Пазарът на недвижими имоти-какво се случва реално? - 34

  • 44 522
  • 770
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 25 739
Като става дума за отдаване под наем си мисля, че скоро малките рентиери ще изпаднат от пазара. Ще бъдат изместени от големи такива, които само с това си се занимават (управление на имоти под наем).
Не ми се вярва. В цял свят си има наемодатели с по 1- 2 жилища. Отдават дългосрочно, на приемлив наем и не се конкурират с фирми и др.

# 496
  • Мнения: 6 292
Ново ремонтирани апартаменти среден клас с РЗП 45 кв.м. с хол+кухня и то 17 кв.м. и спалня около 12 кв.м., останалото баня 3,5 кв.м. и коридорче се дава в центъра около НДК/Попа/до към бул. Прага за по 650-700 лв съвсем успешно. В някои коорации и Витошка може и за повече. РЗП 70-75 кв.м. с две спални, по-големи помещения вече тип 3 в 1 (кухня, трапезарна част и хол), баня в същите райони се отдават за по 1000-1200 лв. На малките наематели са и българи, на по-големите масово чужденци. Сградите са без паркоместа и асансьори. Знам поне за 6 реални такива отдадени имота.

Тая обява дето пусна някой https://www.bulgarianproperties.bg/imoti-dvustayni-apartamenti/i … aem-v-sofiya.html не знам колко бързо ще се отдаде, защото просто е идиотски направен. Няма кът за хранене има тъпа неизползваема мивка. Наврян диван. Не ми е ясна таргет групата, защото апартаменти с наем в този ценови клас в района се отдават на студенти в медицинския обаче ДВАМА, т.е. с две отделни спални. И бюро няма къде да се сложи. За мен най-удачен му е Airbnb на този нефункционален имот, за да докарат такива приходи при средна заетост.

Последна редакция: ср, 20 фев 2019, 09:46 от drago_2008

# 497
  • Мнения: 18 501
И в момента има фирми с много жилища - концентрирани са в няколко квартала. В същите квартали има и малки наемодатели, хляб има за всички.

# 498
  • Варна
  • Мнения: 728
Здравейте, имам въпрос. Разглеждаме жилище, на чиято обява пише, че е преустроено от две малки. Питах брокерката как е документално, и тя ми казва че при покупка ще получим два нотариални акта. Това значи ли, че всички такси - оценка на имот, застраховка и прочие ще са за два имота, как са уредени нещата с партиди за водоснабдяване и електричество, и две ипотеки ли трябва да се теглят? И като цяло .....какви рискове крие покупка на подобно жилище. Разбрахме, че съответния блок е бил бивше общежитие, и голяма част от апартаментите вътре са преустроени по подобен начин. Така или иначе консултация с адвокат ще бъде направена, но до тогава бих се радвала ако някой може да даде малко светлина по тези въпроси.

# 499
  • Мнения: 9 875
Какви 45 кв, по 60 хиляди евра те гонят; и то в Ст. Град?? За по 500 лева наем???
С коя от трите цифри не си съгласна?

# 500
  • Мнения: 346
Сега гледах ТВ и пуснаха реклама на Home2You, изкупуват ти имота до 3-4 дни на уж обявена от теб цена, предполагам, че трябва да се доближава все пак до реална пазарна оценка. Та, стана ми интересно някой има ли опит с тях и как протича процеса, къде е уловката?

# 501
  • София
  • Мнения: 3 029
Доколкото съм чувала, изкупуват на много ниска цена и то от хора на зор.

# 502
  • Мнения: 5 639
Елементарно, Уотсън, от сто поне двама-трима не си знаят цената (при възходящ пазар).

# 503
  • Мнения: 888
Или не изкупуват нищо, само събират база данни имоти за свои клиенти.....

# 504
  • Мнения: 836
И аз го забелязах това. Варианти много. Пране на пари. Разчитат на затруднени хора които нямат време. Ако са си направили  една бригада за ремонти могат и от там да правят печалба. Интересно ако въпросният бизнес модел е успешен колко време ще им отнеме на останалите агенции да го внедрят. Плюса е, че покупка от тях ще изглежда сигурен вариант за купувачите на фона на няколко наследника.

# 505
  • Мнения: 3 070
Сега гледах ТВ и пуснаха реклама на Home2You, изкупуват ти имота до 3-4 дни на уж обявена от теб цена, предполагам, че трябва да се доближава все пак до реална пазарна оценка. Та, стана ми интересно някой има ли опит с тях и как протича процеса, къде е уловката?
Да да. Simple Smile

# 506
  • София
  • Мнения: 1 869
Купуват и апартаменти с проблемни документи и после явно имат някаква схема за прикриване при следваща продажба.
Не бих се занимавала с тях.

# 507
  • София
  • Мнения: 4 192
Таргета им е възрастни хора. Те парите през балконите си хвърлят пък за жилището ли няма да ги излъжат.

# 508
  • София
  • Мнения: 14 684
Е, де - като се види по медиите с кое лице е свързана агенцията, става ясно какво се прави.

# 509
  • София
  • Мнения: 4 192
Баба ми е още жива и нейна връстничка на 90 години изгоря. Продала апартамента на някакъв измамник с обещанието да я гледа, който първо й платил само половината, после изтеглили парите от банката и й ги отмъкнал и тях. Седмица по-късно я изгонил от апартамента. Жената реве, обаче всичко е законно

Общи условия

Активация на акаунт