Януарски бебета 2019! Тема 1

  • 32 084
  • 743
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 133
Благодаря ви момичета за отговорите, аз всъщност трябва да го държа на диета по съвет на педиатърката,, тъй като първия месец качи 2кг Flushed, обаче с неговия апетит...

# 226
  • Мнения: 396
Zazu И при нас го има този секрет още от болницата беше такъв какъвто го описа , педито ни изписа капки без антибиотик и не мина , след това ни изписа някакви силни капки даже и не ги купих , почиствам ги с физиологичен разтвор и капвам по една капка в началото почти на 3 часа го правих сега има доста по малко и на ден по 1-2 пъти го правя и секрета вече не е зелен а жълтичък даже бял , но и аз мисля да го водя на очен началото на март побякога му сълзят очичките и секрета и си мисля да няма проблем със слъзните каналчета.
Бебо вече се храни със 100-110 мл . засищасе и неискам да му давам повече защото беше качил 1.500 кг първия месец иначе е лакомо и може да яде и повечко 😀
Той е от началото на АМ и очичките му са неопределен цвят синкави и незнам дали ще се променят. 💙
Жилиан радвам се , че се оправята това е важното . 🤗

# 227
  • София
  • Мнения: 9 111
Звъннах на педиатърката в крайна сметка. Каза да му слагам Тобрекс 3*1 капка. Много е гъст и интензивен секретът. Буквално за една нощ се засили толкова и позеленя. Чудех се да не е свързано с инхалациите, но всеки път стериризирам маската.

# 228
  • Мнения: 478
Zazu, и ние бяхме така. В началото промивах с физиологичен разтвор, но видях, че няма да свърши работа и се консултирах с педиатърката. Тя ни изписа капки Тобрек, както на теб и за 2-3 дена се оправи. Щом има гноен секрет, едва ли ще мине без това.

За везната аз съм за, стига човек да не прекалява с меренето. Веднъж седмично е достатъчно да се проследи наддаването, а на мен също ми влиза в работа и в някои моменти, когато бебето се ядосва и плаче след като се е нахранило и аз съм в чуденка дали имам кърма и колко е изял, тогава си засичам преди и след кърмене и съм по-спокойна.

# 229
  • Мнения: 6 622
Dara_30,колко ти излиза ,че е изсукало?
Моята госпожица хапва с мъка . Като я измеря излиза ,че е изсукала едва 70 . Като изцедя и дам от шише пак толкова изяжда . Кърма има , винаги остава след нея.

# 230
  • Мнения: 478
Средно по 120 +- Мисля, че се нахранва достатъчно, ако съдя по темпото, с което наддава и памперсите, които пълни. Понякога обаче е нервен по време и след ядене, и кърменето е голяма мъка. Според мен го боли корема, нямам друго обяснение. Може и при теб да има нещо такова. Как се храни с мъка - много бавно или е нервна и се дърпа? Може би 70 мл са й достатъчни, има значение и колко често кърмиш. Ние сме горе долу на 3 часа и като съберем общо за деня колко хапва си е в нормата.

# 231
  • Мнения: 6 622
Или заспива или просто пуска зърното и ме гледа. Понякога и реве и се дърпа,но тогава  пръцка и мисля,че я боли корема.Кърмя на 3 часа. Пробвах да я будя на по два часа и половина,но не мога . Спи непробудно. Иначе е дундичка. За един месец качи 1200 и никой не ми вярва,че не яде ,но вече е по-голяма и си мисля, че трябва и да хапва повече.

# 232
  • Мнения: 133
Момичета при нас се оказа, че този секрет е заради запушени слъзни канали и на двете очички, колко секрет само изтече като го натисна доктора... сега следват масажи, капки докато се отпушат и ако не стане на една годинка ги отпушат под пълна упойка. Дано не стигнем до там Flowers Four Leaf Clover

# 233
  • Мнения: 1 411
И ние с такъв секрет, от както е роден. След 1 седмица ще го водя на преглед да видим какво ще кажат

# 234
  • София
  • Мнения: 9 111
Момичета при нас се оказа, че този секрет е заради запушени слъзни канали и на двете очички, колко секрет само изтече като го натисна доктора... сега следват масажи, капки докато се отпушат и ако не стане на една годинка ги отпушат под пълна упойка. Дано не стигнем до там Flowers Four Leaf Clover
Понеже това го играх с баткото, бяхме на път да подложим детето на това дупчене на канали и педиатърката ни се накара да не правим глупости, че ще го израсте и е козметично и наистина така стана.  Израсна го. 

# 235
  • Мнения: 948
Някоя майка с лохии след първия цикъл? Шантава работа. Сега и това го мисля. Ще пускаме микробиология, каза докторът, ама ме притеснява. Хич не ми е до това.

# 236
  • Мнения: 983
Синът ми беше със запушени слъзни канали една седмцица масажи бяха достатъчни.Тогава трябваше следващият понеделник да го закарам на преглед,но той постъпи в болница за обезводняване.Преживях голям шок и за очичките се сетих след две седмици аз така се бях ошашкала с тези системи и абокати,че изобщо бях забравила за слъзните каналчета.

На мен пък ми дойде цикълът на 40 ят ден и още ми върви.Дано не е някакъв проблем,защото през ноща нищо няма само през деня има зацапване което ту е тъмно червено  ту е светло и просто ми писна вече.

# 237
  • Мнения: 83
Момичета, тези от вас, които не кърмите, по колко мл. АМ изяждат вашите бебоци и на колко часа се храните? Моят син хапва по 120мл. на 3часа и имам чувството, че не му стига. Blush
И моя яде по толкова на 3 часа, но понякога през нощта спи по 4 5 часа и не се буди на 3. Днес станахме на месец 😊Какво мляко даваш?

# 238
  • Мнения: 3 272
На мен на 39 ден ми спряха лохиите, а на 41 ден ми дойде. Вървя ми 5 дни, а като ми свърши правихме секс за първи път. После имах два дни червеникаво зацапване и спря.

# 239
  • Мнения: 948
Неви, ти нали кърмиш? Уж след края на кърменето идва. Предният път ми дойде когато спрях, 11- ти месец. Хич не ми с обикаля по лекари, ама ще се наложи.

Общи условия

Активация на акаунт