Пазарът на недвижими имоти-какво се случва реално? - 34

  • 44 527
  • 770
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 25 739
Колко време трябва за да се снабди един продавач с пълния набор документи за продажба на имота си?

Около 1 месец. Ако са пуснали нормална поръчка за скица и данъчна оценка.

# 751
  • Мнения: 40 913
Колко време трябва за да се снабди един продавач с пълния набор документи за продажба на имота си?

Около 1 месец. Ако са пуснали нормална поръчка за скица и данъчна оценка.

Точно това мислех и аз да напиша - ако са някакви патологични скръндзи и при договорена сделка за десетки хиляди евра се стискат да платят малко повече за експресна услуга.

# 752
  • Мнения: 25 739
Ами, те са прибрали капаро 10%, купувачите пък имали работа с банката...явно са пуснали обикновенна поръчка, що да се вътрят като сделката не е спешна.

# 753
  • Мнения: 2 694
Хъм , на ръба сме изглежда, блока ни е завършен 2013 ста пролетта с Акт16 .... Thinking
Трябва да се въведе нова терминология - Старо, по - старо, най - старо... древно/антично/ гредоред/камък
И ново, по - ново , най-ново.... още на хартия/скица/проект.... само обещание за 2025та г.  ... Grinning  Stuck Out Tongue Winking Eye
Дамммм, по тяхната логика аз съм СС, АКТ16 са взели 2010та Grinning
Тъй като почнат да пишат глупости, пък грам мисъл не вкарват...

# 754
  • Мнения: 677
Глупусти са твърдения, че от 90-те е НС. Разликата между строителството пред 90-те и сега е оттук до небето.

# 755
  • Мнения: 25 739
Аз живея в блок 2008ма, какво е? Хибрид?

# 756
  • Мнения: 40 913
Дамммм, по тяхната логика аз съм СС, АКТ16 са взели 2010та Grinning
Тъй като почнат да пишат глупости, пък грам мисъл не вкарват...

И защо да са глупости? Защото ти не споделяш това мнение ли?  newsm78
Логика си има във всяка класификация, независимо дали на теб ти харесва или не. Ето някои аргументи защо ЗА МЕН (нещата тръгнаха след кат написах какво АЗ разбирам под НС, без да съм имала претенции да въвеждам някаква  класификация, задължителна за другите) НС са сградите до 5 години:

- Новият "Закон за енергийната ефективност" например е публикуван 2015 година и от тази дата нататък сградите се проектират при по-високи изисквания.

- От 2012 година пък действат новите по-строги изисквания за антисеизмично строителство

- С раздвижването на пазара след кризата (2013-2014 година) масово при НС започнаха да се предлагат сгради, минаващи за "луксозни" преди това - с гранит в общите части, облицовки с камък на партерните етажи, качествени силиконови мазилки върху изолацията, достатъчно гаражи и т.н.

- Гаранцията на сградите е 5 години и купувайки по-нова сграда човек купува и гаранция.

Точно затова АЗ ЗА СЕБЕ СИ си класифицирам така НС. Ако на теб не ти харесва прави си други класификации, не те гоня да приемаш моите. Но да казваш, че всичко дето не ти е по терка е глупост е тъпо Naughty

# 757
  • Мнения: 9 875
Гаранцията не е ли 10 години?

# 758
  • Мнения: 40 913
В главата ми стои пет newsm78 Ама те са няколко гаранции - една е за конструкцията, друга е за довършителните работи, трета за разни консумативи. Мисля, че за да не ти падне мазилката или изолацията е пет, а десет може да е за конструкцията. За латекса по стълбищата или за осветлението обаче едва ли е и пет. Но може и да бъркам, да ме поправят ако някой знае повече, но аз все пак мисля, че гаранцията, която ме касае е 5. То ако падне сградата явно ще се съдим и ще е дълга и широка.

# 759
  • Мнения: 25 739
За покрива мисля, че е 10 г.

# 760
  • Мнения: X
Ако падне сградата, ще се съдим ако оцелеем.

# 761
  • Мнения: 19 485
Абе пожелавам ви да не се налага да си  ползвате гаранцията.

# 762
  • Мнения: 40 913
Това се подразбира Grinning
Аз все пак ползвах - някакъв наемен шпакловчик не бил сложил мрежа над кабелната разводка и след време (и след земетресението) се напука гипсът. Оправиха го безплатно, ама мръсотията, разтребването и боядисването си беше за нас. Поне по този случай сменихме боята в хола с по-хубава Mr. Green

# 763
  • София
  • Мнения: 4 192
Аз живея в блок 2008ма, какво е? Хибрид?
За нишо не става, не знам какво четеш вече толкова години в тези теми...

# 764
  • Мнения: 40 913
Господи, става дума за разделяне на строежите по време, чиято цел е само и единствено да има яснота за какво става дума. Никой не казва, че по-старите от 5 години не стават Shocked Все едно да кажем, че това дете е много добро, понеже е 10 клас, а онова е лошо, понеже е в 5 клас. А то в кой клас са децата носи само информация за възрастта им и какви познания се очаква да са добили в училище, но нищо друго.  Не разбирам защо някои се засягат и впрягат от едно определение, въведено от мен за моя собствена употреба  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт