Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 6 фев. 2019, 14:50 ч.

Раждане в АГ болница „Свети Лазар”

• 8 669
  • 253
  •   1
Отговори

Линк към стара тема: https://www.bg-mamma.com/?topic=956918

Адрес на болницата:

гр. София, бул. Симеоновско шосе 4а

телефони за контакти

Тел: 02 962 2005
Мобилен: +359 879 525 389, 0882471069

Email: g.georgieva@st.lazar-hospital.com

Уеб сайт: https://www.st.lazar-hospital.com/bg

# 1
Здравейте! Нека в новата тема да продължим да си споделяме вълненията и тревогите.Simple Smile

# 2
cvete_p, благодаря ти, че направи нова тема! Flowers Bouquet

# 3
cvete_p, благодаря ти, че направи нова тема! Flowers Bouquet

За нищо!:) Дано си бъдем полезни и занапред.

# 4
cvete_p и аз  благодаря за темата!

Имам въпрос към вече родилите мами, принципно казват, че осигуряват всичко за мен и бебето по време на престоя в болницата, но все пак какво е добре да си взема за личен комфорт?

# 5
  • София
cvete_p и аз  благодаря за темата!

Имам въпрос към вече родилите мами, принципно казват, че осигуряват всичко за мен и бебето по време на престоя в болницата, но все пак какво е добре да си взема за личен комфорт?

В предишната тема също го написах. Козметика-душгел, шампоан и т.н
Лаптоп или таблет ако искаш аз си бях взела. Джапанки, там дават от хотелските пантофки. Еднократни гащи еластични препоръчвам на Чико . Ластик, химикалка зарядно за телефон. Всичко друго ти дават.

# 6
Аз ползвах техните чехли, бяха ми удобни, даже и шампоанчето, който осигуряват ползвах, но моята коса търпи всякакви шампоани. Осигуряват още сапун, душ гел, хавлия, нощници, лигнин, вода, храна.
От това, което си носех, ползвах лаптоп, слушалки, зарядно за телефон, балсам за устни, гребен, еднократни гащи, пинсета + огледало, четка и паста за зъби, последния ден си сложих и превръзка, вместо лигнина, така или иначе не ни прегледаха нито веднъж. Сутиен за кърмачки + подложки - ако седиш повече и ти тръгне кърмата, на мен ми трябваше основно за изписването.

# 7
Много полезни допълнения, за които не се бях сетила.
А защо лигнин, а не превръзки за родилки, по-удобно ли е? Да знам да не се презапасявам с превръзки.
Също така, оставят ли нещо, с което да избършеш бебето, ако върне храна или да си подложиш върху рамото, когато го слагаш да се оригне? (В болницата, в която родих първия път, оставяха в кошчето, в което носеха бебето, една калъфка или нещо подобно, залъгалка, ръкавички и биберон с вода.) Не е нещо кой знае колко важно това с пелената, но си спомням, че предния път ми се наложи няколко пъти да я използвам.
Може ли да се ползва wifi и кого да питам за паролата? Grinning (много важният въпрос)

# 8
Много полезни допълнения, за които не се бях сетила.
А защо лигнин, а не превръзки за родилки, по-удобно ли е? Да знам да не се презапасявам с превръзки.
Също така, оставят ли нещо, с което да избършеш бебето, ако върне храна или да си подложиш върху рамото, когато го слагаш да се оригне? (В болницата, в която родих първия път, оставяха в кошчето, в което носеха бебето, една калъфка или нещо подобно, залъгалка, ръкавички и биберон с вода.) Не е нещо кой знае колко важно това с пелената, но си спомням, че предния път ми се наложи няколко пъти да я използвам.
Може ли да се ползва wifi и кого да питам за паролата? Grinning (много важният въпрос)
WiFi е без парола.
Не оставят нищо, аз забърсвах с лигнин, можеш все пак да си вземеш едни мокри и едни сухи кърпи в багажа, та ако искаш и една пелена, на мен не ми се е налагало да ползвам. Ако помолиш, мисля че и те ще ти дадат. На нас за през нощта ни бяха оставили памперси и мокри кърпи да си сменяме сами бебетата, но ние така пожелахме.
Там разбрах, че имат изискване да си с лигнин, не превръзки и съответно това осигуряват. Не съм сигурна обаче, тази информация ми е от съквартирантката.

# 9
Аз също знам, че принципно лигнина си остава предпочитан вариант в акушерските отделения. Дори бях питала в аптеката и те ми казаха, че превръзките влизат в употреба по-скоро вкъщи.
Efly, веднага ли ти дойде кърмата? Имаш ли спомен преди това кога ти тръгна коластрата? В болницата някой показа ли ти как да започне кърменето?

# 10
Никога не съм виждала лигнин, но предстои да се запознаем значи Grinning
Благодаря много за отговорите!

# 11
Никога не съм виждала лигнин, но предстои да се запознаем значи Grinning
Благодаря много за отговорите!

Наистина ли не си виждала лигнин? Принципно е доста по-стерилен от превръзките. Имай го това предвид.

# 12
Не ми се е налагало да използвам досега. Ползвала съм превръзки за родилки предния път. Сега ги разтоварих от багажа и си освободих доста място.

# 13
Аз също знам, че принципно лигнина си остава предпочитан вариант в акушерските отделения. Дори бях питала в аптеката и те ми казаха, че превръзките влизат в употреба по-скоро вкъщи.
Efly, веднага ли ти дойде кърмата? Имаш ли спомен преди това кога ти тръгна коластрата? В болницата някой показа ли ти как да започне кърменето?
Показваха в болницата, да. Аз нямах нужда, защото вече съм кърмила едно дете и то скоро. Кърмата ми дойде може би на 3 ден, преди това коластра, не съм сигурна кога. На втори ден акушерката ме стисна и имаше капчици, но не усещах напрежение в гърдите. Слагай бебето всеки път когато поиска на гърда и скоро ще тръгне, не спазвай часове и не дохранвай, освен ако не е много неспокойно и нищо друго не помага. Първите дни нямат нужда от много, това ще ти го кажат и в болницата. Simple Smile

# 14
Използва се лигнин заради стерилността. Като лежах също бях с лигнин.
elfy_985, как така не са ви преглеждали, нали си имала и кръвоизлив?

# 15
Използва се лигнин заради стерилността. Като лежах също бях с лигнин.
elfy_985, как така не са ви преглеждали, нали си имала и кръвоизлив?

Ей така.
Само температура, кръвно един път и това е. Питаха как сте на визитацията и до там. Моята акушерка дойде да ме види цивилна и ме погледна междувременно, но съквартирантката никой не я видя....

# 16
А някакви кръвни изследвания на вас и на бебетата?

# 17
А някакви кръвни изследвания на вас и на бебетата?
Пуснаха, да, на нас в деня на изписването, на бебетата преди това. Единствено пише, че са в референтни стойности в епикризата, не са ни дали да ги видим, но ние не сме се и сетили да питаме.

# 18
То и в други родилни отделения не ти дават да видиш изследванията на бебето, освен ако изришно не си ги поискаш. Достътъчво е като ти пише в епикризата, че майката и детето излизат здрави.
Иначе питам за коластрата, защото знам че по принцип може към седмия- осмия месец да се появат капки от гърдите.

# 19
Не мога да се съглася, но няма да натоварвам темата с истории от личен опит. Полезно ми е да разбера, че не изписват конкретни цифри на резултатите, за да помоля да ми ги дадат, ако е възможно.

# 20
elfy_985,  при кой лекар ражда? Може би защото си родила естесвено не са те преглеждали, ама аз ще съм с операция и няма как да не ме прегледат.
При мен има добри новини, днес се видя, че бъбречното легенче се израства, камък ни падна от сърцето!
Аз също ще искам всички изследвания.

# 21
elfy_985,  при кой лекар ражда? Може би защото си родила естесвено не са те преглеждали, ама аз ще съм с операция и няма как да не ме прегледат.
При мен има добри новини, днес се видя, че бъбречното легенче се израства, камък ни падна от сърцето!
Д-р Дончева

# 22
  • София
Здравейте момичета и аз се следя в Св.Лазар при д-р.Славкова 18 седмица съм. Исках да ви попитам нещо.В петък като бях на  преглед докторката ми даде да прочета и попълня една бланка.Прочетох и попълних (попълваше се име адрес ЕГН, ном.лична карта),но от емоции от прегледа сега изобщо не мога да си спомня какво точно пишеше. Имаше нещо,че не може да се гарантира че плода няма да има някакви малформации или нещо подобно и още неща изредени.  Аз така или иначе ще искам пак да го прочета на следващия преглед. Ако някой се сеща и е попълвал скоро да ми напише какво точно пише. Иначе всичко на прегледа си беше ок няма някакви проблеми мисля, че е стандартна бланка, която всички попълват.

Последна редакция: пн, 11 фев 2019, 21:37 от krisitop

# 23
Стандартни бланки/декларации, с които се застраховат да не им търсиш отговорност ако се окаже, че има проблем детето, а те не са видяли.
И на други места ги дават.

# 24

Каква е тази драма с бъбречното легенче на бебето ти? Това притеснително ли е.? И кой доктор го регистрира този проблем?

# 25
Няма драма, cvete_p, израства се проблема. Николова видя, че има разширяване на бъбречното легенче на лявото бъбрече. При това състояние няма отвод на орината и трябва да се следи. В повечето случаи се израства, но понякога се налага и по-ранно изваждане на плода.
krisitop, Славкова ми направи много добро впечатление, присъства на една от морфологиите ми.
Иначе това е стандартна бланка, предполагам, че я дават навсякъде.

# 26
  • София
Благодаря за отговорите! От д-р Славкова и аз съм много доволна тя проследи предишната ми бременност от самото начало, направи ми всички Фетални морфологии и раждах при нея, само че във Вита. Сега реших отново при нея да се следя.

Последна редакция: вт, 12 фев 2019, 07:59 от krisitop

# 27
Значи да разбирам, че това не бива да се приема за аномалия, така ли?  Добре, че доктор Николова го е видяла. А какво може да се случи впоследствие, ако бебето се роди с този проблем? Може ли да настъпи последваща инфекция?
Аз искам по желание да направя фетална ехокардиография. Към доктор Славкова най-вероятно ще ме насочат.
Иначе сега на 15-ти имат ден на отворени врати- акушерка Казълова и Славкова ще го водят. Може и да отида, само да не ме домързи, че вече започвам да се търкалям.Innocent

# 28
Здравейте и честито на празнуващите! За да не стане недоразумение, аз празнувам Трифон зарезан... Simple Smile ама ще се размина с виното тази година!

cvete_p, не знам какво разбираш под аномалия, но си е проблем, който се следи как се развива. Ако не се израстне в утробата, в повечето случаи след 3-тата година се израства. Пак се следи, но вече при нефролог.

# 29
Привет, честит празник и от мен! Ама и аз ще се размина с виното! Съни как я караш, аз бях болница заради прокървяване, не се разбра от какво е точно. Почти е изчезнало и продължавам пак да лежа в повечето време.

# 30
shakri, важното е, че е спряло кървенето, пълен покой ти трябва. Аз съм добре, ама от това лежане изкукуригвам Simple Smile От вчера усещам напрежение в костта между краката, отдавам го на разширение на таза. Радвам се на прегледите, защото това са ми единствените разходки.

# 31
Ами не е спряло зацапването напълно. Едната лекарка изрази предположение, че плацентата може да мигрира и затова да е покървяването, ама ще видим като ида на феталната или на следващия преглед дали наистина е започнала да се вдига, щото нали ти казах, че и аз съм с превия.
Това за болките и напрежението в костта го имам от толкова време, че си стана като част от мен и още къде ли не ме боли, даже и кълките.. От разширенито е да.

# 32
shakri, преди прокървяването беше ли по-активна? При мен прокървяването се случи, че подцених диагнозата и доста се движех, но сега съм само на легло и да не дърпам дявола за опашката, не съм имала и зацапване. Това мигриране означава ли, че плацентата се качва?

# 33
Да, ходих няколко пъти до няколко магазина. Не изключвам и това до известна степен да има връзка.
Да, мигрирането означава, че плацентата е почнала да се вдига. Но дали и колко, ще видим. Сега искам не искам, никакво ходене никъде, освен на лекар.

# 34
  • София
Има ли някъде цени за раждане в Свети Лазар? Търсих в сайта им, но не открих..

# 35
Sunshine, това съм снимала последно от от януари месец.
Скрит текст:

Последна редакция: нд, 17 фев 2019, 21:37 от shakri

# 36
Нормално е да има болка, бебето расте, тазът се разширява. Като си полегна ми поотминава, но взех бързичко да се уморявам. Не мога и да ям, че диафрагмата ме притиска.
Този ценоразпис за Свети Лазар, актуален ли е?

# 37
Cvete_p, болките са си нон стоп при мен.
Ценоразписът е от миналия месец. Дори и да има променено нещо, общо взето цените са около този диапазон.

# 38
Питам, защото видях, че в болницата вече има ново акушерско звено начело с акушерка Казълова. От януари месец.

# 39
Аха, разбирам. Ами като отида, ако преди това не е качен ценоразписа от някой друг, ще снимам актуалните цени.

# 40
Аха, разбирам. Ами като отида, ако преди това не е качен ценоразписа от някой друг, ще снимам актуалните цени.

ok, и аз като имам път натам, ще вхърля един поглед да видя дали има някаква промяна. Но иначе аз като ходих последния път в акушерския кабинет влезна една французойка с мъжа си. Явно ще ражда с акушерка, няма да се учудя, ако е избрала и водно раждане.

# 41
Здравейте! Наскоро ми направиха лапароскопска операция в болницата. Започваме с опитите за бебе, че си ми е време. Някой като мен да е минавал по този път?

# 42
Здравейте. Какво включва пакетната цена за раждане? Включва ли избор на екип, епидурална упойка и присъствие на бащата? А знаете ли раждането с АК "Зебра" дали включва и избор на екип или в този случай идва лекар, който е на смяна?

# 43
Хепи, вече не е Зебра, ак.екип, а е друг.
Малко по-напред беше качен ценоразпис с подробности, можеш да му хвърлиш поглед.

# 44
Ето това е актуалният ценоразпис. Като цяло няма съществена разлика в цените
Скрит текст:
Gabriele82, привет. Пожелавам ти успех. Simple Smile
Sunipop, как вървят нещата при теб?

# 45
Не познават цените Astonished
Поне да си ъпгрейднат неонатологията за парите дето взимат.

# 46
Скрит текст:

Благодаря, sharky! Ще ми е нужен малко късмет и много търпение. Изцяло съм се доверила на доктор Лачев и се надявам нещата да приключат много благополучно.

# 47
Някой има ли инфо кои акушерки влизат в La Vita Nova?

# 48
Ръководи се от акушерката Емилия Казълова.  Участват също Галина Павлова и Йоана Иванова - млади акушерки.

Защо не се поинтересуваш от  акушерски кабинет "Зебра"?

# 49
Ръководи се от акушерката Емилия Казълова.  Участват също Галина Павлова и Йоана Иванова - млади акушерки.

Защо не се поинтересуваш от  акушерски кабинет "Зебра"?

Благодаря за инфото. Ами всъщност успях да ги поразгледам. Имат страхотна мисия и със сигурност някои жени ще предпочетат да раждат с тях. Аз лично обаче вече съм формирала своя избор да родя с избор на екип.

# 50
За жени търсещи такава услуга е по-добър акушерски кабинет"Зебра", който съществува от 5-6 години и двете акушерки там са с дълъг опит и доста симпатични.

# 51
Далеч сам от мисълта да им оспорвам професионалните качества на Зебрите, но честно да си кажа не ги броя за големи авторитети. Казълова ли ги е обучавала?

# 52
В една болница работеха до преди 2-3 месеца. Дружки са с нея .
Написах информацията за жени, които проявяват интерес към акушерски пост.

# 53
Момичета, някоя минавали ли е по моя път? Лапароскопска при Лачев и след това ин витро? Моля да споделите.

# 54
Скрит текст:

Здравейте! Какво включва пакетната цена раждане? И каква е разликата във стаите, че има такава разлика в цените им.
Благодаря предварително за отговора:)

# 55
Скрит текст:

Здравейте! Какво включва пакетната цена раждане? И каква е разликата във стаите, че има такава разлика в цените им.
Цената включва избор на екип, присъствие на партньора и/или дула, упойка, престой, тв, интернет и разни консумативи за Вас и бебето.
Най-евтиният вариант е в двойна стая, по-скъпите са единични, апартамент.

# 56
Скрит текст:

Цената включва избор на екип, присъствие на партньора и/или дула, упойка, престой, тв, интернет и разни консумативи за Вас и бебето.
Най-евтиният вариант е в двойна стая, по-скъпите са единични, апартамент.
Здравейте и много благодаря за бързия отговор. Цената в двойна стая е доста приемлива, а пък отзивите са доста добри.

# 57
Да, аз бях в двойна стая, доволна съм от всичко 😉💕

# 58
Здравейте, а кой лекар ви изражда?

# 59
Марта Дончева
Тя обаче не преглежда в болницата, а в Mclinic в Бъкстон. Има договор да изражда в Св. Лазар.

# 60
Скрит текст:

Здравейте,
Решихме да раждаме в Свети Лазар но от този ценоразпис нищо не става ясно кое за какво е.
Ако някой има идея кое какво влиза точно в тези пакети ще е супер.

Решили сме да сме в апартамент с секцио по избор + избор на екип, Бащата да е в апартамента, Запазване на стволови клетки.
по груби сметки трябва да излиза така

Раждане - 5500
Пост от акушерка - 170
Избор на екип - 900
Епидурална - 280
Престой за бащата - 5-7 дена X 180 на ден - 900/1260
Запазване на стволови клетки - 4500

Общо ~12600 лв

правилно ли го смятам ?
и най-важното

Предполагам нямат много апартаменти
Колко по рано трябва да кажем какво точно искаме, ами ако вече сме платили пък няма свободен апартамен ?

# 61
Марта Дончева
Тя обаче не преглежда в болницата, а в Mclinic в Бъкстон. Има договор да изражда в Св. Лазар.
Мен ме следи майката на д-Дончева-д-р Колева. Първо бях се насочила към раждане в СВ.София, но за там чета доста негативни мнения и май вече го реших за СВ.Лазар.
Моля мами, които са раждали там за тяхното мнение Simple Smile

# 62
Здравейте отново момичета, мен другата седмица ще ме подготвят за стимулация и ако някоя от вас има впечатления от  д-р Лачев като специалист , моля да сподели.

