Работа, CV-та, HR-и, съвети - 65

  • 35 970
  • 732
  •   1
Отговори
# 30
  • Другата България
  • Мнения: 37 295
По закон трябва да ти я изплатят. Но съм виждала фирми, които те карат да се подпишеш, че си я взел, а не си, и не тия изплащат.
Нито пък ти дават да си я ползваш. Peace

# 31
  • Мнения: 326
По закон трябва да ти я изплатят. Но съм виждала фирми, които те карат да се подпишеш, че си я взел, а не си, и не тия изплащат.
Нито пък ти дават да си я ползваш. Peace

Съвсем възможно е и така да стане особено, като шефката ми е отмъстителна и злобна Smiling Imp

# 32
  • Мнения: 1 472
Смятам, че зависи от вас, дали ще се подпишете или не - за  не използвана отпуск, а уж ползвана или изплатена, както и за др. обезщетения при напускане на работа.
Ако вие не си търсите правата, никой не може да ви помогне.
За това е много важно да се чете какво се разписва, като са неясни членове и алинеи да се провери какво означават. Особено сега, когато всеки е с интернет в джоба, ама да знае как да го ползва рационално, а не за туитър и фейсбук да се тагнем. Не приемайте лично поста!

# 33
  • Другата България
  • Мнения: 37 295
Аз говоря от личен опит.
Във въпросната фирма, от която избягах с 200 за близо два месеца нито ми платиха тези 3 дни, нито ми позволиха да ги ползвам - аз това исках, да си ги ползвам. Отказаха, защото вече бях пуснала предизвестие с мотив, че ще ми ги заплатят. Трънки. Mr. Green

# 34
  • Мнения: 1 472
Да, рабтодателят може да откаже ползването им, но после се изплаща. Ако сте разписаши на добра воля, пак казвам, че никой не може да помогне-дори и съд. Ако се бяхте обърнали към Инспекция по труда.,без да разпишете, със сигурност ще сии ги получите, преди да са стъпили в офиса им

# 35
  • Другата България
  • Мнения: 37 295
 Grinning Нямаше да ги получа, но това е дълга тема и няма да навлизам в дебати.
По принцип си права.
На практика не винаги нещата стават така. Peace

# 36
  • гр.София
  • Мнения: 465
Събирам мнения.
Редактирам се, вечер се раждат въпросите, а сутрин нещата имат отговори:)



Последна редакция: нд, 10 фев 2019, 16:28 от Just Star

# 37
  • Мнения: 4 611
В България няма ли консултации по (може да се объркам как точно се казва) насочване в кариерното развитие? Май се бъркам - като че ли беше за студенти. Но се питам защо пък да не се възползват и други хора, които са на кръстопът? Идеята е, че ти се прави тест, след който ти казват за какви професии си подходящ. Според мен е много полезно ако човек не знае с какво иска да се занимава. Шансът е и това да не помогне, но самата възможност да откриеш нещо което би ти харесало, прави тези консултации полезни според мен.
Много хубава тема, записвам се.

# 38
  • Мнения: 4 590
Уейв насочване в кариерното развитие е точно за ученици, за всички останали се гледа какво са учили...

# 39
  • Варна
  • Мнения: 384
Има си кариерни консултанти и за възрастни. Аз поне в момента се сещам за една дама.

# 40
  • Другата България
  • Мнения: 37 295
Събирам мнения. Днес станаха 11 години, откакто съм във Фирмата.
От шест години заемам сегашната си длъжност, не мисля, че има накъде да раста в компанията.
Как ще се приеме в CV- то ми, ако не си тръгна сега, за да потърся развитие?
Или пък да остана с ясно съзнание, че това е таванът на възможностите ми?
Аз нещо този въпрос не го схващам.
Как ще се приеме от кого? От бъдещи работодатели ли?
Значи ако те удовлетворява сегашната работа, какво те бъркат бъдещи работодатели?
Дългите периоди на седене на едно място поне в моето СВ винаги са били приемани с положителна нагласа.
Сега, дали да останеш на една работа зависи от още куп други неща, освен от желанието за развитие.

# 41
  • Мнения: 8 802
според психолозите повече от 5 г не трявба да се задържаш на едно място.

# 42
  • Другата България
  • Мнения: 37 295
 Laughing Ама разбира се, ще слушаме психолозите.
Няма да гледаме ЕГН, пазарна конюнктура, пазар на труда, опции за намиране на работа, а ще слушаме психолозите.
Това може и да важи за млади хора.
За лели като мен на 45+ малко трудно, и то в Северозапада. Stop

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Да, тъкмо ще си се установил някъде и юруш пак всичко отначало в нова среда... И от какъв зор?

# 44
  • София
  • Мнения: 11 763
Точно тея 5г и мен ми бъркат в здравето. От 11г съм в една и съща фирма, ми за момента няма друга която да ме блазни че да взема да напусна компания която е инвестирала 11г в мен.

Общи условия

Активация на акаунт