"За" или "Против" приемането на смъртната присъда в България

  • 14 555
  • 424
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 32
Крайните психопати неподлежащи на лечение и промяна се броят на една ръка. 99,9% от престъпниците вършат тежките престъпления от психични болести, бедност, наркотици и тнт.

Обществото ще плаща за тая рехабилитация ако иска да намали престъпността. Просто няма друг начин. Ако обществото е бедно спасение няма. Има достатачно хора готови да умрат за по-добър живот. И да раздават смъртни присъди като визитни картички и да екзекутират 5000 човека на година като в Китай обществото ще е джунгла.

# 421
  • INFJ
  • Мнения: 9 381
А как "помагането" на настоящите престъпници, ще намали създаването на нови такива?

# 422
  • Мнения: 32
хаха знаеш ли какъв процент от престъпленията се вършат от рецидивисти? В момента проблема е, че човек влязъл в затвора веднъж нормалния живот за него приключва. Не го взимат на работа, хората го отбягват, психически е смазан. Случвало ми се е да общувам с бивши затворници и имам поглед. Тия хора се отдават на алкохол наркотици и с престъпна дейност са принудени да си набавят пари. Накрая влизат у някоя панелка пияни и друсани и убиват пенсионера за 200 лева, щото не им пука вече.
Това обществото може и трябва да го предотврати ако иска по-добър живот.
В държавите като Германия и скандинавските са го осъзнали и го правят доста успешно. Да не мислиш, че е щото са много хуманни, правят го за обществото си.

# 423
  • INFJ
  • Мнения: 9 381
Т.е. в Германия и скандинавските страни вече няма престъпност? Че тя Швеция е на първо място по изнасилвания в Европа, не знаеш ли?

Защо смяташ, че ако е имало начин това да се случи, то е нямало да се случи досега? Едва ли мислиш, че хората преди хиляди години са били по-тъпи? Точно толкова умни/глупави са си и сега. Нещата сега изглеждат различно, защото успешно използваме откритията на единици индивиди, обикновено учени, като Айнщайн и други като него. Обществото/човешкото само по себе си трудно се променя.

Но без да се отплесвам повече, за мен няма начин да се спре престъпността, а човек, който е извършил престъпления, не ме вълнува ни най-малко. Всеки сам да носи отговорност за действията си.

# 424
  • Мнения: 515
Строгостта на закона доказано не носи превантивност. САЩ са отличен пример с едни от най-строгите закони в белия свят и статистики чупещи таблиците за брой престъпления върху глава на населението.

Еми не са им помогнали...

Интересна дължина на мозъчните вълни , клоняща към безкрайност .
За да твърдим дали "строгото законодателство" помага или не , трябва да разполагаме със статистика на същото общество прилагащо "либерално" такова , за да има база за сравнения . Специално  САЩ са неудачен пример , разликата в престъпността между различните щати е огромна , стигаща до 8,9  пъти . Има щати по-сигурни от Швейцария и други чупещи рекордите .
Най-безопастни са северните щати , около границата с Канада , населени с бяло население . Надолу по картата нещата стават все по-зле . Явно не е до закона , от до спазващите го .

https://www.statista.com/statistics/200445/reported-violent-crim … in-the-us-states/

Общи условия

Активация на акаунт