# 63
641951363 ,  цената за раждане включва избор на екип и упойки, независимо дали си секцио или нормално. За пост на акушерка и престой на бащата не знам, сигурно се плаща допълнително. Все още не съм разпитала напълно. Най-вероятно следващия път като ида на преглед, ще го направя. А иначе доколкото знам, плащаш капаро и си запазваш стаята/апартамента. Най-добре се обади на рецепция и ще ти дадат необходимата информация.
Elitsa Pavlova 619980, по-назад в темата има мнения от раждали в болницата. На мен ми предстои раждане там. За момента все още се следя. Но имам впечатления от доктора, при когото ще раждам и всъщност отидох там заради него.  
Теб какво те интересува по-конкретно, ако мога ще ти отговоря.
Gabriele82, аз нямам лични впечатления от доктора, затова тук не мога да съм ти полезна с мнение. Аз се следя и ще раждам (живи здрави) при д-р Димитров.

# 64
  • София
Аз също ще следя цените. Димитров е най-добрият избор !

# 65
И аз се следя при доктор Димитров. Доволна съм много. Вероятно и той ще ми води раждането. Просто ме кара да се чувствам много спокойна. Иначе по отношение на цените повечето неща са включени в пакетната цена.

# 66
@shakri блатодаря за разяснението
на 28-ми ще ходим така или иначе и ще поразпитам и съответно ще споделя какво е положението точно.

поне тези след нас да имат представа за цените и кое какво точно влиза в тези цени

# 67
Димитров е уникален!!

# 68
Здравейте отново момичета, мен другата седмица ще ме подготвят за стимулация и ако някоя от вас има впечатления от  д-р Лачев като специалист , моля да сподели.

Мен ме следи, страхотен е!

# 69

Мен ме следи, страхотен е!

Убедих се, че е много добър на лапароскопските операции, но сега ми предстои стимулация. Надявам се и там да е същият добър специалст. В кой месец си?

# 70

Определено е така!

# 71

Убедих се, че е много добър на лапароскопските операции, но сега ми предстои стимулация. Надявам се и там да е същият добър специалст. В кой месец си?

6ти

# 72

6ти

Браво, леке бременеене! А доктор Лачев ли ще ти води раждането?

# 73
благодаря, не съм решила още, може би ще е той, може и Николова

# 74
  • София
Лека бременност. Препоръчвам Николова, страхотен човек и професионалист.

# 75

Доктор Николова също много я търсят и предпочитат за раждането. На мен ми е много симпатична.

# 76
Факт е, че там работят много добри специалисти и който и да се избере не е погрешен избор. Пожелавам им да работят винаги с този професионализъм и ентусиазъм.

# 77
Привет мили мами, имате ли впечатления от д-р Бойко Димитров. Интересувам се от гинекологичен преглед, преди бебеправене. 

# 78
Привет мили мами, имате ли впечатления от д-р Бойко Димитров. Интересувам се от гинекологичен преглед, преди бебеправене. 

Мен ме следи доктор Димитров. Определено няма да сбъркаш, ако желаеш да се прегледаш при него. Освен, че е много учтив, е и голям професионалист. Притеснява ли те нещо, че искаш да отидеш на преглед преди това?

# 79
Последните ми изследвания са отпреди 9 месеца (микробиология и цитонамазка). После почнахме бебеправене, но с известно прекъсване. Засега няма положителен резултат. Искам да направя по-сериозни изследвания, затова търся добър специалист.

# 80
Последните ми изследвания са отпреди 9 месеца (микробиология и цитонамазка). После почнахме бебеправене, но с известно прекъсване. Засега няма положителен резултат. Искам да направя по-сериозни изследвания, затова търся добър специалист.

Хубаво си решила. Подобен род изследвания не са излишни преди да забременееш. Ще стане бебето, не се притеснявай. Пиеш ли фолиева киселина? Много е важна за началното развитие на бебето. Сега като се позатопли и събереш витамини нещата ще се получат, иначе да ти кажа най-бързо бебета стават през лятото.Smirk

# 81
Благодаря за съвета за фолиевата киселина, каква доза се взима?
Ще помоля за някакви контакти на д-р Димитров.

# 82
По едно на ден, метилирана форма.

# 83

Взима се по една таблетка на ден. Иначе можеш да се обадиш на регистратура да си запазиш час при Димитров. И като отидеш вече при него да го помолиш да ти даде неговия си номер.

# 84
Аз минавам оттук да видя дали някой е споделил мнение относно стимулация при Лачев?

# 85

Взима се по една таблетка на ден. Иначе можеш да се обадиш на регистратура да си запазиш час при Димитров. И като отидеш вече при него да го помолиш да ти даде неговия си номер.

Благодаря, звънях, но нещо не мога да се свържа, дава грешка. Този телефон за връзка с него ли е?

# 86
  • София
Здравейте момичета,

Имам въпрос: Колко струва гинекологичен преглед в Свети Лазар?
Не съм бременна. Има гинекологичен проблем и си запазих онлайн час при д-р Димитров, но се чудя колко ли ще ми струва прегледа?

# 87
  • София
Струва 260 лв., пълен профилактичен - преглед, ехо, цито и микробиология.

# 88
  • София
Струва 260 лв., пълен профилактичен - преглед, ехо, цито и микробиология.

WOW! До 150 лв. бях подготвена ама 260 лв. ми идва малко в повече.

# 89
Здравейте момичета,

Не съм бременна. Има гинекологичен проблем и си запазих онлайн час при д-р Димитров, но се чудя колко ли ще ми струва прегледа?

Здравей, как си запази час онлайн. И аз искам при него да се прегледам.

# 90
  • София
Здравейте момичета,

Здравей, как си запази час онлайн. И аз искам при него да се прегледам.

От сайта на Св. Лазар като влезеш в екип и цъкнеш на д-р Димитров ти излиза да си запазиш час.

# 91
Wonder_woman__, много благодаря!
А опцията само за записване на час ли е или мога и някакви въпроси да задам.

# 92
  • София
Wonder_woman__, много благодаря!
А опцията само за записване на час ли е или мога и някакви въпроси да задам.

Записване на час и можеш да добавиш  някакво инфо.

# 93
Wonder_woman__, още един път благодаря за отзивчивостта! Записах час.
Вие била ли сте друг път на преглед при него? Какво да очаквам един вид, че досега все при жени съм се преглеждала.

