Януарски бебета 2019! Тема 1

  • 32 096
  • 743
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 621
Мен ме е страх да го събирам с хора още. Не само заради морбили, а и заради вирусите, които още се вихрят. Лошото е, че ваксината тук е 2-3 месец. Но с деца поне ще избягвам да го събирам. Разчитам, че повечето зрели хора са ваксинирани.

# 151
  • София
  • Мнения: 1 635
Хора, живейте си живота според мен. С доза умереност. Аз толкова го пазих бебето. Карах момичетата да се доближават до него само с маски. Навън го държах далече от хора, бабите даже не са го гушкали, не влизах с него в магазини, в асансьора мятах кърпа върху количката, за да не "хване" някой вирус в тясното пространство и накрая какво?! Пак се озовахме в болница.

Честно казано не знам какво ще правя като ни изпишат, но няма да мога да живея дълго в страх и изолация. И без това още на 24-тия час тук вече започнах да изперквам.

Зазу, извинявай забравих да ти отговоря преди. В Токуда сме, в неонатологията, защото беб няма месец още. Педиатърката ни каза или тук или в педиатрията. Май няма много избор за толкова малки бебета. Разходите тук обаче са... уау. Някак бяха пропуснали да ни кажат за една от сумите при приемането и вчера си глътнах граматиката като ме уведомиха.

# 152
  • Мнения: 6 622
Jillian, бързо възстановяване. Дано скоро да забравите всичко през което сте минали. В Токуда сте в сигурни ръце. Вярно,че излиза малко солено ,но според мен си заслужава.

# 153
  • София
  • Мнения: 9 111
Благодаря, Jillian.
Ние се разхождаме, когато имам сили, но някак много се притеснявам с него. Уж с второто дете е по-спокойно...., а при мен е обратното.
От вчера като плаче е като по-прегракнал и има нещо щато хрип, който все едно не може да изкашля (не че кашля де).
Според мъжа ми му няма нищо. Аз само се притеснявам да не отиде нещо към дробовете. На 14-ти бяхме на консултация и го преслуша педиатърката. Каза, че си е здрав, но това стана на другия ден. Днес почнах да му правя инхалации с физиологичен разтвор.
Отделно от оня ден се появи едно секундно притреперване на крачетата. Баткото не е правил така.
Аз ли много се вглеждам и втелясвам... 🙄.
Днес само се чудя цял ден дали да го водя на частен преглед при друг педиатър.

# 154
  • Мнения: 4 684
Джилиан, още ли е 150 лв. влизането в Токуда или сега е друга сумата?
Зазу, при моето бебе е същото, което описваш, леко като пресипнала и стои като храчки, от време на време има и бели, разтегливи сополчета. Ходихме 2 пъти на преслушване, уж всичко е ок, дано, моля се да е така, но какви са тези храчки, грипове, не знам. И аз само се втелясвам.
Коя от мамите беше с вазоспазми, и при мен се получават и е ужасно, не излиза кърма така?

# 155
  • Мнения: 83
Къде помага дундуркането, къде не... Ноо и аз не искам много да го държим на ръце, за да не свиква пък така. Явно тези не разположения са колики, защото реве реве като откачен и извеснъж спре и заспи, след известно време филма се повтаря.

# 156
  • София
  • Мнения: 1 635
250 е сега, не това е проблемът обаче. Ще го мислим как да се оправяме, защото току що ми казаха да се готвим за поне 10 дни лечение. Confused

# 157
  • Мнения: 4 966
Уф, Джилиан, много неприятно, но нали знаеш какво казват в такива ситуации!? Важното е да сме живи и здрави!
Нашият от известно време е нещо като подсечен. Какво ли не правихме и това нещо не се маха и се притеснявам да не е накой дерматит или нещо от сорта. Другата седмица ще звъня на педиатърката. В такива случай ходи ли се на дерматолог!?

# 158
  • София
  • Мнения: 9 111
250 е сега, не това е проблемът обаче. Ще го мислим как да се оправяме, защото току що ми казаха да се готвим за поне 10 дни лечение. Confused
Тази сума еднократна ли е или на ден?

