Януарски бебета 2019! Тема 1

  • 32 010
  • 743
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 9 108
При нас най-често заспива след хранене - слагам го унесен в леглото. Случвало се е няколко пъти в столчето за кола, люлката шезлонг и активната гимнастика, но по изключение. Иначе като излезем с количката навън почти винаги заспива.

# 661
  • Мнения: 3 266
Здравейте момичета, малката вече стана на два месеца и половина. Исках да ви попитам как приспивате бебетата през деня? Ние срещаме огромни трудности с това. Всичко й е интересно, непрекъснато гледа всичко около нея, много е активна, обожава да удря и вече хваща играчките, но в момента, в който започне да дава признаци, че й се спи и опитам да я сложа за сън, започва истеричен рев. Нищо не помага, нито носенето на ръце или в слинг, нито кърменето (ако не е гладна), пеенето на песнички, нищо. Оставям я в леглото и започва да се радва и движи на лампата на тавана... последния месец не може да заспи изобщо сама. Заспива обикновено след като се измори да плаче, а на мен ми се къса сърцето. И сънят рядко продължава час. Не мисля, че се превъзбужда, защото съм я държала и в оптимално спокойна среда и пак е същото. Спи й се, а не може или аз не правя нещо както трябва. Вечер не е така, има режим и спи от 9 до 7, буди се в просъница само за хранене. Но наистина не знам как да я приспивам през деня.
За съжаление моето първо дете изобщо не спеше през деня, спеше единствено на разходка навън. Вкъщи след час люлеене в люлката заспиваше за максимум 5 минути. През нощта се будеше по 3,4 пъти до втората си година. И сега не обича да спи. Започна да спи следобед по 2,3  към година и половина.

# 662
  • Мнения: 1 327
При нас помага количката Simple Smile ако не сме навън нищо и никой не може да я накара да спи.Слагам я в количката ,завивам я и ела да видиш след 10 мин Simple Smile

# 663
  • София
  • Мнения: 85
При нас помага количката Simple Smile ако не сме навън нищо и никой не може да я накара да спи.Слагам я в количката ,завивам я и ела да видиш след 10 мин Simple Smile
Проблемът е, че настъпва един момент, в който тя е супер уморена, моментът за заспиване отдавна е минал и става още по-зле положението. При вас не настъпва ли такъв момент?

# 664
  • Мнения: 425
При нас помага количката Simple Smile ако не сме навън нищо и никой не може да я накара да спи.Слагам я в количката ,завивам я и ела да видиш след 10 мин Simple Smile
Проблемът е, че настъпва един момент, в който тя е супер уморена, моментът за заспиване отдавна е минал и става още по-зле положението. При вас не настъпва ли такъв момент?

Ние се приспиваме на гърда. Понякога не желае и го люлея 10/15мин и му шшшш-кам 😁.
Пробвала ли си с биберон?
Но забелязвам ,че ако излезна навън само за 2/3 часа сутрин,после цял ден не ми спи вкъщи. А ако излезна за около 5 часа, след това и вкъщи е изморен и си спи. Излизам , храня го веднъж навън ,после пак го приспивам в количката и така до следващото хеанене- тогава се прибирам.
Явно се изморява от кислорода навън ... не знам. Иначе и навън вече не ми спи толкова дълбоко, по- трудно го приспивам - по паветата 😁
Може би твоето бебе не се изморява достатъчно и не му се спи през деня.

# 665
  • Мнения: 693
И аз съм почти решила за ротавирусната.

Искам да ви питам, мамите, които давате колийф, винаги ли успяват да дадете както е описано - в 15-30 гр кърма преди ядене. При нас не се получава так често и понякога ги давам при смяната на гърдите, а понякога и накрая. Според вас дали действат така?

# 666
  • Мнения: 3 266
А кога започва захранването. Едно време педито каза на 3 м да я почвам, но не го послушах. След 6 месец почнах да захранвам по малко, а до 11м беше почти изцяло на кърма. А това бебе така ме гледа в устата като ям, все едно иска да й дам.

# 667
  • Мнения: 948
Moodie, същата работа е и при нас. Щом й се доспи става адски кисела. Нна ръце я приспивам, няма друг вариант. Щом я сложа в леглото и се ококорва. Или кратка дрямка. Явно е период. А биберона продължава да отказва.

Последна редакция: пн, 01 апр 2019, 01:57 от Maria_Mia

# 668
  • Мнения: 983
Ежедневната доза от 500 до 1000 mg добавка от калций и магнезий от средата на цикъла до първите три дни от цикъла ви може да помогне за свеждане до минимум на спада в кърмата.