# 94
Аз пък въобще не знаех, че има такава опция да си запазиш час онлайн. Ама изглежда удобна опция.

# 95
nevenacviat, направо се учудвам, че не си успяла да се свържеш. Мисля, че не съм ти дала грешен телефон. Но ето прилагам линк:
https://www.st.lazar-hospital.com/bg/contact

# 96
  • София
Wonder_woman__, още един път благодаря за отзивчивостта! Записах час.
Вие била ли сте друг път на преглед при него? Какво да очаквам един вид, че досега все при жени съм се преглеждала.

Аз се следих последните месеци при него докато беше в Токуда и родих при него. Останах адски доволна и малко разочарована, като разбрах, че е напуснал от там.
Сега си записах час при него тъй като имам гинекологичен проблем, който искам да реша час по скоро, но не знам честно казано каква сума да очаквам, че ще трябва да платя след като мина прегледа.... Иначе доктора е прекрасен, много мил, отзивчив.

# 97
Nevenacviat, докторът е много спокоен и внимателен във всичко, което прави.
Wonder_woman, за да не се притесняваш, обади се на рецепцията и ги попитай за цената на това, което ти предстои. Има различни цени за различните неща. Аз като отидох за пръв път на преглед при него в Св. Лазар, когато ми потвърди бременността, ме гледа на ехограф и прегледът ми струваше 135 лв. Но ако имаш някакви допълнителни неща като изследвания, най-вероятно ще се доплаща за тях (както е навсякъде). Аз след това си платих пакет за следене на бременността, към който ми приспаднаха и този преглед. И не ми се е налагало за други прегледи да плащам допълнително (освен когато лежах за малко, но това е друго).

# 98
  • София
Можеш ли да споделиш колко струва пакет за следене на бременността? Не можах да го видя в ценоразписа

Nevenacviat, докторът е много спокоен и внимателен във всичко, което прави.
Wonder_woman, за да не се притесняваш, обади се на рецепцията и ги попитай за цената на това, което ти предстои. Има различни цени за различните неща. Аз като отидох за пръв път на преглед при него в Св. Лазар, когато ми потвърди бременността, ме гледа на ехограф и прегледът ми струваше 135 лв. Но ако имаш някакви допълнителни неща като изследвания, най-вероятно ще се доплаща за тях (както е навсякъде). Аз след това си платих пакет за следене на бременността, към който ми приспаднаха и този преглед. И не ми се е налагало за други прегледи да плащам допълнително (освен когато лежах за малко, но това е друго).

# 99
  • София
Ходя на прегледи при Димитров от близо 10 години. Не съм срещала по-адекватен и грижовен лекар. Човек с отношение и изключителен професионализъм. Родих при него, всичко мина прекрасно.

# 100
1 500 лв е разширеният пакет. По- малкият е на половина. Аз не съм снимала целия ценоразпис. Само цените, касаещи раждането. Иначе има няколко листа с цени за разлчнитен услуги.

# 101
Няма две мнения- всички си го харесваме доктор Димитров.
nevenacviat, успя ли да се свържеш или да си запазиш час?

# 102
Може ли някой да сподели как преминава една стимулация при доктор Лачев? Ще се радвам на мнения от първа ръка.

# 103
Може ли някой да сподели как преминава една стимулация при доктор Лачев? Ще се радвам на мнения от първа ръка.

Информацията ми е от преди година и половина, но вероятно не са се променили много нещата. Няма и много съществени разлики от другите места. Започва си стандартно на 2-ри ден от цикъла. Ходи се на място за инжекциите. Не съм питала дали бих могла да си ги бия вкъщи (както е в повечето други болници), не ми е предлагал такъв вариант или поне не помня. Гледа на ехограф през определен брой дни и преценява как да продължи с терапията. После пункция и трансфер.
Пожелавам ти успех! 🍀

# 104

Информацията ми е от преди година и половина, но вероятно не са се променили много нещата. Няма и много съществени разлики от другите места. Започва си стандартно на 2-ри ден от цикъла. Ходи се на място за инжекциите. Не съм питала дали бих могла да си ги бия вкъщи (както е в повечето други болници), не ми е предлагал такъв вариант или поне не помня. Гледа на ехограф през определен брой дни и преценява как да продължи с терапията. После пункция и трансфер.
Пожелавам ти успех! 🍀

Много ти благодаря за отзива. За мен е важно да чуя как протича стимулация. Иначе това с инжекциите ми се струва малко рисковано да си ги биеш вкъщи сама. По-добре на място от медицинско лице.

# 105
nevenacviat, направо се учудвам, че не си успяла да се свържеш. Мисля, че не съм ти дала грешен телефон. Но ето прилагам линк:
https://www.st.lazar-hospital.com/bg/contact

В мен е била грешката, объркала съм една цифра...

Wonder_woman__ и на останалите, благодаря ви. Радвам се, че ще се прегледам при него. Надявам се всичко да е наред и бебето да стане!

# 106
nevenacviat, пиши после как е минал прегледът. Извинявай, ти имаше ли някакъв проблем, или просто искаш да се прегледаш?

# 107
Отивам с нагласата за преглед, нямам изявен проблем, от известно време пробваме за бебе. Специално записах час при Бойко Димитров, по препоръки, че е много добър гинеколог.

# 108
Отивам с нагласата за преглед, нямам изявен проблем, от известно време пробваме за бебе. Специално записах час при Бойко Димитров, по препоръки, че е много добър гинеколог.

Така и трябва. Важно е да се правят такива прегледи преди да се пристъпи към бременност. Извинявай, че ти го казвам, но е много важно жената да не е прекарвала някакви сериозни гинекологични инфекции или недай си боже аборти. Няма да се плашиш, докторът ще те прегледа и ще ти каже всичко нужно за успешното забременяване. После да кажеш как е минал прегледът.

# 109

Така и трябва. Важно е да се правят такива прегледи преди да се пристъпи към бременност. Извинявай, че ти го казвам, но е много важно жената да не е прекарвала някакви сериозни гинекологични инфекции или недай си боже аборти. Няма да се плашиш, докторът ще те прегледа и ще ти каже всичко нужно за успешното забременяване. После да кажеш как е минал прегледът.

Истината е тази. Имат си значение тези фактори, както и да го погледнеш. Но доста млади момичета пренебрегват този факт и не се грижат достатъчно за интимното си здраве.

