Работа, CV-та, HR-и, съвети - 65

  • 35 960
  • 732
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 7 987
Ми аз в провинцията работих в ИТ за 750 лв при стаж 15 години.. Как е? Като няма къде другаде. Е вярно в друга и нова за мен област беше. Но 750 лв.

Последна редакция: чт, 30 май 2019, 14:06 от celika

# 706
  • Мнения: 29 322
Никой не набива канчето на госпожата. Казахме ѝ, че, щом желае и има възможност, може да си търси и чака идеалната работа. Просто според нас 1500 лв. стартово за административна длъжност или държавна работа са в сферата на имагинерното дори и за София.
Съвет за такива свободни позиции не сме дали, защото просто няма такива, каквито тя желае.
Ако има специализация и стаж, е различно, но тя каза, че стажът ѝ е в различни сфери, не е голям, за образованието не помня какво беше - английски...?!? ...или друго?  newsm78

# 707
  • Мнения: 169
Еми как е, ЗЛЕ е!!! Защоти знаят, пе ако не си ти, има други които ще се съгласят, защото сме с такова мислене. Иди ти един англичанин да го накараш да направи нещо, за което не му се плаща. Яд ме е за хората, все още нямаме самочувствие на знаещи и можещи и се "продаваме" за без пари.

# 708
  • Мнения: 7 987
Айде още един, дето го е яд на хората, дето вместо да стоят гладни, работят за малка заплата. Grinning

# 709
  • Другата България
  • Мнения: 37 258
Никой ничие "канче" не е набивал.
Обясни ѝ се нормално, културно, тя си знае своето.
Няма проблеми, не е опряла до някой от нас да ѝ плаща сметките, това, че според нея си знае цената и не иска да се "продава" за по-малко е ок, но поради младостта си не отчита фактора пазар на труда и очаквания и изисквания И на работодателя.
Мен лично винаги са ме дразнили персоналните нападки в момент на изчерпване на логични аргументи в даден спор или конструктивен диалог. Затова и ѝ го казах. Още повече, че тя направи забележка на човек за грамотно написан пост именно в тази връзка - неграмотност, тоест, тя нападна първа в момента, в който казаното отсреща не ѝ изнесе.
Толкова, дано си намери работа там, където иска и да е удовлетворена.

# 710
  • Мнения: 169
Celiка, айде да не ми слагаш думи в устата Stuck Out Tongue Winking Eye
И благодаря за тона, очакваше се Joy

# 711
  • Мнения: 7 987
Ами аз по друг начин не мога да разбера написаното от теб. Яд те е за хората, че не могат да искат повече пари. Могат бе. Аз си поисках 800 лв., а те ми се изциганиха за 50 лв.

# 712
  • Мнения: 169
Не ме разбираш, ок. Но не реагирай  по този начин, като не си разбрала. Не си единствената работила за тези пари. Работила съм и за доста по-малко... Имам опит и знам, не ме учи ти мен. Затова заминах, върнах се с надеждата нещо да се е променило, ама тцъ

# 713
  • Мнения: 7 987
Добре де, обясни! Simple Smile

# 714
  • Мнения: 169
Ааа в този капан не падам Stuck Out Tongue Winking Eye Joy
Който разбрал, разбрал
Няма да се обяснявам като ученичка Joy

# 715
  • Мнения: 2 998
В момента нямам възможност да се връщам назад, но ми направи впечатление за готовността да се работи и за 1к за IT. Познавам доста хора, които даже и без опит започнаха на 1800 лв чисто и никой от тях няма да се съгласи на по-малко.
IT не значи само програмист, а и много други длъжности. Началните заплати за QA без опит са около 1000лв нето. В хостинг компаниите също се започва толкова за съпорт/чат.

# 716
  • Мнения: 169
Знам много добре какво значи, знам и заплащането какво е. Работила съм в хостинг компания, ясно ми е

Вижте, не съм тук да споря. Въобще даже нямам такова желание.
Всеки сам знае как да се предлага и за колко да  се "продава" Blush
От сърце желая успех на всички!!!

Последна редакция: пт, 31 май 2019, 11:42 от AnMary

# 717
  • София
  • Мнения: 3 069
Аз бих помолила да ни кажете в каква сфера или компания се наемат хора без опит за 1800 лв. нетно заплащане, защото наистина звучи позитивно и впечатляващо.

# 718
  • Мнения: 29 322
Аз бих помолила да ни кажете в каква сфера или компания се наемат хора без опит за 1800 лв. нетно заплащане, защото наистина звучи позитивно и впечатляващо.

Аз бих отишла на такава позиция, както съм с опит и образование.  Peace

# 719
  • Мнения: 15
Аз бих помолила да ни кажете в каква сфера или компания се наемат хора без опит за 1800 лв. нетно заплащане, защото наистина звучи позитивно и впечатляващо.

Мисля, че в BPO сектора свободното владеене на шведски, нидерландски или иврит дава възможности за 1800 лв. нетно заплащане.

Обяснението е, че има търсене, а няма достатъчно предлагане.

Английският е масов език, съответно заплащането е доста по-ниско.

Общи условия

Активация на акаунт