Януарски бебета 2019! Тема 1

  • 32 044
  • 743
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 6 622
Засича се от началото на храненето.

# 286
  • София
  • Мнения: 1 635
Здравейте, девойки Stuck Out Tongue Winking Eye

Мартин за мое най-голямо удоволствие спа цяла нощ. Е, с две малки прекъсвания за ядене в полусън, което си е съвсем приемливо. Прибрахме се вчера от болницата и той изглежда добре. Все едно никога не е боледувал. Много се надявам да нямаме подобни изпълнения повече. След мен в болницата дойдоха още две бебета. Майките им казаха, че никъде другаде не са искали да ги приемат. Нямало места. Така че - пазете се.

Естествено вкъщи всичко е нагоре с краката (то кога ли не е Close) и трябва да се заема с подреждане. Да не говорим, че децата имат празник утре в училище и гласим костюми, а след малко трябва да опека и някакви лакомства. А, как ме мързиии.. ужас.

След антибиотиците бебо има изписани два пробиотика - Линекс и Био Баланс. Любопитно ми е да видя дали ще му се отразят на коликите. До сега не съм давала нищо.

Pхоeniх, добре дошла.

aya_2012, изака ли се бебка вече? Кърмата може да намалява и от стрес и притеснение. Вчера докторите ми казаха, че дозата мляко за възрастта на бебо е около 100 мл. (той е почти на месец вече). Другото, което си мисля, е че може би кърмата ти все пак е достатъчно, но бебето иска да суче, за да се успокоява. Пробвай някак да видиш какво количество изсуква, за да можеш спокойно да решиш дали има нужда от дохранване.

# 287
  • Мнения: 3 269
Голямото ми дете имаше млечница като беше на дни, но цялата и уста беше бяла. Кърмих я, но на гърдите ми нищо им нямаше. Намазах я два три пъти с някакъв мехлем, който лекарят ми препоръча и готово.

# 288
  • Мнения: 1 410
Jillian много се радвам, че вече сте добре и сте се прибрали.
Днес и ММ мъж е взимал био баланс за коликите, това са му дали в аптеката.

За кърмата няма как да хвана, защото той засмуква няколко пъти и заспива, после след 10-15 Мин се събужда и пак, ако го оставя така може цял ден да е на гърда. Иначе на 28ми имам защита на дисертацията и от миналия месец за това мисля или пък знам ли може или да имам хормонален проблем. Според мен също не му стига защото давам му АМ по 30мл и изпива, даже знам че не му стига но някакси честото кърмене искам да стимулира

# 289
  • Мнения: 3 269
Jullian, радвам се, че сте си вкъщи. Жив и здрав да е Мартин. Ние в петък сме на ваксини и доста се страхувам. Нослето и похърква понякога, все едно има секрет. Лекарката й идва вкъщи в петък и каза, че нищо й няма. Днес пристигнаха пелените Pampers premium care 3 от Англия и ще ги пробвам как ще са. Давам пробиотик биогайя от вчера. Моят баща не спря да ми казва да ги купя, видял ги е на рекламата. А акото и беше жълто-зелено пак, със слуз.

# 290
  • Мнения: 697
Jillian радвам се много за вас!!!!

Aya и аз да се присъединя към останалите, но как да не му стига като наддава толкова добре. Наистина понякога имат нужда да сучат за успокоение. Не знам тези съвети на педиатъра ти са ми анти кърмене.

Гелчето за млечница е дактарин, много ефикасно. В тази връзка кърмещите майки давате ли лъжичка вода срещу млечница? Казаха ми да давам и давам, но ме гризе има ли смисъл като кърмата е антибактериална...

Иначе и аз да се оплача голям зор с кърменето, има зверски колики и започна много често да пропуска хранения заради тях... Притеснявам се, че на ръка се цедя бавно и колкото и да се заричах ще ми трябва помпа за този период... Консултант ми препоръча spectra S1 била много по мощна от медела суинг, от суинга много майки й се оплаква ли... И тя е 300 лева, чудя се какво да правя. Питах и в кърмаческата тема. Според консултанта била като болничните помпи..

Каза ми още, че майки й споделяли, че био гайа не помагала за колики. Ще пробвам другите...

Каквито трикове знаете за колики споделяйте моля. Толкова плаче преди да се изака или трътне милото... И после все едно нищо, хапва и заспива.... Но губим хранения и кърмата ми намалява така със сигурност Sad

Последна редакция: нд, 24 фев 2019, 22:59 от teg

# 291
  • с. Дълго поле
  • Мнения: 107
Jillian радвам се много за вас!!!!

Aya и аз да се присъединя към останалите, но как да не му стига като наддава толкова добре. Наистина понякога имат нужда да сучат за успокоение. Не знам тези съвети на педиатъра ти са ми анти кърмене.