# 110
Ето ме отново и мен. Бързам да кажа, че стартирахме стимулацията. С БЕМФОЛА ще ме стимулират, ще видим как ще се развият нещата.

# 111
Ето ме отново и мен. Бързам да кажа, че стартирахме стимулацията. С БЕМФОЛА ще ме стимулират, ще видим как ще се развият нещата.

Успех! Как се чувстваш?

# 112

Успех! Как се чувстваш?

Благодаря! Засега се чувствам добре, слагат ми по 150 единици от хормона.

# 113
Не са ми ясни тези истории с ин витрото, но оттук нататък какво следва при теб, Gabriele82? Какво следва да постигнеш с този хормон?

# 114
Здравейте!
Искам да помоля за мнение относно раждане в “Свети Лазар”. Някоя мама, която  е раждала там или нейна позната да е раждала там.
Имам нужда от съдействие, понеже се чувствам объркана от всякакви отрицателни и положителни коментари относно заведенията за раждане в София.
Благодаря предварително!

# 115
  • София
Здравейте!
Искам да помоля за мнение относно раждане в “Свети Лазар”. Някоя мама, която  е раждала там или нейна позната да е раждала там.
Имам нужда от съдействие, понеже се чувствам объркана от всякакви отрицателни и положителни коментари относно заведенията за раждане в София.
Благодаря предварително!
Здравей аз раждах там на 15 август и съм мн доволна
Там си и следях бременноста. Нямам забележки. Мои приятелки през годините са раждали там и още от преди се бях зарекла някой ден и аз.Питай какво те интересува

# 116
Здравейте!
Благодаря предварително!

Здравей, в момента там си следя бременността и ще раждам там. Като отмине раждането и аз ще споделя как точно всичко е минало. Но, ако имаш други въпроси, мога да отговоря. Засега съм доволна от обслужването.

# 117
Hrimi, аз също се следя и ще раждам в Св. Лазар. Но питай конкретно какво точно те интересува, ще съдействаме.
Иначе впечатления от болниците всякакви, зависи какво ти точно търсиш и от какво имаш нужда. Simple Smile

# 118
и аз се следя и ще раждам там, засега съм доовлна

# 119
Здравейте,
Аз също планирам раждане в Св. Лазар, тъй като лекарката ми се премести там (Славкова).
Имам едно раждане във Вита, нямам никакви забележки. Тук поразгледах сайта и честно казано ми е малко притеснено, че обстановката е.......нещо като мутро-барок Grinning
Предполагам, че и там дават всичко необходимо, стана ми странно, че няма превръзки, а лигнин. Ок ли е така? Успявате ли да го закрепите така, че да не стане мазало или да си взема превръзки?
Във Вита имаше хавлии, в Токуда с изненада разбрах, че няма...в Св. Лазар дават ли хавлии?
Как стои въпроса с храната - каквото ти дадат или си поръчваш от меню? Вода дават ли или трябва да се носи?
Дават ли бебето за допир "кожа в кожа" след раждането, оставят ли го с майката в стаята?
Предполагам, че всичко за бебето е осигурено - памперси, дрехи по време на престоя?
Колко е натоварено като цяло - пълна ли е болницата или е спокойно и няма много родилки?

# 120
  • София
Поръчваш си от меню на ресторант. Вода дават колкото поискаш. Лигнин а е доста по удобен от превръзка. Вземи си еднократни гащи но препоръчвам разтегателните на Чико те да меки и удобно. Хавлии, чехли всичко дават. За бебо има абсолютно всичко от дрехи до биберон.

# 121
Използват лигнин, защото е доста по-стерилен от всичко останало. Моят доктор ми каза, че задължително ще ми дадат веднага щом проплаче бебето за допир с мен. Между другото искам да повдигна въпроса за отложеното клампиране на пъпната връв. Бихте ли го направили за детето си?
glimse, доктора Славкова не ти ли е казала, че можеш да посетиш ден на отворени врати? Там подробно можеш да разпиташ за всичко, което те интересува. От хавлията до водата и т.н.

# 122
Използват лигнин, защото е доста по-стерилен от всичко останало. Моят доктор ми каза, че задължително ще ми дадат веднага щом проплаче бебето за допир с мен. Между другото искам да повдигна въпроса за отложеното клампиране на пъпната връв. Бихте ли го направили за детето си?
glimse, доктора Славкова не ти ли е казала, че можеш да посетиш ден на отворени врати? Там подробно можеш да разпиташ за всичко, което те интересува. От хавлията до водата и т.н.

Благодаря за отговора.
Принципно знам, че почти навсякъде има дни на отворени врати, но някак нямам желание да посещавам такова събитие. Ще поразпитам и докторката, предния път всичко ми каза, но исках да разбера и гледната точка на родилките тук Simple Smile

# 123
Аз раждах края на януари, нямаше поръчване на храна, каквото ти донесат, единствено имаше вариант да е вегетарианско.
За контакта кожа до кожа с бебето и дали ще остане с теб веднага след раждането да го закърмиш зависи от лекаря, при мен го имаше, при съквартирантката, която ражда точно със Славкова - не.
На мен лигнина не ми беше удобен и си ползвах превръзки, нямаше проблем, никой не мина да ни прегледа, освен мен акушерката ми неофициално.
Нямаше много родилки в болницата, мисля че бяхме само аз, съквартирантката и една майка с близнаци.

# 124
Направихме и отложено клампиране, предварително бях уговорила всичко с лекарката и акушерката ми

# 125
Glimps, това с мутро-барока беше забавно Simple Smile. Не изглежда точно така. Обстановката е приятна. На мен ми харесва това, че не прилична на типичната болница, което придава по-различна енергия. Също така и това, че е спокойно като цяло, че не е нужно да чакам за часа си както се е случвало на други места.
В болницата ти дават всичко необходимо - нощница, хавлии, даже има шампоан и душ гел от тези хотелските (аз лично си ползвам мои)-общо взето казаха само да си вземем личните неща. Цената на раждането включва всичко, което е необходимо за престоя - раждане, упойка, грижи за бебето и т.н. Плаща се допълнително само ако трябва някаква допълнителна терапия и/или престой.
За храната, не съм си избирала от ресторант (не знам, може би за родилките да има такава опция), а ядеш това което носят. Храната беше хубава. Вода ти осигуряват. От разговорът ми с неонатолога останах с впечатление, че първо полагат необходимите грижи за бебето, но няма проблем майката да си го гушне. За бебето също осигуряват всичко и се съобразяват с това, което иска майката. Ако искаш е при теб, ако не - го взимат.
Като цяло не е много натоварено, което е добре, защото колкото по-малко хора, толкова повече персонално внимание и грижи, разбира се имат случаи, когато е по-натоварено.
Имат хубава техника и модерни кувьози, ако евентуално нещо стане по-рано (мен лично този въпрос ми беше много важен заради намалели води) и се следя по-често. Имах среща с неонатолог и уверението й, че са на високо ниво в това отношение.  

