Януарски бебета 2019! Тема 1

  • 32 125
  • 743
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 950
Рано , рано... май почнаха зъби. Обилно слюнка и ръцете са постоянно в устата. И нервност. Биберона отказва и това е. Почвам да проучвам пастички за венци. Педиатърката каза, че наскоро имала бебе на 4 месеца с първо зъбче.
При вас как е?

# 646
  • Мнения: 697
При нас е същата картинка , но не виждам зъби , предполагам в период...

# 647
  • Мнения: 950
Е, няма още 😎 поне 4- 5 месеца подготовка

# 648
  • Мнения: 1 416
И при нас е така, обилно слюноотделяне. Каката в 5тия месец имаше зъбки, да видим сега той как ще е

# 649
  • София
  • Мнения: 287
На дъщеря ми на 4м и избиха първите 2,малкия сега също много се плюнчи, даже се събужда с рев, някой път, а не са колики.

# 650
  • Мнения: 425
Ежедневната доза от 500 до 1000 mg добавка от калций и магнезий от средата на цикъла до първите три дни от цикъла ви може да помогне за свеждане до минимум на спада в кърмата.

Това е от ЛЛЧ.
https://www.llli.org/breastfeeding-info/menstruation/

# 651
  • Мнения: 3 281
Ежедневната доза от 500 до 1000 mg добавка от калций и магнезий от средата на цикъла до първите три дни от цикъла ви може да помогне за свеждане до минимум на спада в кърмата.

Това е от ЛЛЧ.
https://www.llli.org/breastfeeding-info/menstruation/

И аз прочетох преди малко във framar преди малко. Моята голяма дъщеря не се е плюнчила никога. Смучеше си ръчичката от съвсем малка, а чак на 11 м беше първото зъбче. Сега много късно ги сменя. В първи клас смени първите 2, сега, във втори още 4 смени.

# 652
  • Мнения: 950
Момичета, сложихте ли ротавирусната? Тя е на капки, де. Аз още се колебая, но по-скоро съм 'за'. Баткото две поредни години ги изкара много тежко.

# 653
  • Мнения: 2 109
Момичета, сложихте ли ротавирусната? Тя е на капки, де. Аз още се колебая, но по-скоро съм 'за'. Баткото две поредни години ги изкара много тежко.
Аз я сложих.

# 654
  • Мнения: 3 281
Както вече писах, моето дете изкара много тежко ротавирус когато беше на 3. Една седмица пробвахме вкъщи да я лекуваме, но се стигна до болница, защото много се обезводни. А беше само с повръщане и 40 градуса температура. Беше много страшно, защото тя лежеше и нямаше сила да си мръдне нито ръчичка, нито краче, а аз й давах вода с една спринцовка.Нямаше разтройство и след 3 дни я изписаха. А децата, които хем повръщаха, хем бяха с разстройство, останаха по-дълго в болницата. Затова мисля да я сложа сега на бебето.

# 655
  • Мнения: 1 416
И аз се чудя за ротавирусната, а някой знае ли колко време пази тази ваксина-1,2,3г или по-вече

# 656
  • Мнения: 128
Сложихме я преди 2 седмици.Нямахме никакви странични ефекти.През устичката 3 капки.За мен ползите са много.Племеника ми лежа в болница 1 седмица и свали 3 кг.До колкото знам имунитета е до 5-6 годишна възраст.Идеята е до тогава организма да е укрепнал и да справя с тези вируси.

# 657
  • София
  • Мнения: 1 635
С първите две деца бях против и не съм я слагала. Сега категорично искам да я сложа и се разбрахме с докторката следващия месец да действаме. Явно с възрастта човек помъдрява. Wink

# 658
  • Мнения: 3 281
И аз бях против преди. Да, бях на 25, но и не знаех колко е гадна Ротавирусната инфекция. Това, че е с ваксината не значи, че няма да се разболее, но се предполага, че ще бъде в по-лека форма. Бях чела, че Роравирус може да се кара 2,3 пъти тежко преди да се изгради имунитет. Може би затова е на два приема.

# 659
  • София
  • Мнения: 85
Здравейте момичета, малката вече стана на два месеца и половина. Исках да ви попитам как приспивате бебетата през деня? Ние срещаме огромни трудности с това. Всичко й е интересно, непрекъснато гледа всичко около нея, много е активна, обожава да удря и вече хваща играчките, но в момента, в който започне да дава признаци, че й се спи и опитам да я сложа за сън, започва истеричен рев. Нищо не помага, нито носенето на ръце или в слинг, нито кърменето (ако не е гладна), пеенето на песнички, нищо. Оставям я в леглото и започва да се радва и движи на лампата на тавана... последния месец не може да заспи изобщо сама. Заспива обикновено след като се измори да плаче, а на мен ми се къса сърцето. И сънят рядко продължава час. Не мисля, че се превъзбужда, защото съм я държала и в оптимално спокойна среда и пак е същото. Спи й се, а не може или аз не правя нещо както трябва. Вечер не е така, има режим и спи от 9 до 7, буди се в просъница само за хранене. Но наистина не знам как да я приспивам през деня.

Общи условия

Активация на акаунт