника.
Мозъкът използва 20% от енергията на тялото в състояние на покой, така че умствената работа не е по-малко енергоемка от физическата. За да си здрава в главата, ти трябва холестерол и мазнини, а не фрешове.

Също така няма незаменим въглехидрат. Всичката глюкоза, която ти е необходима може да се произведе от черният дроб, но за това пък има незаменими аминокиселини и витамини, които не се усвояват качествено при липса на достатъчно мазнини в диетата.
 
Захарта (чети въглехидратите) не е полезна в никакви количества. Бавните въглехидрати може да не са вредни за здрав човек, но спокойно можем да живеем качествено без тях.
Прочети за The Randle cycle и ще разбереш, надявам се, че такова нещо като "балансирано хранене" и от "всичко по малко" няма.

Честно, с най-добри чувства, разбиранията ти за храненето са пълни с клишета и неактуална информация.

# 55
  • Мнения: 864
Scream
След всичките изписани мъдрости мисля, че няма смисъл да добавям каквото и да било. Позабавлявах се два дни с вас. Стига ми толкова.

# 56
  • Мнения: X
Миоки, не се хаби, няма да те разберат. Да си живеят на фрешове и да си дебелеят.... Незнанието никому не е простило. Някои се усещат навреме и взимат мерки. Други.... си следват "естествения ход на живота.

# 57
  • Мнения: 18 542
Така е, който иска да се образова, има неизчерпаем, широкодостъпен обем от актуална, научна информация (главно на английски), пък който мисли че всичко си знае и разчита глупави журналистически писания, да си троши главата, все ми е тая.  Peace

# 58
  • Мнения: 864
Миоки, не се хаби, няма да те разберат. Да си живеят на фрешове и да си дебелеят.... Незнанието никому не е простило. Някои се усещат навреме и взимат мерки. Други.... си следват "естествения ход на живота.

Както вече няколко пъти споменах, не НАДЕБЕЛЯХ, а ОТСЛАБНАХ с 35 килограма без да се лишавам от нищо, което ми е вкусно. Какво не ви стана ясно?
Вие сте ми потвърждението, че липсата на въглехидрати не се отразява добре в някои отношения.

# 59
  • Мнения: 18 542
Е хайде кажи какво ядеш. Защото цяло лято на фрешове и ядки не звучи като режим на хранене, а като системна липса на голям брой хранителни елементи, които дори водещи до отслабване, не значи водещи до здравословен начин на живот. Та какво друго освен фрешове и ядки ядеш?

Хоестеролът не е фактор причиняващ сърдечни заболявания, системното възпаление на организмът е. Поне това, ако не друго проучи, защото статията, която беше публикувала от здраве.бг е пълна с толкова лъжи, че е направо смешна вече.

Общи условия

Активация на акаунт