Работа, CV-та, HR-и, съвети - 65

  • 35 979
  • 732
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 030
Картата нали е поименна, щом вече са ти я издали, значи важи. Явно  Евроинс нямат такова изискване. Но повечето застрахователи не осигуряват здравнонеосигурени. Например ЗАД България, изрично са написали в общите си условия. Братовчед ми беше 8 дни безработен, просто луфт между две работни места и си подаде в НАП Декларация 7, дори веднага му сметнали там 8 лв. здравни осигуровки и ги платил на място.

# 76
  • Мнения: 9 050
Картата нали е поименна, щом вече са ти я издали, значи важи. Явно  Евроинс нямат такова изискване.

Това не е точно така. Застрахователят си издава картата и си прибира парите от работодателя. А при щета, изведнъж се оказва, че няма да я покрият, защото лицето е здравно неосигурено. Застрахователят няма задължение да проверява осигурителния статус при застраховане.
Някои застрахователи покриват определени неща и за здравно неосигурените. Например доболнична помощ. Други не покриват нищо. Та на въпросът дали важи, само застрахователят може да отговори.
Но със сигурност това, че има издадена карта, нищо не значи. Значи само, че някой е дал едно пари.

# 77
  • Мнения: X
Моля да ми дадете примерна добра снимка за сиви. Роднина си търси работа, снимат го вкъщи и сега ми се цупят, че не съм харесала снимките и да покажа какво било добра снимка. А те са наистина зле, камерата тикната в носа, фокус върху недостатъците във визията, кофти облекло, кофти фон. Накрая щели да кътнат само главата. Моите предложения не им допадат - снимки с целия торс били големи, снимки до раменете били барнати като на кинозвезди...
За младши административна позиция става дума.

# 78
  • Мнения: 9 050
Най-добрата снимка за CV е пропуснатата такава. CV-то без снимка винаги изглежда далеч по-професионално. Това е мое мнение. Има колеги, които много държат на снимка (при все, че нямат право да настояват на подобно нещо.)
Ако все пак държи да сложи снимка, да отиде във фото и да си направи снимка в паспортен формат. Всички тия снимани вкъщи, на бюрото и т.н. самодейности изглаждат супер нелепо в CV, та ако ще не само главата, ами само очите и челото да си отреже.

Снимки, на които има и част от тялото са професионалния стандарт за CV в Германия например. Но те са много специфични. Има си правила за позата и се правят във фотографско студио, а не вкъщи.

Моят съвет - по-добре без снимка, отколкото с домашна такава. Независимо какво ще изреже, снимките от телефон изглеждат смешно в CV.

# 79
  • Мнения: 8 805
Не съм HR, но според мен снимка с целия торс или раменете няма място в CV. Трябва да е бизнес снимка. Горе-долу като паспортна, облеклото е бизнес (в гугъл прочетете за dresscode). Поразледайте в LinkedIn (макар, че и там има изключения. За разлика от паспортните снимки, които са по-строги - накъде да гледаш, от какво разстояние да си сниман, светлина, фон, за CV можеш да се снимаш усмихнат, и е препоръчително, според мен.
Ето някои примери: кой индийски кандидат бихте избрали?

# 80
  • Мнения: X
И аз не одобрявам снимка, но той настоява.
Пепина, тези, които бих избрала, са снимали и раменете.

# 81
# 82
  • Мнения: 8 805
И аз не одобрявам снимка, но той настоява.
Пепина, тези, които бих избрала, са снимали и раменете.
коя избираш? момичето с кока-колата, момичето с цветята, момичето с голите ръце? Аз тези не бих ги избрала. Само момичето с цветята за позиция 'градинар' ще я избера.

# 83
  • Мнения: 7 987

Ето някои примери: кой индийски кандидат бихте избрали?


Много зависи от позицията, за която кандидатстват.

# 84
  • Мнения: 9 050
Никоя от показаните снимки не е правена вкъщи с телефона.

# 85
  • Мнения: X
Всички без последните 3.

# 86
  • София
  • Мнения: 9 920
Джобса пази ли къде си кандидатствал преди 5г.

# 87
  • Мнения: 7 987
Вече не. Но можеш да си ги ескпортваш и да си ги пазиш.

"Секцията “Моите кандидатствания” е обновена. Моля, запознайте се с новите функционалности и възможности.

Секцията “Моите кандидатствания” Ви дава възможност да преглеждате изпратените от Вас и съхранявани в акаунтите на работодатели Ваши кандидатури и обявите, по които сте кандидатствали.

Преглед на изпратени кандидатури. При кандидатстване изпратената от Вас кандидатура се доставя в акаунта на работодателя. Всяка кандидатура има уникален идентификационен номер, видим за Вас и за работодателя, който можете да използвате при последваща комуникация относно Вашето кандидатстване.

Изтриване на изпратени кандидатури. В случай на необходимост, тази секция Ви позволява да изтриете изпратена от Вас към работодател Ваша кандидатура от неговия акаунт. При изтриване на кандидатура всички лични данни, част от нея, се премахват от акаунта на работодателя с изключение на идентификационния номер. Изтриването се отнася само за съхраняваните в сайта кандидатури. Възможно е работодателят да е разпечатал или съхранил копия на Вашата кандидатура извън сайта. В тези случаи можете да използвате идентификационния номер на кандидатурата при комуникация с работодателя.

Едногодишен срок на съхранение. Кандидатурите се съхраняват за период до една година от датата на публикуване на обявата, по която сте кандидатствали и са налични в секцията “Моите кандидатствания” и в акаунтите на съответните работодатели (в случай че не бъдат изтрити преди изтичане на този срок).

Експорт на кандидатура. В случай че желаете да съхраните информация за Ваше кандидатстване за период по-дълъг от една година, използвайте функцията за експорт (налична в десктоп версията)."

# 88
  • Мнения: 1 472
По новия закон за защита на лични данни, който трябва уж днес да се обнародва, ще може само 6 месеца да се съхранява информация и документация по подбор.

# 89
  • Мнения: 432
Вярно ли е, че при напускане поради намален обем на работа, нямаш право да започнеш веднага нова работа, а чак след месец?

Общи условия

Активация на акаунт