# 159
  • Мнения: 948
Малката е с нещо като хрипове при носоглътката  някъде. От изписването е така, но сега се увеличиха. Как действате със стеримар? Нямам опит и с инхалациите... Идната седмица
 сме на преглед, не ми се мисли. Винаги е лудница при нашата педиатърка. Сега има бум и на варицела... Grin

Последна редакция: нд, 17 фев 2019, 02:59 от Maria_Mia

# 160
  • София
  • Мнения: 287
Аз го извеждам всеки ден, вчера бяхме 2 часа сутринта и 2 часа вечерта на площадката с каката, спи си страхотно, не мисля да се затварям в нас и съвсем да го изнежвам, навън е от 6ден и така ще е занапед

# 161
  • Мнения: 3 272
Jillian, много неприятно това с по-късното уведомяване. Би трябвало при приемането да ви информират. Аз мислех, че е безплатно за децата. Едно време водих малката там с ротавирус, но казаха, че не могат да я приемат и е за инфекциозно отделение. И ни приеха в инфекциозна болница. Дано бебчо да е здравичък вече. И аз доста я пазя, каката често е с маска. Почти никой не я е виждал от приятелките ми. Но почти всеки ден сме навън по 2,3 часа. Понеже вчера станах на 35 Cake, бях с една приятелка и децата на заведение, но навън. Беше доста топло и даже се съблякохме по блузи. Днес сме поканени на барбекю извън София и мисля да отидем за 2,3 часа. Бебката упорито си извоюва място между нас двамата на спалнята. Уж има колики и не спи в креватчето си до 2,3 часа, а при нас си спи сладко, сладко. Мисля да не ми става навик да я взимам. Тя също някакси си похърква на моменти. Кака й казва, че си отглеждаме прасенце Simple Smile

# 162
  • Мнения: 1 238
Аз също извеждам дъщеря ми. При хубаво време не виждам причина да се затваряме вкъщи, излизаме с количката, разхождаме се на въздух и това е. Единствено все още избягвам да я водя на места, където има много хора - супермаркети, молове и т.н., но в някакъв момент и това ще бъде неизбежно.
Относно срещите с хора - близки от семейството са я виждали, но тази седмица и наши приятели ще дойдат да я видят. Нямаме толкова несъобразителни близки, които биха дошли болни при бебе. Аз също се старая да опазя бебето от болести, правя каквото мога, но не мога, не искам и няма да я държа под ключ до юни. От 13 ден започнахме да излизаме първо на терасата, а от 20 вече и навън, бебка се чувства добре, харесва и да сме на разходка, спокойна е.
Стеримар пръскам директно в носа и след това почиствам с електрически аспиратор, впръскването е неприятно, поне за моето бебе, но гледам да действам бързо. При нас обаче Стеримар не реши проблема със запушения нос, той просто спомага да се овлажни нослето и да се почисти, едва след като купихме овлажнител за стаята нещата видимо се подобриха.

# 163
  • Мнения: 2 109
Аз съм го изкарвала само 2 пъти, а е на 25 дни. Няма къде да го изкарвам около нас, а някак още ми е притеснено да излизам сама с него и с колата. За това излизаме с ММ. Днес пак ще ходим в парка. Иначе му хареса навън.
 И нашия започна да спи в леглото ни. Уж нямаше. ММ още се дърпа и като е негов ред си го дондурка из вкъщи, но го усещам, че и той поддава. Вчера му казах, че явно не му се спи достатъчно, след като си отстоява принципите. Grinning
 А са ви питам нормално ли е да има сополи? Всеки ден изкарвам по 1-2 големи. Както си стои и почва да му свири нослето и да реве. Пръскам Стеримар и издърпвам с аспиратор. Не знам дали е хремав, защото е 1-2 пъти на ден, не е да му тече носа. Гледам, че от два дни и кашля по-малко, обикновено като реве, но пак 1-2 пък на ден.

# 164
  • Мнения: 948
Applegarden, благодаря. А какви аспиратори ще ми препоръчате? Ползвала съм само най- обикновените и то веднъж- два пъти.

Общи условия

Активация на акаунт