Гелчето за млечница е дактарин, много ефикасно. В тази връзка кърмещите майки давате ли лъжичка вода срещу млечница? Казаха ми да давам и давам но ме гризе има ли смисъл като кърмата е антибактериална...

Иначе аз да се оплача голям зор с кърменето, има зверски колики и започна много често да пропуска хранения заради тях... Притеснявам се че на ръка се цедя бавно и мй колкото и да е заричах ще ми трябва помпа за този период... Консултант ми препоръча spectra S1 била много по мощна от медела суинг, от суинга много майки й се оплаква ли... И тя е 300 лева, чудя се какво да правя. Питах и в кърмаческата тема. Била уж като болничните помпи.. Но това ми звучи като гшрекламен трик.

Каза ми още, че майки й споделяли, че био гайа не помагала за колики. Ще пробвам другите...

Каквито трикове знаете за колики споделяте. Толкова плаче преди да се изчака или трътне милото... И после все едно нищо, хапва и заспива.... Но губим хранения и кърмата ми намалява така със сигурност Sad
Аз имам електрическа на Cangaroo. Беше към 70 лева нещо такова и съм много доволна, има функция за масаж, което всъщност е по-слабичко дърпане и аз успявам и само с масажа да цедя дори. Според мен не е добре да е много мощна и да "смуче" силно, защото аз лично като пусна по-висока скорост на моята помпа и ми се стресират по някакъв начин зърната и спира да дърпа. А като на ръка само стисна леко - фонтан. За коликите и на нас не ни помага Био Гая-та, но на нас педиатърката му я изписа като пробиотик, не като капки против колики. За колики му давам на Мама Натура - Коликинд, ама и те не помагат. Иначе за водата -  вода не, но чай от семена на копър му давам, уж против колики, но той пие само като е много гладен и не обръща много внимание какво му влиза в устата Grinning, но въпреки това мисля, че имаме млечница. Но днес малко по сериозно му бръкнах с напоена марличка в устата и се поизчистиха тези беличките налепи, го знам какво е това, дали наистина е млечница, но утре смятам да разбера. иначе и той като е буден повече реве от колкото да си седи кротичко и се напъва и много пръцка. Какво ти пръцка. Не мога да повярвам, че от това малко същество излизат такива зловонни звуци, сериозно. И като я свърши тая работа му олеква и поспира да мрънка.

# 292
  • Мнения: 697
ваня6 да за пръцкането и при нас звуците са потресаващи:)))

# 293
  • София
  • Мнения: 1 635
И при оригване също. Как тия малки сладки създания успяват да се изкажат така, за мен остава мистерия. Joy

# 294
  • Мнения: 4 963
А пък аз да попитам относно разранените зърна...плача от болки вече, а и не мога всеки път да гърда да го слагам. В момента се цедя. Медея суинг използвам, ами не е бърза, но пък е нежна и има степени на всмукване, което е удобно. Иначе си бях взела една ръчна помпа на лорели за 20 кинта и със същата бързина изцеждах, както и същото количество, само дето много ме болеше ръката, а пък сега ми е свободна Simple Smile

# 295
  • Мнения: 697
Ох ,това със зърната е много болезнено. Аз също плаках , но вече положението е по- добре. Купих си крем за зърна и гледам хубаво да засуче и ореолата. Като много боли изцеждам със помпа и давам от шише. Моята помпа е на Авент електрическа , в болницата имаха такава и после и аз си в взех, доволна съм от нея , други марки не съм ползвала . Имам и ръчната , ръката ме боля от нея, иначе върши абсолютно същата работа .

# 296
  • Мнения: 621
Аз съм доволна от Биогайа много. В комбинация с режим на хранене от моя страна решихме проблема с коликите.
И аз съм в чуденка за Ел помпа, че много се пълня и запушвам и с ръчната луднах. Не знам дали ще помогне в тази борба. И да чакам ли да се регулират сами гърдите....

# 297
  • Мнения: 3 269
Мисля, че има ефект от Биогайя, но не мога категорично да го твърдя, защото съм давала само два дни. Просто ми се струва, че не свива така крачетата и не изплаква, както до скоро.

# 298
  • София
  • Мнения: 1 635
А пък аз да попитам относно разранените зърна...плача от болки вече, а и не мога всеки път да гърда да го слагам.

Сигурно не захапва правилно, за да те боли все още. Пробва ли със силиконови зърна?

И мен ме болеше зверски едното зърно в началото, но с пускане и захапване уцелихме позата и сега е добре.

# 299
  • Мнения: 6
    [/lisздравей те мами моето бебе се роди на 21 януари  искам да попитам дали някой е давал витамин с на малко бебе

Общи условия

Активация на акаунт