Януарски бебета 2019! Тема 1

  • 32 008
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 396
Здравейте мами , немога да се включа няколко дни то не беше цикъл като река първите 2-3 дни , то небяха смяна на памперси и дрешки колики и отделно от вчера има по лицето нещо като пъпки , все едно няколко на едно мясно и малко корички имат жълти , казаха ни познати че при тяхното дете било така и се е опр бързо с мазила може да е атопична кожа , но сряда ще го водим на кожен живот и здраве и ще видим какво е инаме мястото е сухо мажа го с бебешкото олио , също така и имаме направление за ортопед от педито профилактично . Помрънках си малко .
Как са бебоците , освен че всички се борим с колики и дали наддават ? 😀💙

# 61
  • Мнения: 1 122
неви86 сподели после за обрива какво са казали. И ние го имаме, грапав по цялото лице и уши.
Аз имам кърма поне за две бебета, тече, пълни се, стават твърди. Цеденето за облекчение е поне 80-100 мл. Когато суче се дави, трябва първо да цедя, но тя няма търпение.

# 62
  • Мнения: 2 109
Моят още в болницата не засука и цедя. До събота изцеждам по 200 мл, 5-6 пъти на ден. От вчера кърмата ми рязко намаля, не знам какво стана. Гърдите ми бяха твърди и изтичаха, постоянно бях с подплънки. Сега са меки, започнах да цедя по-често, но едва има 70-80 мл...

# 63
  • Мнения: 1 410
ioni_666 моля те издай тайната за многото кърма. Аз от вчера пия чай за кърмачки, но да видим кога ще има ефект. Имам усещането че гърдите ми са празни, много са меки. Но бебо пък не реве, аз го будя на 2 часа да суче, боли го коремчето от време на време, защото чувам че му къркорят червата Sad. Много е малък още на 6дни е и не знам дали му стига кърмата. След сукане не мога и да изкарам и 10мл кърма Sad

# 64
  • Мнения: 948
Моята девойка мнного малко спи. За 12 часа, 4 са били в сън вчера сумарно. Приспивам и при поставянето в леглото ококорва очи.  В останалото време- на ръце. Иначе е страшен рев. Кога колики, кога и аз не знам вече... и тя има обрив от 2 дни. Червени петна с връхче и другите са ситни бели пъпчици. Били акне според педиатърката.

# 65
  • Мнения: 3 266
неви86 сподели после за обрива какво са казали. И ние го имаме, грапав по цялото лице и уши.
Аз имам кърма поне за две бебета, тече, пълни се, стават твърди. Цеденето за облекчение е поне 80-100 мл. Когато суче се дави, трябва първо да цедя, но тя няма търпение.
Същата работа и по ушите. Ще пиша утре. Пише да не се слага крем, за да не запуши повече порите. Може само с чай от лайка да се обтрива. Няколко дни го правих и не видях резултат. Между другото и на мен ми дойде. Точно на 41 ден от раждането. Но пък ми е нормално количество. Преди втората бременност беше доста обилно втория ден. Дано да е така нормално и занапред. Спуках се да ям тези 3,4 дни. Включително и доста сладко. От утре почвам да внимавам с храненето.

# 66
  • Мнения: 983
Вчера докторът мина на консултация бебка вече е 4550гр качила е 1540 гр от изписването и 7 см.И на мен гърдите ми са все меки само когато засучи усещам да ми слиза кърма и се усеща как има силна струя и преглъща,сучи не повече от 10-15 мин.Понякога ми слиза кърма и през другото време и някакви заблудени капки ми намокрят блузата.JoyАз също е вземам при мен  да спи така спи повече и по спокойно отколкото на леглото и.
Пъпчици и Йоана имаше както и подута гърдичка док каза,че е криза на новороденото и се чисти от моите хормони.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 635
Моите гърди се пълнят и ако бебчо се забави по някаква причина с яденето направо си ме болят. Ако се храни редовно са меки и спокойни.

За съжаление нашият младеж се поразболя снощи. Чувам нослето да похърква от време на време, закашля се и така. Водихме го до педиатърката днес и се оказа, че и гърлото е зачервено. За щастие не е слязло към дробчетата и сега ще се лекуваме с инхалации, витамин Ц и редовно почистване на нослето. Стиснете ни едни палци, моля. Disappointed Relieved

Иначе мога да докладвам за мерките и теглилките. Качил е 800 грама за 14 дни от изписването и 3 сантиметра. Поне знам, че кърмата му е предостатъчно.

# 68
  • София
  • Мнения: 287
За кърмата много ми помага жито с орехи, пълнят се до горе.

# 69
  • Мнения: 1 410
Jilian бързо оздравяване Моля те Пухита сподели за житото как го приемаш, ще се побърквам с мисълта, че не ми стига кърмата на бебето. И колко орехи ядеш на ден

# 70
  • Мнения: 3 266
Jillian настинал ли е или е вирус. Стискам палци бързо да минава! От мюслите ми се струва, че ми се пълнят.

# 71
  • Мнения: 4 659
Jilian бързо оздравяване Моля те Пухита сподели за житото как го приемаш, ще се побърквам с мисълта, че не ми стига кърмата на бебето. И колко орехи ядеш на ден
и аз съм така Sad
Джилиан, бързо да се оправя младежа
И на бебка й хърка носът, сега се притесних и аз
Йони, сподели тайната, моля Simple Smile на колко дни е бебчето ти? Ти цедиш ли се и как го храниш, на режим ли?

Последна редакция: пн, 11 фев 2019, 19:36 от aDream

# 72
  • Мнения: 6 622
Jillian, бързо оздравяване на бебчо Flowers Hibiscus

# 73
  • Мнения: 1 222
На моята бебка също и хърка нослето, бяхме на консултация, а оттам ни пратиха на УНГ, при нас проблема е сухия въздух вкъщи и тесните носни прегради. Аз също се бях стреснала, че е болна, но за щастие не е. Иначе в нослето пръскам Стеримар и има някакъв ефект за няколко часа, най-добре и действат разходките, но няма как да сме повече време навън все още.
Jillian, бързо да се оправя бебока!

# 74
  • София
  • Мнения: 501
И Лъчко има такива периоди. Според мен вече почва да търси на моменти гърдата и за успокоение. Защото като го взема цоква 3 пъти и се унася. Като го видя, че е така, направо го вземам на леглото до мен иначе с часове може да го играем - цокне, унесе се, оставя го, ревва и пак търси гърда. А така заспива и ние успяваме да поспим. Той е на смесено де, но преобладава кърменето.
Момичета, намерихте ли си компания за разходка? На мен ми липсва общуването с големи хора, но в парка повечето мами са с компания или обикалят и се чудя как да се запозная с някого Blush .
Няма ли някоя от вас от Света Троица или наоколо Stuck Out Tongue Winking Eye ?
Zazu, аз съм в Света Троица. Разхождам малката в парка Света Троица, ще се радвам да се запознаем  Simple Smile
Моята девойка от няколко дни като суче и се превива,  рита с крачета и плаче. Отдавам го на по-силната струя на кърмата,  защото се чува как гълта въздух. А се храни доста лакомо в началото. Днес едното хранене беше от шише, защото бяхме навън и нямаше как да я кърмя,  яде доста по-дълго и не се е превивала така.

Последна редакция: вт, 12 фев 2019, 01:46 от dzveronika

Общи условия

Активация на акаунт