Януарски бебета 2019! Тема 1

  • 32 016
  • 743
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 9 110
Ами препоръчаха да опитам постепенно да го намаля адаптираното мляко.
Бяхме на първата консултация. Нещо тотално се разминаваме с тази лекарка в разбиранията за всичко. До сега защо те качва и да дохранвам. Сега бил качил много за 17 дни, щяло да му тежи на ставите. Преди всяко хранене да го тегля, после са видя колко е изсукал и са дохранвам. Не мога да си представя да си причиня такъв стрес. Меря го всяка сутрин как наддава. Считам, че е достатъчно.
Изкараха го, че не е пораснал изобщо на височина Hushed .
Изобщо не знам как ще я караме с прегледите.

# 121
  • София
  • Мнения: 1 635
Здравейте момичета, благодаря, че ни мислите. За съжаление при нас нещата се влошиха и тази вечер ни приеха в болница. Днес се появиха хрипове (вчера нямаше), кашлицата се влоши и в болницата се оказа, че на снимката нещата отиват към пневмония. Иначе кръвните изследвания от тази сутрин бяха горе-долу добре, но явно не е гаранция. Сега ще го наливат с антибиотици, продължаваме с инхалации и така.

Иначе, вчера едната гърда ми беше станала на буци, но май оправих положението с цедене и компрес, та сега съм спокойна.

aDream, дано всичко е ок при вас. Може кантарите ви да мерят различно.

# 122
  • Мнения: 3 267
Jillian, много ми е тъжно за вас. Бързо да минава и да заминава. И занапред да е здрав като скала! Много прегръдки от мен!

# 123
  • Мнения: 948
Бързо да се оправи малкият юнак! Търпение и сили на теб, Jillian.

# 124
  • Мнения: 396
Jilian бързо оздравяване на малчо и повече никога да не се разболява , а на теб търпение и положителни мисли всичко ще е наред там ще си по спокойна под наблюдение , стискам силно палци за юнака ! 🤞🍀🤗

# 125
  • Мнения: 1 224
Jillian, бързо оздравяване на малкото юначе! Ще мине и ще замине и това, дано са ни здрави децата и ние също!
Всички вкъщи минахме през някакви настинки, ходихме с маски, но постоянно наблюдавам бебка и се моля да не се разболее. Това му е недостатъка на този сезон, почти всички са грипави или настинали и малко бебе е много трудно да успееш да го опазиш.

# 126
  • Мнения: 425
Давате ли вода на бебетата? И по колко?

# 127
  • Мнения: 948
Веднъж или два пъти предлагах вода, но се мръщеше. Подсещаш ме утре да пробвам. От кърменето нямам навика, но при АМ трябва.
Будуват ли прадължително бебетата ви? Днес малката изкара 12 часа без сън и с разнасяне. Grin Половината бяха колики, но останалото време... рано е за толкова дълто бодърстване.  При скок в растежа описват подобни състояния, но... чак толкова.

# 128
  • Мнения: 128
Моят син си бодърства и стои да видиш.Коликите го мъчат, но през останалото време си стои и гледа, изучава.По всичо си личи, че няма да е от най-поспаливите.GrinningОтносно коликите имаме значително подобрение.Моята успешна комбинация Абоколикен+ Биогайа.Heart Eyes

# 129
  • Мнения: 1 326
Леле, момичета, не мога да ви насмогна. Че и нова тема има вече. Запис да следя. Не ми остава никакво време да пиша, но поне ви изчетох. Моето човече е на 19 дена и днес ще ходим на пре6глед при педи. Да видим как се движи. При нас коликите започнаха да се проявяват още в болницата, а откакто сме вкъщи е ужас. Очевидно много се мъчи и ми е много кофти, че не мога да му помогна. Започнахме с Абоколикен, но нямаха особен ефект и минахме на Инфакол. Стана още по-зле. Ака по-малко, че ми и повръща на фонтан след ядене, когатп давах капките. Спряхме ги, чакам да дойдат Лефакса и се моля да действат.
Иначе се кърмим, само на кърма е, мисля, че имам достатъчно. Въпреки това обаче не мога да му хвана цаката. Никога не съм сигурна яде ли достатъчно, преяжда ли...Често връща, в същото време реве бясно и търси пак. Времето за кърмене всеки път е различно - от 20мин до час и нагоре. Никак не спи, плаче почти постоянно, безсънието ме съсипва направо. Ако поспя 2-3ч в денонощието е чудо. И филма да се наяде и заспи почти не съществува. Рев и това е. Нон стоп е на ръце, иначе нямаме мира, а в леглото си изобщо не спи. Само при нас на нашето. Вечната дилема защо плаче - гладен, преял или колики.
За кг - свалила съм ги, че май и малко отгоре. От болницата се върнах с +1.5кг, но с този маратон веднага се стопиха. Но аз и не качих много де, само 9кг.
Вода предлагам, но много не я иска, че се и дави понякога.
Ами малко дълго стана, но знам ли кога пак ще пиша Joy

# 130
  • Мнения: 2 109
Пробвай да оригваш преди и по време на хранене. При нас помага.
 Вчера реших да пробвам да дам вода, май ми се разсърди Joy . Налапа биберона и като разбра какво е, направи много обидена физиономия.

# 131
  • Мнения: 948
Моят син си бодърства и стои да видиш.Коликите го мъчат, но през останалото време си стои и гледа, изучава.По всичо си личи, че няма да е от най-поспаливите.GrinningОтносно коликите имаме значително подобрение.Моята успешна комбинация Абоколикен+ Биогайа.Heart Eyes

Щом си стои, значи е добър вариант. 😊Разучаването при нас е на ръце. Не може в седнало положение 🙄 гръбнакът ми сдава багажа тотално. Мисля да извадя шезлонга. Имам един идеално прав, без чупки като при повечето.
Giorgana, браво на теб за успешната формула. При нас е по- тежко. Вече пробвах всичко възможно, включително и смяна на АМ. Ехограф ще направим идните дни. Дано всичко е наред.... Worried

# 132
  • Мнения: 30
Здравейте, бебка беше няколко дни с колики, но ги преборих с Колийф. Препoръчвам ги, но са скъпички.
Ходихте ли вече на преглед от ортопед (стандартния между 1-2 месец)? Може ли да препоръчате ортопед, по възможност да работи с НЗОК?

# 133
  • София
  • Мнения: 9 110
Момичета, до каква възраст се ходи на педиатър всеки месец?
Нещо тотално не ми влияе добре нашата и се замислям дали юни месец да не прехвърля бебето при лекарката на баткото, но ми е на почти час път. Но пък и имам доверие и през годините се е доказала като добър лекар.

# 134
  • Мнения: 4 959
Джилиан, много съжалявам, дано скоро сте добре и да оздрамява възможно най- бързо!
Дам, нашият взе да бодърство през деня от няколко дни насам. През повечето време е спокоен, но По някое време се изнервя и му е трудно да заспи и трябва да го успокояваме, а по принцип вечер си спинка без да го приспиваме и носим на ръце. Но снощи беше много крив и нервен, към 3,30 сутринта започна да реве. Мисля си че са колики, а той няма много. Дадох му био гая и се успокои и заспа...

Общи условия

Активация на акаунт