Това е от ЛЛЧ.
https://www.llli.org/breastfeeding-info/menstruation/

И аз прочетох преди малко във framar преди малко. Моята голяма дъщеря не се е плюнчила никога. Смучеше си ръчичката от съвсем малка, а чак на 11 м беше първото зъбче. Сега много късно ги сменя. В първи клас смени първите 2, сега, във втори още 4 смени.
А това на хапчета ли е?Нещо напоследък имам чувството,че кърмата не и достига гърдите ми са едни меки сучи често,само нощем прави по големи паузи!

# 669
  • Мнения: 1 327
Днес на консултацията обсъдихме захранване от 4 м.На следващата консултация в началото на май започваме въвеждане на нова храна.Аз съм решила от другия месец да започвам.

Последна редакция: пн, 01 апр 2019, 16:38 от shannel

# 670
  • Мнения: 983
Днес на консултацията обсъдихме захранване от 4 м.На следващата консултация на в началото на май запичваме въвеждане на нова храна.Аз съм решила от другия месец да започвам.
И аз така захраних баткото с навършени 4 месеца започнах.Сега мисля да действам по същият начин.

Последна редакция: пн, 01 апр 2019, 14:43 от AniGaSt

# 671
  • София
  • Мнения: 9 108
Аз хич не бързам. Ще изчакам да стане на 6 месеца.

# 672
  • Мнения: 425
Аз хич не бързам. Ще изчакам да стане на 6 месеца.

И на мен ми се иска към 5/6 месец, но ще си покаже. Мисля ,че прекалено ранното захранване не е добре.
Започнахте ли с гимнастиката и с някои закалителни процедури?

# 673
  • Мнения: 1 326
Леле, едва ви насмагам да ви изчета, за писане съвсем няма време. Да се отчета и аз накъде сме. Включихме АР АМ като добавка към кърменето заради рефлукса. Давам му по 30мл преди кърмене, после си го кърмя по 30мин. На 1 кърмене суче от едната гърда. Лл твърди, че 30мин са безумие, трябвало да се наяжда за 10 макс, но е абсурд. Понякога дори и 30 не му стигат. Така и не разбрах как да определя кога едната гърда е празна вече. Ами той гърда не пуска, по-точно пуска и пак засуква почти през цялото време. Голяма борба водим докато го кърмя. Кърмещите мами, по колко време кърмите бебоците? Ето, че е на повече от 2м, а аз още съм във вечна чуденка достатъчно ли яде, достатъчно кърма ли имаю и т.н.
За очичките - и на нашето човече секретират още от болницата, но от около седмица секретът е дооста (жълто-зелен). Питах педито, каза само да почиствам с физ. разтвор. Е, правя го, но ето, че става по-зле. Май ще ходим на очен. Чудя се да правя ли и аз масажи на слъзните каналчета...
За приспиването...при нас е голямо кокорене и будуване през деня.  Ако успея да го приспя за 15-20мин между храненията е цяло чудо. Приспиването е само на ръце, не съществува друг начин, че даже и този невинаги помага. Когато сме навън обикновено си заспива в количката и си спи. Много рядко не иска.
Започна много да се смее и да си бърбори разни бебешки работи, но всеки път без пропуск завършваме с рев. Слава богу вече не плаче 24/7, но си истерясва по няколко пъти на ден стабилно.
Исках да ви питам и още нещо. Кога къпете бебчетата? Преди последното хранене или по-рано? При нас последното хранене е между 22-23ч и го къпем точно преди това. Късно е, но ако го изкъпем към 20ч, той се настройва за по-дълъг сън след баня, а като го събудя кън 23ч да яде, после нощта е ужас. Буди ми се на 2-3ч (ако изобщо заспи). Като го изкъпем към 22-22.30ч и след това яде, се събужда чак към 4ч за следващо ядене.
Оле, стана ужасно дълго. Извинете ме.

# 674
  • Мнения: 4 958
А пробвала ли си да го изкъпеш в 20 ч.и да го оставиш да се наспи без да го будиш за следващо ядене?
 Нашият напоследък си цени повече съня отколкото яденето. Снощи спа от 21 до 7.30 и като се събуди само сука, което значи че е изял около 60-70 мл. (На смесено хранене е). Хич не иска да яде напоследък и си поспива, ако го събудя почва един рев и пищене.

Общи условия

Активация на акаунт