# 126
  • София
Не че има мн голямо значение но това с храната ми стана странно.
На мен с изключение на първото хранене след секциото и закуските, ми носеха всеки ден меню от някакъв ресторант и можех да си избера две неща- салата и основно или нещо и десерт.
Възможно ли е да се е променило или може би има значение в каква стая си..

# 127
Dornrose, ти в каква стая си била?
И колко време след секциото ти дадоха вода и храна?

# 128
  • София
Бях в единична нормална. Вода ми дадоха веднага след като се събудих, защото след секциото съм заспала, доколкото си спомням на сутринта чай и препечено филийки на обяд супа, вечерята не си спомням поръчах ли или как точно беше, но другите дни със сигурност ми носеха меню и си избирах от него.

# 129
Болницата е с втора ниво на неонатологията, има 1 неонатолог (според сайта им).Може да се ражда там от определена седмица нагоре иначе задължително трябва да преместят детето в болница с най-високо ниво.

# 130
Dornrose, и аз съм се насочила към самостоятелна стая.
ver4eto_sv, с второ ниво е да. Затова се срещнах с неонатолог заради риска от преждевременно раждане при мен и да ми каже от коя седмица могат да поемат новородени. Обясни ми с какво разполагат. При тях са се раждали бебета в 27-ма - 750 гр, 29-та и нататък. Мен това ме интересуваше, да знам, че седмицата в която съм, могат да ме поемат и ако се наложи да се транспортира бебето, имат с какво.
Неонатолозите са двама в момента. Но и все пак и бебетата не са толкова много, че да са неободими толкова неонатолози колкото са в Токуда, Надежда или Майчин дом.

Последна редакция: пт, 19 апр 2019, 01:35 от shakri

# 131
След секцио май не ти дават веднага да ядеш. Или поне доста по-лека храна. Знаете ли кога раздвижват? Аз ще раждам естествено, но все пак да попитам. Защото една приятелка я раздвижиха 24 часа след секцио, а друга 8 часа след това. ?
Иначе и аз ще повдигна въпроса за отложеното клампиране на пъпната връв. Имам много малко време, но ще трябва да реша и за стволовите клетки. Вие съхранихте ли?

# 132
  • София
Секциото ми беше спешно на обяд а ме раздвижиха към 22:00 някъде демек около осем часа по късно. Вода може и както казах лека храна на следващия ден

# 133

Момичета, ето ценоразпис и от мен. Дадоха ни го на 15.02, когато бях на Отворените врати с д-р Славкова.
Аз също се следя при нея, но във Фемина. С нея и ще раждам, но по-скоро в Софиямед. Мен доста неща ме притесняват в Св. Лазар....
cvete_p Относно раздвижването, Славкова на мен ми обясни, че е на 6-тия час.
glimpse За мутро-барока подкрепям. Не ми е болнично там и това още повече ми действа на психиката.
Проблемът е, че аз имам колежка раждала там и случаят с нейното бебе е покъртителен, затова никак не ми се рискува Sad

# 134
Момичета, ето ценоразпис и от мен. Дадоха ни го на 15.02, когато бях на Отворените врати с д-р Славкова.
Аз също се следя при нея, но във Фемина. С нея и ще раждам, но по-скоро в Софиямед. Мен доста неща ме притесняват в Св. Лазар....
cvete_p Относно раздвижването, Славкова на мен ми обясни, че е на 6-тия час.
glimpse За мутро-барока подкрепям. Не ми е болнично там и това още повече ми действа на психиката.
Проблемът е, че аз имам колежка раждала там и случаят с нейното бебе е покъртителен, затова никак не ми се рискува Sad
Аз също се следя във Фемина, но някак Софиямед никак не ми допада като опция, дори мъжът ми е твърдо против. Там ходила ли си? По-добре ли е? Мъжът ми работи в близост до Софиямед и ги обслужват с медицинските профилактики, а и когато някой се почувства зле ходи на преглед - обратната връзка е, че цари изключителна некомпетентност и мърлявщина. Освен това нали се случи и инцидента с онази акушерка Sad
За св. Лазар и аз съм чувала не много ласкави отзиви, но за момента ми е нещо като по-малкото зло Sad

# 135
Всеки си има разбирания и се нуждае от различни неща и на база това си преценява и избира при кого и къде да ражда.
cvete_p, д-р Димитров каза за раздвижването - веднага, което не знам точно колко време е след секциото. Явно всеки лекар си преценява по свое усмотрение след колко време. Аз това с отложено клампиране не съм го мислила.
За стволовите клетки все още се чудя. Много се бях навила, после се отказах, сега въпросът ми е пак на дневен ред. Ти ще съхраняваш ли?

Последна редакция: пт, 19 апр 2019, 18:23 от shakri

# 136
Отложеното клампиране и ст.клетки не са съвместими.
Ние съхранихме ст.клетки.

# 137
За храната - аз бях в двойна стая и не съм избирала от меню, но бях казала, че не ям месо. Храната доста ми хареса, а аз съм си капризна в това отношение.

# 138
  • София
Димитров много държи на раздвижването.
Наистина ли раждането общо излиза към 10 000 лв ?

# 139
Не, малко по-назад съм качила ценоразпис. Цената на раждането е различна в зависимост от стаята и включва всичко по престоя и грижи за бебето, освен ако не се налагат допълнителни терапии и престой.

# 140
На финалната права съм момичета, стискайте палци! Реших да бъде клапмирана пъпната връв на детето ми. За стволовите клетки още не съм решила окончателно, макар да няма никакво време.

# 141
На финалната права съм момичета, стискайте палци! Реших да бъде клапмирана пъпната връв на детето ми. За стволовите клетки още не съм решила окончателно, макар да няма никакво време.

Успех, cvete_p! Пиши как е минало раждането.

