Пазарът на недвижими имоти във Варна - какво се случва реално? - 3

  • 50 725
  • 767
  •   1
Отговори
# 690
  • Варна
  • Мнения: 942
Колеги дайте идейка за боксониера ново строителство с или акт 16 до 2-3 месеца, без особени претенции за локация стига да не е 1ви етажи и партер, и да има асансьор на кота 0 защото е за възрастен човек с трудности в придвижването, да има малко балконче, статут на апартамент, ново строителство. Ще ходя да обикалям из кварталите да видя къде какво има, но и идеи са добре дошли.

# 691
  • Мнения: 25 675
Благодаря ви за информацията за къщите, и на мен цената ми се видя ниска, но най-вече местоположението не ми допада. Ще продължа да търся нещо по-към Младост.
И аз Младост гледам, но няма. Laughing

# 692
  • Мнения: 19
Здравейте. Харесали сме един апартамент на ул. МИР над Лидл строи се от Крес Инвест, но проблема е че няма подземни паркоместа, а е гаражи с цени над 15 000 Евро. Но апартамента заедно с гаража идва 100 000 Евро което е непосилно. Смятате ли, че Крес инвест могат да направят големи отстъпки? Всякакво мнение ще ни е от помощ.

Последна редакция: вт, 02 юли 2019, 23:09 от maichkaa

# 693
  • In transit
  • Мнения: 11 706
Не. Няма да ви направят. Дори строителите, които  искат 50% от сделката да е сива пак се пазарят до последно. Никой не прави повече от 1000-1500 евро...Даже за 500 се циганят здраво.

# 694
  • Мнения: 25 675
Чувала съм да свалят 1000евро, но не големите строители а по неизвестни. И то ако платите по голяма супа на по ранен етап, а не ей така.

# 695
  • Варна
  • Мнения: 995
Моето скромно мнение - харесайте си нещо, което е по силите и възможностите ви. Simple Smile

# 696
  • In transit
  • Мнения: 11 706
Моето скромно мнение - харесайте си нещо, което е по силите и възможностите ви. Simple Smile
Много полезен съвет Марто!

Лъки, аз това, което написах по-горе е изцяло от личен опит с няколко строителя...и малки и големи. А Крес Инвест специално след акт14 винаги вдигат поне с 20-30% цените на останалите непродадени апартаменти.

# 697
  • Мнения: 1 469
Мнението ми е, че строителите, масова практика, увеличават цените след всеки акт - 14,15 и удостоверение за ползване. Отстъпките, които уж правят са си леко търговски трик 😁

# 698
  • Мнения: 25 675


Лъки, аз това, което написах по-горе е изцяло от личен опит с няколко строителя...и малки и големи. А Крес Инвест специално след акт14 винаги вдигат поне с 20-30% цените на останалите непродадени апартаменти.
И аз това казвам. Нмалят но с около 1000 евро, а изискванията им до небето (пари в чувал, по голяма сума на ранен етап и т.н.)

# 699
  • Мнения: 19
Тъй като живеем в Левски и затова гледахме артамента на Крес инвест, но всичко в кв. ЛЕВСКИ е скъпо и май ще се насочи към Ренесанс Възраждане и там харесах е апартамент които е 110кв. Но незнам заслужава ли си риска за 2 години.Това което знам за Ренесанс е че строителтството стартира  август, Проекта е съвместен между Home2U и Пловдвиската фирма Евробилд, а строителството (изпълнителя) ще се извършва от Сити Билдинг, които строят комплексите Варна Сити Парк.

# 700
  • Мнения: 25 675
Тъй като живеем в Левски и затова гледахме артамента на Крес инвест, но всичко в кв. ЛЕВСКИ е скъпо и май ще се насочи към Ренесанс Възраждане и там харесах е апартамент които е 110кв. Но незнам заслужава ли си риска за 2 години.Това което знам за Ренесанс е че строителтството стартира  август, Проекта е съвместен между Home2U и Пловдвиската фирма Евробилд, а строителството (изпълнителя) ще се извършва от Сити Билдинг, които строят комплексите Варна Сити Парк.
Проверихте ли какво е останало в Академика, пак е Левски но цените не час толкова високи (поне не бяха) пък и строителството е напреднало.

в Ренесанс чух че хубавите изложения за резервирани или май за Сезони се отнасяше...вече не помня, те са толкова проекти...

# 701
  • Варна
  • Мнения: 995


Ей тая къща днес видях, че е съборена, имаше два багера там. Имам съмнения, че ще се появи някакво по-високо сдание на нейно място.
П.П. Това е на бул. Левски, преди сградата на металекс...за тия, които не се ориентирват.

Иначе от Явор казват, че до 'няколко дни' ще бъде официално представен най-мащабният им проект Фемили Гардън...

# 702
  • Мнения: 25 675


Ей тая къща днес видях, че е съборена, имаше два багера там. Имам съмнения, че ще се появи някакво по-високо сдание на нейно място.
П.П. Това е на бул. Левски, преди сградата на металекс...за тия, които не се ориентирват.

Да, Спедстрой ще строят висока лукс сграда. За оферти в офиса им на Ана Феликсова. Иносете дебелия портфейл. Wink

# 703
  • In transit
  • Мнения: 11 706
Добре де, аз ли нещо не схващам...тая къща е сравнително нова и доста голяма...как ще я събориш за да строиш кооперация? Разбирам да е от ония еднодневните къщи дето ги събориха и изникнаха нови кооперации в целия град, ама това...

# 704
  • Варна
  • Мнения: 1 555
И защо не ? Купуваш мястото с къщата за някаква сума( в случая предполагам доста голяма) ,а може и на обезщетение да е . Какво от това ,че къщата е нова и ще я съборят,като ще изкарат n-та на брой повече пари. Строителите са бизнесмени,не са благотворително дружество.

Общи условия

Активация на акаунт