# 142
Ето ме и мен, момичетааа! Бързам да кажа радостната вест. Появи се най-голямото щастие в живота ми- моето момченце. Sparkling HeartРаждането не беше леко, но всичко приключи успешно. Благодарна съм на целия екип на болницата- от професионализма и отношението. Още ме държи еуфорията и не съм многословна. Само исках да споделя, че вече и аз съм мама.Sparkling Heart

# 143
Ето ме и мен, момичетааа! Бързам да кажа радостната вест. Появи се най-голямото щастие в живота ми- моето момченце. Sparkling HeartРаждането не беше леко, но всичко приключи успешно. Благодарна съм на целия екип на болницата- от професионализма и отношението. Още ме държи еуфорията и не съм многословна. Само исках да споделя, че вече и аз съм мама.Sparkling Heart

Честито! Да ви е живо и здраво съкровището!
Чакаме с нетърпение повече подробности около ражданетп! Да ни вдъхнеш кураж !

# 144

Честито! Да ви е живо и здраво съкровището!
Чакаме с нетърпение повече подробности около ражданетп! Да ни вдъхнеш кураж !

Благодаря за поздравленията! Чувството е неописуемо. Не е лесно да родиш, но е страхотно чувство и изживяване. Пожелавам го на всички ви! Ще разкажа по-подробно, само да се посъвзема още малко.

# 145
Здравейте, какви са отзивите за д-р Лачев?  Правим опити за дете, а съм диабетичка.

# 146
Ето ме и мен момичета. Моят бебчо доста дръпна вече и е на месец и половина. Наддал е 1.100кг. Много съм щастлива.!:)
Гергана, какво точно ви интересува за доктор Лачев?

# 147
  • София
cvete_p, можеш ли да разкажеш ако не е проблем малко повече за как протече раждането? Какво беше отношението и как беше престоя?

# 148
cvete_p, можеш ли да разкажеш ако не е проблем малко повече за как протече раждането? Какво беше отношението и как беше престоя?

Здравейте! Разбира се, вече спокойно разказвам на мои близки как мина раждането. Трябваше ми малко време да се посъвзема, защото бях се насочила към естествено раждане, но не винаги нещата протичат по план. За съжаление бебчо беше тръгнал много лошо с лицето напред. Решихме да изчакаме, но въпреки това не се промени нищо. Останах с 6 сантиметра разкритие и след почти 15 часа престой на леглото в очакване да ме преместят в родилна зала, доктор Димитров предприе секцио, защото и тоновете започнаха да падат. Лично дойде при мен и ми обясни ситуацията, нямаше как да протече нормално раждане, защото с това тръгване с лицето напред, нещата няма как да се случат. Тук е мястото да благодаря за професионализма и отношението на доктора и въобще целият екипна болницата. Секциото протече без никакви усложнения, просто за мен беше малко шоково това, защото и през ум не ми беше минавало, че може да се наложи да родя секцио. Нямам никакви забележки относно престоя- показаха ми бебчо и още на следващия ден, когато ме раздвижиха ми го дадоха. Информираха ме как е детето, не чакаха да ги питам. Дадоха ми съвети как да стимулирам кърмата. Няма нещо, което да ме е подразнило. Другата седмица ще ходя на профилактичен преглед.

# 149

Здравейте! Разбира се, вече спокойно разказвам на мои близки как мина раждането. Трябваше ми малко време да се посъвзема, защото бях се насочила към естествено раждане, но не винаги нещата протичат по план. За съжаление бебчо беше тръгнал много лошо с лицето напред. Решихме да изчакаме, но въпреки това не се промени нищо. Останах с 6 сантиметра разкритие и след почти 15 часа престой на леглото в очакване да ме преместят в родилна зала, доктор Димитров предприе секцио, защото и тоновете започнаха да падат. Лично дойде при мен и ми обясни ситуацията, нямаше как да протече нормално раждане, защото с това тръгване с лицето напред, нещата няма как да се случат. Тук е мястото да благодаря за професионализма и отношението на доктора и въобще целият екипна болницата. Секциото протече без никакви усложнения, просто за мен беше малко шоково това, защото и през ум не ми беше минавало, че може да се наложи да родя секцио. Нямам никакви забележки относно престоя- показаха ми бебчо и още на следващия ден, когато ме раздвижиха ми го дадоха. Информираха ме как е детето, не чакаха да ги питам. Дадоха ми съвети как да стимулирам кърмата. Няма нещо, което да ме е подразнило. Другата седмица ще ходя на профилактичен преглед.

Извинявам се, но как се очаква бебето да застане в друга, благоприятна позиция докато лежите на леглото? Трябва движение.

# 150
Здравей! Може би не съм се изразила правилно. Не съм стояла прикована на леглото в буквалния, но всъщност си минаха 15 часа. Опитах да се поразходя, но доста ме присвиваше и бях наведена през цялото време в опит да се изправя и отида до тоалетна. Не мисля, че е имало шанс да се промени позицията на бебето.

# 151
Здравейте, Цвете, от всичко се интересувам за д-р Лачев в професионален план. Вие негова пациентка ли сте?
Както вече казах съм диабетичка и при мен нещата са по-сложни.

# 152
Здравейте!
От скоро следя всички теми за болница Свети Лазар, но някак си не намирам всичко, което ме интересува.
Бих се радвала всички, които имат опит там , било то положителен или отрицателен да споделят .
1. От всичко изчетено става ясно, че цените са доста високи, което в случая е последното, което ме вълнува като тема, защото ще дам колкото е нужно за здравето и спокойствието си.
Знам, че за проследяване и раждане , жената трябва да се чувства в сигурни ръце, обстановка, с партньора си- спокойна.
За съжаление за това, което жените в много европейски държави не плащат нищо, ние тук даваме “луди” пари.
2. Чета смесени мнения за докторите, апаратурата и неонатологията - наистина ли отношението на лекарите отговаря на стандарта , за който се плаща?
Имат ли готовност за извънредни ситуации, нещо което може да се случи в последния момент, не е планувано или за проблемни бременности?
3. Акушерка или екип избирате, или може и двете?
4. Водното раждане само от акушерки ли се извършва?
5. Споделете впечатления, нещо важно, което пропускам .
Не мисля за интернет и храна, а по- скоро за комфорт, чистота и добра грижа .

Благодаря предварително !